72 m kw., dla 3 osób: reprezentacyjna część dzienna
Red.
Nasze M dopiero się buduje, ale już zastanawiamy się nad jego urządzeniem. Chcemy połączyć największy pokój z kuchnią i zlikwidować osobną toaletę, tak by w tej części mieszkania powstała przestronna część dzienna. Oprócz kąta wypoczynkowego marzy nam się w niej aneks jadalny z przynajmniej sześcioosobowym stołem. Podoba się nam pomysł przesłonięcia otwartej kuchni barkiem. Większy z pozostałych pokoi przeznaczamy na naszą sypialnię, drugi w przyszłości będzie dla dziecka. Anna z Olsztyna
1 z 3Trzypokojowe, 72 m kw., dla 3 osób
2 z 3Rozwiązanie 1 <BR />Zgodnie z Państwa sugestią przestrzeń dzienna powstała z połączenia pokoju dziennego, kuchni, toalety oraz części przedpokoju. Znalazło się w niej miejsce i na kąt wypoczynkowy, i na duży stół. Aby kuchenny rozgardiasz nie psuł widoku, warto zasłonić aneks niewysoką szafką.
3 z 3Rozwiązanie 2 <BR />Poza powiększeniem części dziennej nie wprowadziłam zmian w układzie ścian. Proponuję tylko przesunąć drzwi do najmniejszego pokoju, natomiast w przedpokoju wydzielić lekkimi ściankami wnęki na szafy ubraniowe.
Rozwiązanie 1
Wioletta Sawczuk
Szafka wysokości np. 1,5 m, pełniąca funkcję ścianki, może być i praktyczna (umieszczone w dolnych szafkach m.in. sztućce, serwetki i niewielkie naczynia będą zawsze pod ręką), i efektowna (jeśli na wyższych półkach zostaną wyeksponowane i podświetlone estetyczne przedmioty). W głębi POKOJU DZIENNEGO powstał kameralny kąt wypoczynkowy z fotelem i wygodną kanapą, z której rozciąga się widok na balkon i przestrzeń za oknem. Przy wyjściu na balkon stoi niewielka szafka na sprzęt RTV.
PRZEDPOKÓJ ma teraz zupełnie inny kształt. Mimo że jest mniejszy niż na planie wyjściowym, udało się w nim wygospodarować miejsce na dwie spore szafy. Szafy zaplanowałam również w Państwa SYPIALNI oraz w pokoju dziecka (obydwa pomieszczenia nieco zmniejszyłam).
ŁAZIENKA, powiększona kosztem przedpokoju, jest teraz bardzo przestronna. Tuż przy drzwiach powstała wnęka na prostokątną wannę (170 x 80 cm). Na wprost wejścia zaplanowałam dwie podwieszane umywalki (szer. 55 cm) oraz sedes. Ścianę na lewo od drzwi warto zabudować od podłogi do sufitu - oprócz licznych schowków zmieści się tam również pralka (60 x 60 cm).
Rozwiązanie 2
Anna Malesińska
Częścią kuchennego ciągu jest praktyczna wysoka zabudowa (ze schowkami różnej głębokości oraz lodówką i piekarnikiem), która dodatkowo maskuje załamania ściany spowodowane biegnącymi tutaj pionami instalacyjnymi. Aby zapewnić odpowiednią długość blatów roboczych, zaplanowałam półwysep (z płytą grzejną). Na jego przedłużeniu usytuowałam duży stół, a od strony POKOJU DZIENNEGO - podwyższony barek.
Przestrzeń kąta wypoczynkowego wyznaczają dwie kanapy ustawione prostopadle do siebie. Sprzęt radiowo-telewizyjny można umieścić przy ścianie pomiędzy oknami. Mniejsze pokoje przeznaczyłam na Państwa sypialnię i na POKÓJ DZIECIĘCY; w każdym z tych pomieszczeń znalazła się duża szafa.
ŁAZIENKA jest niewielka, ale ustawna. Mieści się w niej prostokątna wanna (170 x 70 cm), nablatowa umywalka (szer. 60 cm), podwieszany sedes oraz pralka (60 x 60 cm)
Skomentuj:
72 m kw., dla 3 osób: reprezentacyjna część dzienna