Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

75,6 m kw., dla 2 osób: część dzienna z aneksami

Red.

W nowym mieszkaniu chciałabym mieć duży salon, kąt jadalny i częściowo otwartą kuchnię, tymczasem zaprojektowany pokój dzienny jest dość mały. Jak zaplanować tę strefę, by była przestronna i funkcjonalna? Dwa pozostałe, mniejsze pokoje chcę przeznaczyć na naszą sypialnię i na gabinet. Nie podoba mi się też to, że łazienka i toaleta są oddalone. Czy można by je urządzić obok siebie i zamontować między nimi suwane drzwi? Dorota z Lublina

Rozwiązanie 1: częściowe otwarcie

Krzysztof Radzanowski

Strefa dzienna jest przestronna - salon powiększyłem kosztem sąsiedniego pokoju, który przeznaczyłem na sypialnię (w drugim mniejszym pokoju urządziłem GABINET). Kuchenny ciąg roboczy ma kształt litery L; jego uzupełnieniem jest wysoka zabudowa zaprojektowana w głębokiej wnęce. Tuż przy wejściu do KUCHNI zaplanowałem kąt jadalny z prostokątnym stołem.

ŁAZIENKA została powiększona kosztem PRZEDPOKOJU. Zgodnie z Pani sugestią podzieliłem ją na dwie części - kąpielową i toaletową - przedzielone suwanymi drzwiami (tak jak kuchenne po otwarciu chowają się w ścianie). Wyposażenie łazienki stanowi prostokątna wanna, narożna kabina prysznicowa i umywalka.

W miejscu toalety powstało pomieszczenie gospodarcze, które pełni funkcję zarówno garderoby, jak i minipralni. W przedpokoju oraz w SYPIALNI zmieściły się spore szafy ubraniowe.

Rozwiązanie 2: z wygodną jadalnią

Justyna Burdow-Gołoś

KUCHNIA została nieco zmniejszona na korzyść pokoju dziennego, ale nadal jest wystarczająco przestronna. Główny ciąg roboczy ma kształt litery L; przy jednej ze ścian zaplanowałam dodatkowe, płytkie szafki. W jadalni stoi okrągły stół i dwie szafki pełniące funkcję kredensu. Pokój dzienny jest wyposażony w narożną kanapę, stolik kawowy oraz szafkę na sprzęt RTV.

Sypialnia i GABINET również zostały zmniejszone - dzięki temu w ich sąsiedztwie (w miejscu dawnej toalety) mogła powstać łazienka. Do obydwu pokoi wchodzi się teraz z małego korytarzyka.

ŁAZIENKA ma nieregularny kształt, ale mimo to jest ustawna. Zaplanowałam w niej narożną wannę i kabinę, umywalkę oraz (we wnęce) podwieszony sedes. Pralkę proponuję przenieść do kuchni.
    Więcej o:

Skomentuj:

75,6 m kw., dla 2 osób: część dzienna z aneksami