Rośliny
Grusze - Pyrus
Kto chce mieć pyszne, aromatyczne owoce niech posadzi gruszę. Spośród wielu odmian z pewnością wybierze taką, która zmieści się w jego ogrodzie
Klejnoty drugiego planu
Żurawki, tiarelle i ich krzyżówka - heucherelle to nie są rośliny, które mogą na rabatach odgrywać rolę główną. Ale jako uzupełnienie kompozycji nie mają sobie równych.
Trawy ozdobne - jesienna magia
Późnym latem i jesienią pojawiają się w wielu ogrodach puszyste wiechy traw ozdobnych. Urzekają lekkością i naturalnością.
Szarłat (Amaranthus) - złoto Inków
Nasiona amarantusa wygrywają w rankingach zdrowej żywności. Żelaza mają więcej niż szpinak, błonnika więcej niż otręby owsiane, a zawarty w nich skwalen to miecz na miażdżycę.
Ostrokrzew - krzew królowej zimy
Ostrokrzewy nie potrzebują błyskotek, by zimą wyglądać odświętnie. A przy tym niektóre nie boją się naszych zim.
Aster
Różnorodność kolorów i kształtów, a także trwałość po ścięciu sprawia, że astry jednoroczne to nasze ulubione kwiaty do wazonów.
Iglaki
Miłośnicy iglaków potrafią godzinami rozprawiać o walorach tych roślin. Chętnie wypełniają swoje ogrody coraz to nowymi ich odmianami - nie tylko o zielonych igłach. Nietrudno ich zrozumieć. Kolorowe krzewy iglaste wyglądają wszak imponująco.
Pnącza mogą wiele
Czy istnieją rośliny, które szybko tworzą masę zieleni, zabierają niewiele miejsca i radzą sobie w trudnych warunkach? Ależ tak! Przypominamy wielką ?rodzinę: ozdobnych wieloletnich pnączy.
Begonia - liście jak obrazy. Kwiaty doniczkowe
Wzorzyste liście begonii nie ustępują urodą pięknym kwiatom, a mają nad nimi tę przewagę, że możemy je podziwiać przez cały rok.
Tillandsja - szara eminencja z tropików
Jedne tillandsje wyglądają jak egzotyczne trawy, inne przypominają małe głowonogi. Zwyczaje też mają ciekawe - mogą rosnąć w... powietrzu.
Ziołowe kompozycje na balkonie
Z ziół można tworzyć ładne, pachnące i... smaczne kompozycje. Ozdabiajmy więc nimi balkony, nawet te najmniejsze. Wówczas stale będziemy mieć pod ręką świeże ziołowe listki.
Rokitnik - złoto Syberii
Narody Syberii i Tybetu znają od tysiącleci lecznicze i odmładzające właściwości rokitnika. Światowy przemysł kosmetyczny i farmaceutyczny odkrywa dziś ponownie zalety tej rośliny
Azalie - Kwiaty zimowych dni
Kiedy ogrodowe azalie głęboko śpią, ich ciepłolubne krewniaczki święcą triumfy w domowych wnętrzach.
Chryzantemy na wiele lat
Mija lato, po ogrodzie snują się mgły i cienkie nitki babiego lata. Właśnie w tym czasie na rabatach mogą królować odporne na chłody i jesienne słoty chryzantemy bylinowe
Sabotek - Paphiopedilum
Trudno pomylić sabotek z innymi storczykami. To dzięki charakterystycznym płatkom - dolny ma kształt bucika, pozostałe zdobią prążki, cętki i plamki.
Wyprawa do świata orchidei
Uprawa storczyków jest jak egzotyczna podróż, która uczy i odpręża, ale też wymaga pewnego wysiłku. Muszę ostrzec, że jest w tym też pewne ryzyko: można się uzależnić. Jak to ktoś wyraził: ?Chcieć się ograniczyć do hodowania jednego gatunku storczyka, to jak chcieć poprzestać na zjedzeniu jednego fistaszka?. Moja przygoda ze storczykami zaczęła się dziesięć lat temu.