Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

83,4 m kw., dla 3 osób: zamykamy kuchnię

Red.

Nie jesteśmy zwolennikami otwartej kuchni (dużo gotujemy), a taką mamy w naszym mieszkaniu. Chcemy ją wydzielić ścianami. Potrzebujemy jak najwięcej szafek - jak je rozmieścić w pomieszczeniu z dodatkowym wyjściem na balkon? Dwa mniejsze pokoje przeznaczamy na sypialnie, naszą i córki. Poradźcie, gdzie zaplanować miejsce do pracy przy komputerze. Przydałaby się też garderoba albo przynajmniej pojemne szafy. Wiesława z Warszawy

Rozwiązanie 1: przy dwóch ścianach

Wioletta Sawczuk

Położenie KUCHNI wyznacza usytuowanie pionów wodno-kanalizacyjnych. W jednym z zaprojektowanych w niej ciągów roboczych proponuję zainstalować zlewozmywak i lodówkę (obok niej jest wysoka szafka), a po drugiej - płytę grzejną. W POKOJU DZIENNYM przy nowo postawionej ścianie znajduje się zabudowa z miejscem m.in. na sprzęt radiowo-telewizyjny. Naprzeciw stoi narożna kanapa oraz duży prostokątny stół.

Kąt do pracy zaprojektowałam w korytarzyku z wejściem do obu mniejszych pokoi. Korytarzyk ten został nieco powiększony kosztem Państwa SYPIALNI, dzięki czemu przy bocznej ścianie bez problemu mieści się spore biurko, a nad nim - wiszące półki albo szafki. Po drugiej stronie znajduje się szafa wnękowa; pojemne szafy są również w przedpokoju oraz w obydwu pokojach. Taka liczba schowków na ubrania z powodzeniem zastąpi garderobę.

ŁAZIENKA i toaleta zostały połączone, dzięki czemu można było zaaranżować wygodny salonik kąpielowy. Proponuję zainstalować w nim prostokątną wannę, sedes i dwie umywalki. Pralka o standardowych wymiarach stoi we wnęce przy pionach wodno-kanalizacyjnych, zamykanej drzwiczkami (np. żaluzjowymi). Nad pralką warto zamocować półki.

Rozwiązanie 2: aż do sufitu

Anna Malesińska

W zamkniętej KUCHNI zaplanowałam tylko jeden ciąg roboczy, ale za to z szafkami wiszącymi sięgającymi do samego sufitu. Pojemne schowki są też w wysokiej zabudowie usytuowanej przy drugiej ścianie (oprócz szafek mieści się tam również lodówka i piekarnik). Kuchnia jest zamykana przesuwanymi drzwiami.

POKÓJ DZIENNY jest pomieszczeniem wielofunkcyjnym. Zaplanowałam w nim trzy kąciki: wypoczynkowy, jadalny oraz do pracy; ten ostatni, wyposażony w spore biurko, usytuowałam w rogu przy wyjściu na balkon. W obu sypialniach, PRZEDPOKOJU i w korytarzyku, którego raczej nie da się zlikwidować, znajdują się szafy.

ŁAZIENKA połączona z toaletą jest bardzo przestronna, powiększył się też przedpokój. Do łazienki wybrałam prostokątną wannę, dużą umywalkę oraz podwieszony sedes. Przy wejściu mieści się schowek gospodarczy z pralką.
    Więcej o:

Skomentuj:

83,4 m kw., dla 3 osób: zamykamy kuchnię