Rośliny
Polskie kosaćce nie są biało-czerwone
Gdy w sprzedaży jest tak wielka różnorodność roślin ozdobnych, warto założyć w ogrodzie rabatę - kolekcję. Proponujemy, by składała się z kosaćców wyhodowanych przez polskich ogrodników.
Od kleomy do tytoniu Sandera - jednoroczne kwiaty w odcieniach różu
Różowe i fioletowe kolory rozweselają cały ogród. Roślin o takich barwach kwiatów, liści lub pędów jest bardzo wiele.
Pierwiosnki - Primula
Zakwitają wczesną wiosną. Ich wesołe kolory dodają nam energii po długiej zimie. Pierwiosnki, zwane inaczej prymulkami, to ogrodowa klasyka, ale rosną także dziko - nie tylko w krajach Azji, Ameryki czy Afryki. Spotkać je można także w polskich górach. Pamiętajmy jednak, by nie wykopywać ich ze stanowisk naturalnych, gdyż są pod ochroną.
Begonia. Kwiaty doniczkowe
Atutem begonii są liście w piękne wzory, a jeden dorodny okaz wystarczy, by ozdobić cały pokój.
Pytania o trawnik
Nieoczekiwane chwasty, dziwne plamy czy krecie kopce potrafią spędzać sen z powiek. Zachowajmy jednak spokój - na wszystko znajdzie się rada.
Bonsai. Rośliny na bonsai do ogrodu
Spis roślin dobrych na bonsai w ogrodzie
Sukulenty w kwiatach
Gatunki wywodzące się z pustyń i stepów podziwiamy za ciekawe liście lub pędy, często nie zauważając, że tworzą także oryginalne kwiaty.
Rośliny na balkon i taras. Nowości 2010
Kwiatowe nowości 2010 na balkon i taras
Lato pod chmurką
Wielu roślinom doniczkowym dobrze zrobią wakacje na świeżym powietrzu. Nasze kwiaty odżyją tam i wypięknieją.
Róża - odmiany klasyczne
Dlaczego ponownie wracamy do klasycznych odmian róż? Bo przetrwały stulecia. Bo są bardziej odporne od wielu nowych odmian. A może urzeka nas ich ponadczasowy wdzięk...
Krokusy, szafirki, przebiśniegi, tulipany czyli wiosenne kwiaty cebulowe
Krokusy, szafirki, przebiśniegi, tulipany są najbardziej oczekiwaną ozdobą wiosennych rabat
Rojniki, mistrzowie przetrwania
Rosną wśród skał i na piaskach. Ich misterne rozety przypominają dzieła jubilera. Można sadzić je w ogrodach skalnych, donicach i na rabatach. Coraz częściej pojawiają się w nowoczesnych kompozycjach.
Rośliny doniczkowe potrzebują powietrza
Często nie zdajemy sobie sprawy, że rośliny oprócz światła, wody i odpowiedniej temperatury potrzebują do życia powietrza. Czerpią z niego dwutlenek węgla niezbędny do fotosyntezy. Ponadto roślinom jest potrzebny także tlen, którym oddychają ich części nadziemne i korzenie. Dlatego większość gatunków, które zdobią nasze mieszkanie, wymaga stałego dopływu świeżego powietrza.
Udane debiuty
Spośród sporej liczby nowych roślin, które ostatnio pojawiły się na rynku, większość zdała egzamin na naszych balkonach i już zdążyła zyskać popularność.
Runianka japońska, barwinek i inne byliny - zimowa biżuteria
Byliny o trwałych liściach stwarzają wiele możliwości ciekawych aranżacji. Dzięki nim ogród ożyje nawet zimą. Najlepiej wyglądają kompozycje z gatunków o zróżnicowanej wysokości i fakturze ulistnienia
Palma w miniaturze
Miniaturowe palmy od lat należą do roślin najbardziej lubianych. Jeśli nie mamy miejsca na gatunki silnie rosnące, wybierzmy te mniej okazałe, a równie urodziwe.