58,6 m kw. dla 3 osób: otwarta kuchnia przesłonięta ścianką

Red.

Zastanawiamy się nad otwarciem kuchni na największy pokój, tak by powstała przestronna strefa dzienna. Chcemy jednak częściowo przesłonić kuchnię wąską ścianką. W przedpokoju potrzebna jest nam oczywiście szafa - myślimy o wnękowej, wygospodarowanej kosztem sypialni, którą mamy zamiar urządzić w pokoju na lewo od wejścia do mieszkania. Sąsiadujący z nią najmniejszy pokój będzie przeznaczony dla dziecka. Anna z Białegostoku

Projektowanie wnętrz. 58,6 m kw. trzypokojowe dla 3 osób
Projektowanie wnętrz. 58,6 m kw. trzypokojowe dla 3 osób
Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Po drugiej stronie otwartego wejścia do KUCHNI zaplanowałam kąt jadalny z dużym okrągłym stołem. Kuchenny ciąg roboczy ma kształt litery L - pomiędzy zainstalowanymi tu urządzeniami (kuchenką i zlewozmywakiem) jest długi odcinek blatu do pracy. We wnęce przy garderobie mieści się duża lodówka oraz trójkątna szafka. Pozostałą część przestrzeni dziennej zajmuje kąt wypoczynkowy z wygodną narożną kanapą i okrągłym stolikiem kawowym. Przy ścianie z kanapą proponuję zbudować wąskie wnękowe regały przeznaczone na książki, DEKORACYJNE DROBIAZGI itp. Szafkę na sprzęt radiowo-telewizyjny umieściłam przy garderobie; ekran jest doskonale widoczny z części wypoczynkowej.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięWejścia do pomieszczeń w drugiej części mieszkania, bardziej prywatnej, są usytuowane w skośnych odcinkach ścian. Ściana pomiędzy Państwa SYPIALNIĄ, urządzoną w większym pokoju, a pokojem dziecka została załamana, tak by w obydwu pomieszczeniach powstały wnęki na niewielkie szafy. W sypialni z wolno stojących mebli znajduje się tylko dostępne z dwóch stron łóżko z szafkami nocnymi, w POKOJU DZIECKA stoi łóżko, biurko oraz dwa niewielkie regały. Łazienka pozostała na swoim miejscu, ale jest większa niż na planie wyjściowym, poza tym ma nieregularny kształt. Proponuję zainstalować w niej prostokątną wannę (160 x 80 cm), umywalkę (szer. 60 cm) i podwieszany sedes. Pralkę (60 x 45 cm) ukryłam w zamykanej składanymi drzwiami wnęce przy wannie.

Sprawdź najnowsze trendy w urządzaniu domów i mieszkańRozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

Funkcjonalna zabudowa kuchenna ma kształt litery L. Przy zasłaniającej ją ściance od strony pokoju stoi szafka na sprzęt RTV. Wyposażenie kąta wypoczynkowego, który umieściłem wzdłuż najdłuższej ściany w części dziennej, stanowi kanapa, stolik i wąskie regaliki.

Zamów prenumeratę! To się opłaca! 12 numerów - tylko 64 zł!Sypialnia została nieznacznie zmniejszona - jej kosztem w PRZEDPOKOJU powstała płytka wnęka na szafkę na buty. Oprócz niej są tutaj jeszcze dwie niewielkie szafy ubraniowe. Nieco przestronniejsza jest natomiast ŁAZIENKA - powiększyłem ją o wnękę na dużą pralkę (60 x 60 cm). W pomieszczeniu mieści się także asymetryczna wanna narożna (150 x 100 cm), umywalka (szer. 60 cm) i podwieszany sedes.

Zobacz także:

Nowoczesny aneks kuchenny

Pasiasta kuchnia

Mieszkanie - stylowy miks

Skomentuj:

58,6 m kw. dla 3 osób: otwarta kuchnia przesłonięta ścianką