Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

66,1 m kw. dla 3 osób: dużo miejsca do przechowywania

Red.

W naszym trzypokojowym mieszkaniu potrzebna jest garderoba (na jej rzecz możemy zrezygnować z osobnego Wc) i jak najwięcej szaf. Na razie będziemy mieszkać tu we dwoje, ale planujemy powiększenie rodziny, dlatego jeden z małych pokoi chcemy przeznaczyć dla dziecka. Marzy nam się przestronna część dzienna, Może warto więc połączyć kuchnię z pokojem dziennym? Ewa z Warszawy

Rozwiązanie 1

Justyna Burdow-Gołoś

Pokój obok garderoby przeznaczyłam na SYPIALNIĘ. Jest w niej dostępne z dwóch stron łóżko (160 x 210 cm) oraz pojemne szafy. Miejsce na nie udało się wygospodarować dzięki nieznacznemu przesunięciu ścianki dzielącej sypialnię od kuchni. Kuchnia, zgodnie z Pani sugestią, została otwarta na POKÓJ DZIENNY. Mimo zmniejszonej powierzchni nadal jest funkcjonalna. Zaplanowałam w niej długi ciąg roboczy z kuchenką i zlewozmywakiem; po drugiej stronie, w wysokiej zabudowie we wnęce, ukryłam m.in. lodówkę i piekarnik (od strony pokoju przy ściance można zbudować płytkie regały na książki lub płyty CD). Umowną granicę pomiędzy kuchnią a pokojem dziennym wyznacza duży prostokątny stół. W części wypoczynkowej stoi kanapa, fotel i niski stolik. Ścianę na wprost kanapy proponuję zabudować wnękowymi regałami. Tutaj jest też miejsce na sprzęt radiowo-telewizyjny. Trzeci pokój został przeznaczony dla dziecka. Przesunięcie ścianki łazienki sprawiło, że jest on nieco mniejszy niż na planie wyjściowym, ale mieszczą się w nim wszystkie niezbędne sprzęty: łóżko, regał na zabawki i książki, biurko oraz szafa ubraniowa. Łazienka stała się przestronniejsza. Nowo postawiona ścianka tworzy wnękę na otwieraną do góry pralkę (40 x 60 cm). Jest też prostokątna wanna (170 x 70 cm), umywalka (szer. 60 cm) z szafkami po bokach i sedes.

Rozwiązanie 2

Krzysztof Radzanowski

KUCHNIA pozostała w dawnym miejscu, zlikwidowałem jednak ściankę oddzielającą ją od pokoju dziennego. Ciąg roboczy w kształcie litery U zaczyna się wysoką zabudową, w której znajduje się m.in. lodówka i piekarnik. Na granicy kuchni i pokoju dziennego proponuję zbudować skośną ściankę, która nieco przesłoni kuchenny rozgardiasz; przy niej powstało dobre miejsce na sprzęt radiowo-telewizyjny. Część wypoczynkową z wygodną narożną kanapą, fotelem i małym stolikiem usytuowałem na wprost wejścia do pokoju dziennego. Po bokach kanapy można ustawić niskie szafki, a przy przeciwległej ścianie, w pobliżu kuchni - duży stół. Dzięki przesunięciu drzwi do POKOJU DZIECKA w przedpokoju mieści się spora szafa. Zlikwidowałem natomiast szafę wnękową przy wejściu do mieszkania. Zamiast niej jest teraz praktyczna wnęka na pralkę zamykana składanymi drzwiami. Łazienkę wyposażyłem w narożną wannę (170 x 100 cm), sedes oraz umywalkę (szer. 60 cm). Również w toalecie zmieściła się umywalka (szer. 50 cm).

Skomentuj:

66,1 m kw. dla 3 osób: dużo miejsca do przechowywania