Najlepsze metamorfozy waszych sypialni
Aranżacja sypialni ma ogromne znaczenie dla naszego wypoczynku. W tych sypialniach trudno jednak było o relaks. Ich wygląd bardziej frustrował niż uspokajał. Wszystkie pokoje przeszły metamorfozę. Teraz trudno je rozpoznać.
Wnętrze z charakterem
PRZED ZMIANĄ: Mała, a przede wszystkim wąska sypialnia (2 x 4 metry) stwarzała sporo problemów podczas urządzania. Pokój był zastawiony meblami w ciemnych odcieniach brązu, które przytłaczały niewielkie wnętrze.
PO ZMIANIE: Toaletka i szafka przy łóżku pozostały z poprzedniego wyposażenia pokoju; przemalowano je tylko na jasny kolor, dzięki czemu sprawiają wrażenie mniejszych i lżejszych. Pociemniałe ze starości drewno po oczyszczeniu wygładzono, pokryto warstwą emulsji gruntującej, a następnie pomalowano kremową farbą.
Sypialnia z akcentami fioletu
PRZED ZMIANĄ: W sypialni znalazło się tylko to, co niezbędne. Nudne meble i ściany dawały nijakie wrażenie.
PO ZMIANIE: Tapeta, współczesna kopia XIX-wiecznego wzoru, narzuciła wnętrzu zarówno styl, jak i kolorystykę. Do widocznych na niej odcieniach dobrano barwy tkanin na łóżku i farby na ścianach. Na wezgłowiu stanął żartobliwy portret Ani i Jarka, wykonany tą samą techniką co dawne portrety ślubne (malowane zdjęcie). Powstał w ramach projektu ?Monidło?, którego autorami byli projektantka wnętrz Izabela Skorupka, fotografka Patrycja Woy-Wojciechowska i grafik Miłosz Kaliński. Na ścianie zawisły półki na książki.
Mała wielka zmiana
PRZED ZMIANĄ: Aranżacji sypialni nie poświęcono zbyt wiele uwagi. Mimo ładnych mebli, całość sprawiała dość przykre wrażenie. Nawet plakat nad łóżkiem powieszono w sposób zupełnie przypadkowy.
PO ZMIANIE: Postanowiono lepiej wyeksponować stare meble. Wyeliminowano wszystko co zbędne i co prowokowało bałagan. Odświeżano kolor ścian i dobrano stylowa pościel z narzutą.
Z ciemności w jasność
PRZED ZMIANĄ: Niewielka sypialnia była przytłoczona meblami. Dodatkowo wizualnie odbierał jej powierzchni ciemny kolor ścian.
PO ZMIANIE: Wnętrze nabrało lekkości i przestronności po zmianie koloru ścian na biały. Zrezygnowano też z zasłon na rzecz rolet. Nieco inaczej rozstawiono meble. Przede wszystkim odsunięto łóżko od ściany, co dodatkowo odciążyło wnętrze.
W marynarskim stylu
PRZED ZMIANĄ: Wysoka i duża sypialnia została urządzona bez pomysłu. Wstawiono do niej dość masywne meble z jednego kompletu. Mimo to we wnętrzu wiało pustką.
PO ZMIANIE: Sypialnia została urządzona w marynistycznym stylu. Postawiono na połączenie bieli z błękitem i domieszką czerwieni. Na fragmencie ściany za łóżkiem odsłonięto surową cegłę, co ożywiło monotonną powierzchnię. Zamiast typowego łóżka jest łóżko z pomalowanych na biało palet. Całość wygląda stylowo i modnie.
Sypialnia z trudnym skosem
PRZED ZMIANĄ: Niewielką sypialnię dodatkowo pomniejszał skos. Ustawiono pod nim małą szafkę, która wizualnie niknęła we wnęce.
PO ZMIANIE: Sypialnia zyskała chłodną, kojącą kolorystykę. Niewykorzystane wcześniej miejsce pod skosem zostało zabudowane półkami i szafkami. Dzięki temu zyskano miejsce na przechowywanie, a pokój odzyskał właściwe proporcje.
Sypialnia pełnia elegancji
PRZED ZMIANĄ: W dużej sypialni było niewiele mebli. Te które się znalazły we wnętrzu pochodziły z sieciowych sklepów. Niekorzystnie na odbiór sypialni wpływał jasnożółty odcień ścian.
PO ZMIANIE: Szaro-biała kolorystyka dodała sypialni klasy i elegancji. Łóżko przesunięto na środek pokoju i ozdobiono poduszkami oraz narzutą. Wprowadzono także stylizowany żyrandol i tapicerowany fotel, które sprawiają, ze duży pokój wygląda przytulniej.
Kwiaty na ścianie
PRZED ZMIANĄ: Sypialnia była urządzona nader oszczędnie - znajdowały się w niej tylko niezbędne meble. Sprawiała więc wrażenie pustej i bezosobowej.
PO ZMIANIE: Konsekwentnie dobrana kolorystyka i dodatki sprawiły, że spora sypialnia przypominająca bezosobowy hotelowy pokój zyskała domowy klimat. Natomiast nowe meble do przechowywanie zdecydowanie zwiększyły jej funkcjonalność. Ściankę nad wezgłowiem łóżka, zbudowaną z płyty gipsowo-kartonowej, oklejono tapetą w delikatny roślinny wzór. Żyrandol zmieniono na plafonierę z metalu i tkaniny, która emituje łagodnie rozproszone światło.
Sypialnia z modną tapetą
PRZED ZMIANĄ: Pani domu chciała zaaranżować swoją sypialnię w stonowanych kolorach. Nie przewidziała jednak, że taki wystrój okaże się monotonny. Choć wnętrze było wygodne, brakowało mu charakteru. Ani na ścianach, ani w oknie nie było niczego, co mogłoby zaciekawić, przyciągnąć uwagę.
PO ZMIANIE: Stolik nocny zastąpił stojącą tu przedtem szafkę (komplet z łóżkiem), która była zdecydowanie za niska. Nowy mebel jest dużo wyższy, łatwo więc sięgnąć np. po odłożone rzeczy. Taki sam stolik udało się zmieścić z drugiej strony łóżka. Nakrycie łóżka dopasowano do kolorystyki wnętrza - biała dzianinowa narzuta zastąpiła brązowy koc, który zbyt mocno kontrastował z pozostałymi barwami. Wybrane tkaniny (oprócz jednej poduszki) mają fakturowe wzory, które nie kłócą się z wyrazistym deseniem tapety.
Pokój po babci
PRZED ZMIANĄ: Pokój był niemodny, z meblami na wysoki połysk, z niezbyt urodziwymi zasłonami i lampą, a do tego bardzo smutny. Zdecydowanie nieodpowiedni dla dziewięcioletniej wnuczki Alinki, która miała w nim zamieszkać. Jasne ściany, kolorowe, wesołe tkaniny i tapety totalnie odmieniły klimat wnętrza.
PO ZMIANIE: Szafka to jeden z nielicznych nowych nabytków. W koszach Alinka trzyma swoje skarby. Wieczorem mebelek zmienia się w szafkę nocną. Pomyślano też o lampce, przy której dziewczynka może czytać przed snem. Półeczki na książki i dekoracje zajęły pusty fragment ściany przy oknie. Dobierając ich kolor, stylistka konsekwentnie trzymała się palety barw wybranej do tego wnętrza. Roleta i wąskie białe zasłony nie tylko rozjaśniły wnętrze, ale pozwoliły też praktycznie wykorzystać niezagospodarowany dotąd fragment ściany przy oknie.
Sypialnia dla pary
PRZED ZMIANĄ: Gospodarzowi nie zależało na dekoracyjnym wyglądzie sypialni. Zadbał tylko o niezbędne meble: wygodne łóżko ze schowkami w zagłówku, szafkę nocną i fotel.
PO ZMIANIE: W nowym wystroju sypialni projektantka postarała się odzwierciedlić upodobania gospodarzy. Oboje kochają miasto z jego architekturą i ulicznym gwarem, postanowiła więc wykreować we wnętrzu industrialny styl. Temu celowi konsekwentnie podporządkowała dobór kolorów oraz wszystkich elementów wyposażenia. Główną rolę w aranżacji wnętrza odgrywają ściany. Jedną obłożono plastrami cegły i ozdobiono grafiką z cytatem z Mistrza i Małgorzaty Michaiła Bułhakowa, ulubionej powieści gospodarzy. Na drugą naklejono fototapetę, która stwarza iluzję głębi, powiększając optycznie niewielkie pomieszczenie.
Sypialnia w naturalnych kolorach
PRZED ZMIANĄ: W latach osiemdziesiątych był to pokój nastolatka, później domowe biuro. Dziś ma to być małżeńska sypialnia.
PO ZMIANIE: Najdroższym zakupem było łóżko. Niektóre meble - szafę oraz blaty stolików nocnych, zamocowane wspornikami do ściany - zrobiono z płyt MDF pozyskanych ze starej meblościanki. W domu znalazła się też tkanina podszewkowa, która zastępuje fronty szafy. Niewiele kosztowała również dekoracja okna. Leżąca w pokoju wykładzina dywanowa została przykryta bambusowymi matami. Za firanę posłużył kawałek tkaniny kupionej na wyprzedaży. Natomiast zasłonki to dawny zakup, który czekał na lepsze czasy.
Skomentuj:
Najlepsze metamorfozy waszych sypialni