49,6 m kw. dla 3 osób: efektowne, a zarazem wygodne
Rok temu kupiliśmy mieszkanie. Czas mija, a my nie potrafimy sobie poradzić z jego urządzeniem. Zależy nam na zachowaniu trzech pokoi. Jeden z nich chcemy przeznaczyć na gabinet (w przyszłości będzie to pokój dziecka). Jak zagospodarować największe pomieszczenie, by mimo połączenia z kuchnią wyglądało efektownie? Zależy nam na nowoczesnej i ciekawej aranżacji. Agata z Wrocławia
ZRozwiązanie 1
Anna Malesińska
Gabinet - w przyszłości POKÓJ DZIECKA - ze względów bezpieczeństwa urządziłam w pokoju bez wyjścia na balkon. Mimo że pomieszczenie nie jest zbyt przestronne, bez problemu zmieści się w nim biurko (najlepiej narożne, zrobione na zamówienie), spora szafa ubraniowa (ewentualnie płytszy regał), a także dodatkowe miejsce do spania, które na razie będzie służyć przyjezdnym gościom. Ten układ można powtórzyć, gdy dziecko zacznie chodzić do szkoły. W pokoju położonym najbliżej łazienki znajduje się Państwa SYPIALNIA. Wyposażyłam ją w duże łóżko dostępne z obu stron, stolik nocny i szafę ubraniową (radzę zamontować w niej przesuwane drzwi). Tuż przy wejściu zmieści się niewielka szafka lub regał.
Kuchnia, tak jak na planie wyjściowym, jest połączona z POKOJEM DZIENNYM. Ciąg roboczy zaplanowałam wzdłuż jednej ściany - zaczyna się lodówką, a kończy kuchenką. Układ szafek można podkreślić rzędem halogenów w suficie. Na granicy między aneksem a pokojem dziennym proponuję ustawić stół. Strefa wypoczynkowa z kanapą i stolikiem kawowym zajmuje część pokoju bliżej wyjścia na balkon. Przy ścianie naprzeciwko kanapy są regały i szafka na sprzęt radiowo-telewizyjny. W łazience mieści się prostokątna wanna (165 x 75 cm), umywalka (szer. 50 cm), podwieszany sedes oraz standardowa pralka (60 x 60 cm). Sąsiadującą z łazienką przedpokojową wnękę warto wykorzystać jako miejsce na szafę.
Rozwiązanie 2
Wioletta Sawczuk
Dzięki wprowadzonym zmianom zyskamy nie tylko urozmaicenie wystroju całego mieszkania, ale też optyczne poszerzenie wejścia do pokoju dziennego. Przewidziane przez projektanta miejsce na KUCHNIĘ nie pozostawia wielu możliwości aranżacji, dlatego zabudowę zaplanowałam wzdłuż jednej linii, zamykając ją lodówką usytuowaną na wprost wejścia. Obok niej, na umownej granicy między aneksem a pokojem, ustawiłam prostokątny stół dla czterech osób. Kąt wypoczynkowy z narożną kanapą i stolikiem kawowym znajduje się w głębi pokoju po prawej stronie - dzięki temu jest bardziej kameralny, bo ukryty przed osobami wchodzącymi do mieszkania. Ściana na wprost kanapy to dobre miejsce na sprzęt radiowo-telewizyjny.
Pokój przylegający do ŁAZIENKI przeznaczyłam na gabinet, który bez większych nakładów da się w przyszłości przekształcić w pokój dziecka. Teraz stoi w nim biurko o nietypowym kształcie, szafa oraz łóżko. Państwa sypialnię urządziłam w najmniejszym pomieszczeniu. Szerokie łóżko, dostępne tylko z jednej strony, zaplanowałam pod oknem. Rolę stolików nocnych przejęła półka za zagłówkiem. Obok zmieściła się szafa. W łazience jest wanna (160 x 75 cm), podwieszany sedes, pralka (60 x 60 cm) oraz zamontowana na nietypowej skośnej ściance umywalka (szer. 55 cm).
Skomentuj:
49,6 m kw. dla 3 osób: efektowne, a zarazem wygodne