Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

67 m kw., dla 3 osób: nowe miejsce na kuchnię

Red.

Zastanawiamy się, jak urządzić nasze nowe trzypokojowe mieszkanie. Przede wszystkim myślimy o przeniesieniu kuchni do pokoju przy łazience. Wtedy okno wychodzące na balkon można by przerobić na drzwi, uzyskując w ten sposób bezpośrednie wyjście z kuchni. Jest nam potrzebny pokój dzienny, sypialnia dla nas i pokój dla dziecka. Basia i Mariusz z Lublina

Rozwiązanie 1: kuchnia częściowo otwarta Wioletta Sawczuk

Wejście do KUCHNI zostało przesunięte w stronę pokoju dziennego (uwaga: wykonanie otworu w ścianie nośnej wymaga konsultacji z konstruktorem!). Ciąg roboczy ze zlewozmywakiem i kuchenką ma kształt litery U. Na jego przedłużeniu zaplanowałam wysoką zabudowę - umieściłam w niej lodówkę i pojemne szafki, w tym wąskie cargo z półkami-koszami wysuwającymi się wraz z frontem. Przy wejściu do kuchni znajduje się barek, przy którym można zasiąść np. do śniadania. Duży stół stoi w POKOJU DZIENNYM, przy drzwiach balkonowych. W głębi jest kąt wypoczynkowy z narożną kanapą, stolikiem kawowym oraz szafką na sprzęt RTV.

POKÓJ DZIECIĘCY urządziłam w miejscu kuchni. Mieści się w nim łóżko, biurko, regały oraz spora szafa ubraniowa. Sąsiedni pokój jest sypialnią rodziców. Proponuję zbudować w niej nietypową garderobę w kształcie ćwiartki koła - z łukowatą ścianką od strony części dziennej. Pomieszczenie to (wraz ze zróżnicowanymi posadzkami) stanowi umowną granicę przedpokoju, który został otwarty na pokój dzienny.

ŁAZIENKA ma taką samą wielkość i kształt jak na planie wyjściowym. Mieszczą się w niej: prostokątna wanna, dwie umywalki zamontowane na długim blacie, podwieszany sedes i bidet oraz pralka standardowej wielkości.

Rozwiązanie 2: kuchnia zamknięta

Anna Malesińska

Kuchenna zabudowa w kształcie litery L zajmuje dwie ściany bez okien. Ciąg roboczy zaczyna się od lodówki, dalej w blat zostały wbudowane pozostałe urządzenia AGD: zlewozmywak i kuchenka. Kącik śniadaniowy zaplanowałam przy ścianie z drzwiami. POKÓJ DZIENNY umownie dzieli się na dwa aneksy: jadalny z dużym stołem oraz wypoczynkowy, w którym stoi narożna kanapa, stolik kawowy i długa komoda bądź nowoczesna meblościanka (z miejscem na sprzęt RTV).

W PRZEDPOKOJU zaplanowałam dwie szafy. Powstały one we wnękach wydzielonych przez nowe ścianki. Szafy znajdują się również w pokoju dziecka oraz w sypialni rodziców. Pozostałe wyposażenie tych dwóch pomieszczeń i ŁAZIENKI jest takie samo jak w poprzednim wariancie. 
    Więcej o:

Skomentuj:

67 m kw., dla 3 osób: nowe miejsce na kuchnię