Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

92,3 m kw. dla 4 osób: spokojne miejsce do pracy

Red.

Mamy spore mieszkanie, ale nie umiemy w nim znaleźć dobrego miejsca na kameralny kąt do pracy z biurkiem i półkami na potrzebne materiały. Prosimy też o sugestię, gdzie umieścić szafy. A może da się wydzielić garderobę? Kuchnia może być niewielka, byle mieściło się w niej podstawowe wyposażenie. Zależy nam jednak na oddzieleniu jej od pokoju dziennego. Chcemy zachować dwie łazienki. Marta z Warszawy

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

POKÓJ DZIENNY powiększyłam o część kuchni. Powstało przestronne wnętrze, w którym bez problemu zmieści się nie tylko kąt wypoczynkowy z dwoma wygodnymi kanapami, ale również jadalnia z dużym stołem. Kuchnia, mimo zmniejszonej powierzchni, nadal jest funkcjonalna. Szafki tworzą długi ciąg roboczy w kształcie litery U, tylko po prawej stronie od wejścia zaplanowałam wysoką zabudowę, a w niej m.in. lodówkę. Państwa SYPIALNIA powstała w jednym z mniejszych pokoi - tym z balkonem. Mieści się w niej szerokie łóżko dostępne z obu stron; aby symetrycznie ustawić przy nim szafki nocne, drzwi do łazienki zostały nieco przesunięte. Warto też przestawić ściankę oddzielającą sypialnię od sąsiedniego pokoju - wtedy będzie w nim miejsce na szafę. Pokoje przeznaczone dla dzieci wyposażyłam podobnie - w każdym jest łóżko, biurko oraz duża szafa ubraniowa.

Łazienki pozostały w tym samym miejscu. W mniejszej, do której wchodzi się z sypialni rodziców, znajdują się tylko podstawowe sprzęty: narożna kabina (o boku 90 cm), umywalka (szer. 50 cm) i sedes. Druga - ogólnodostępna - została nieco powiększona kosztem sypialni rodziców. Teraz mieści się w niej prostokątna wanna (160 x 80 cm), sedes z bidetem oraz podwieszana umywalka (szer. 60 cm). Pralkę proponuję ustawić w garderobie, którą zrobiłam przy drzwiach wejściowych do mieszkania, w miejscu dawnej toalety.

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Kuchnię przeniosłem w głąb mieszkania, w miejsce dawnej toalety; pomieszczenie zostało powiększone dzięki przesunięciu ściany pokoju dziennego. W ścianie tej proponuję przebić duże okno, a w nim osadzić blat-barek. Zabudowa kuchenna ma kształt litery U. Pokój dzienny dzieli się wyraźnie na dwie części - wypoczynkową i jadalną. Kształt POKOI DLA DZIECI został nieco zmieniony. Teraz oba mają jednakową powierzchnię; w każdym jest łóżko, szafa i regał. Biurko zaplanowałem tylko w jednym pokoju, ale również w drugim jest na nie miejsce (przy oknie). Tak jak w poprzedniej wersji proponuję przesunąć ścianę dzielącą Państwa sypialnię od sąsiedniego pokoju i po obu stronach zbudować szafy wnękowe.

W powiększonej kosztem sypialni ŁAZIENCE dostępnej z przedpokoju jest wanna narożna (150 x 80 cm), sedes i umywalka (szer. 60 cm) oraz - we wnęce przy drzwiach - pralka (60 x 60 cm), którą można ukryć za drzwiczkami. Wyposażenie drugiej łazienki jest takie samo jak w poprzednim wariancie.
    Więcej o:

Skomentuj:

92,3 m kw. dla 4 osób: spokojne miejsce do pracy