75,6 m kw., dla 2 osób: część dzienna z aneksami

Red.

W nowym mieszkaniu chciałabym mieć duży salon, kąt jadalny i częściowo otwartą kuchnię, tymczasem zaprojektowany pokój dzienny jest dość mały. Jak zaplanować tę strefę, by była przestronna i funkcjonalna? Dwa pozostałe, mniejsze pokoje chcę przeznaczyć na naszą sypialnię i na gabinet. Nie podoba mi się też to, że łazienka i toaleta są oddalone. Czy można by je urządzić obok siebie i zamontować między nimi suwane drzwi? Dorota z Lublina

Trzypokojowe, 75,6 m kw., dla 2 osób
Trzypokojowe, 75,6 m kw., dla 2 osób
Rozwiązanie 1: częściowe otwarcie

Krzysztof Radzanowski

Strefa dzienna jest przestronna - salon powiększyłem kosztem sąsiedniego pokoju, który przeznaczyłem na sypialnię (w drugim mniejszym pokoju urządziłem GABINET). Kuchenny ciąg roboczy ma kształt litery L; jego uzupełnieniem jest wysoka zabudowa zaprojektowana w głębokiej wnęce. Tuż przy wejściu do KUCHNI zaplanowałem kąt jadalny z prostokątnym stołem.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięŁAZIENKA została powiększona kosztem PRZEDPOKOJU. Zgodnie z Pani sugestią podzieliłem ją na dwie części - kąpielową i toaletową - przedzielone suwanymi drzwiami (tak jak kuchenne po otwarciu chowają się w ścianie). Wyposażenie łazienki stanowi prostokątna wanna, narożna kabina prysznicowa i umywalka.

W miejscu toalety powstało pomieszczenie gospodarcze, które pełni funkcję zarówno garderoby, jak i minipralni. W przedpokoju oraz w SYPIALNI zmieściły się spore szafy ubraniowe.

Rozwiązanie 2: z wygodną jadalnią

Justyna Burdow-Gołoś

KUCHNIA została nieco zmniejszona na korzyść pokoju dziennego, ale nadal jest wystarczająco przestronna. Główny ciąg roboczy ma kształt litery L; przy jednej ze ścian zaplanowałam dodatkowe, płytkie szafki. W jadalni stoi okrągły stół i dwie szafki pełniące funkcję kredensu. Pokój dzienny jest wyposażony w narożną kanapę, stolik kawowy oraz szafkę na sprzęt RTV.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!Sypialnia i GABINET również zostały zmniejszone - dzięki temu w ich sąsiedztwie (w miejscu dawnej toalety) mogła powstać łazienka. Do obydwu pokoi wchodzi się teraz z małego korytarzyka.

ŁAZIENKA ma nieregularny kształt, ale mimo to jest ustawna. Zaplanowałam w niej narożną wannę i kabinę, umywalkę oraz (we wnęce) podwieszony sedes. Pralkę proponuję przenieść do kuchni.

Zobacz także:

67 m kw., dla 3 osób: nowe miejsce na kuchnię

70,7 m kw., dla 4 osób: dodatkowy pokój

66,5 m kw., dla 3 osób: przestronna i widna część dziennaSkomentuj:

75,6 m kw., dla 2 osób: część dzienna z aneksami