Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Metamorfoza salonu z kuchnią w starym bloku

projekt i zdjęcia: Kamila Śnieć / Illumistudio

Salon z otwartą kuchnią był urządzony w typowy dla lat 90. sposób. Właściciele postanowili nadać mu bardziej współczesny wystrój. Efekt metamorfozy jest zdumiewający.

Salon połączony z kuchnią o powierzchni 30 m kw. w starym bloku był urządzony ciężkimi i niemodnymi już meblami. Brak pomysłu na aranżację spowodował, że pokój był nudny i nieatrakcyjny. O pomoc poproszono Kamilę Śnieć z pracowni architektonicznej Illumistudio, która w nowej aranżacji postawiła na styl nowoczesny.

Nowoczesny pokój w bloku

Przede wszystkim zdecydowano się na wymianę całego wyposażenia. Jedynym meblem, jaki pozostał ze starego wystroju, jest grafitowa kanapa, która zdeterminowała nową kolorystykę wnętrza. Piękna drewniana podłoga również została oszczędzona, jednak zmieniła nieco odcień. Do tego w części kuchennej zamiast parkietu położono płytki ceramiczne. Całe wnętrze natomiast zyskało sufit podwieszany.

Największą przemianę przeszła część kuchenna. Zamiast kolorowych szafek wprowadzono nowoczesną jednolitą zabudowę sięgającą pod sam sufit. Jasne fronty bez uchwytów lepiej sprawdzają się w otwartej przestrzeni, gdyż płynnie wpisują się w wystrój całego pomieszczenia. Część kuchenną wydzielono oryginalnym barkiem o nieregularnym kształcie. Podobną formę zyskała komoda pod telewizorem.

Aranżacja w pełni przemyślana

Nowy wystrój pokoju dopełniają dodatki, a przede wszystkim stylowe lampy w czarnych oprawach w stylu industrialnym. W oknach pojawiły się panele japońskie na szynach, które świetnie wpisują się w nowoczesną stylistykę. Cały wystrój dopełniły czarne krzesła o ażurowej konstrukcji i oprawione zdjęcia oraz obrazy na ścianach.

Co ciekawe, po przearanżowaniu przestrzeni właściciele mają o wiele więcej miejsca na przechowywanie i wszystko znalazło się na swoim miejscu.

Źródło: Illumistudio

    Więcej o:

Skomentuj:

Metamorfoza salonu z kuchnią w starym bloku