Taras - konstrukcja, materiały wykończeniowe

 • Kompozytowe deski tarasowe

  Kompozytowe deski tarasowe

  Kompozytowe deski tarasowe GARDIN są świetnym rozwiązaniem dla osób ceniących wygodę i naturalny wygląd tarasu.

 • Kostka brukowa: do wyboru, do koloru [CENY]

  Kostka brukowa: do wyboru, do koloru [CENY]

  Kostka granitowa, betonowa lub klinkierowa sprawdza się w ogrodach, na podjazdach i tarasach. Praktycznie nie wymaga pielęgnacji i jest łatwa w utrzymaniu w czystości.

 • Biokominek wśród zieleni

  Biokominek wśród zieleni

  Jeśli chcemy cieszyć się widokiem ognia nie tylko w salonie, lecz także pod chmurką, pomyślmy o zakupie biokominka. Ekologiczny, efektowny i prosty w obsłudze świetnie sprawdzi się na tarasie, w ogrodzie czy patio.

 • Wiosenne porządki na tarasie, trawniku i w oczku wodnym

  Wiosenne porządki na tarasie, trawniku i w oczku wodnym

  Wiosna to czas wielkiej ogrodowej mobilizacji. W tym czasie zbieramy zimowe pozostałości z rabat, grządek i oczek wodnych oraz przygotowujemy ziemię do kolejnego sezonu.

 • Eleganckie markizy tarasowe [WIDEO]

  Eleganckie markizy tarasowe [WIDEO]

  Rozwijane osłony przeciwsłoneczne mogą być montowane zarówno na tarasach, jak i na znacznie mniejszych balkonach. Lokalizacja jest ważna, gdyż od niej zależy dobór odpowiedniej konstrukcji, a pośrednio także skuteczność markizy i wygoda jej użytkowania. 

 • Taras: ile to kosztuje?

  Taras: ile to kosztuje?

  Drewno jest ciepłe w dotyku, nie nagrzewa się latem, amortyzuje upadki i łatwo dopasować je do otoczenia oraz architektury domu. Dlatego ci, którzy mają możliwość zbudowania tarasu, często decydują się na wykorzystanie tego materiału. Można wybrać drewno gatunków rodzimych lub egzotycznych, ale również deski kompozytowe.

 • Zadaszenie tarasu: porady, inspiracje

  Zadaszenie tarasu: porady, inspiracje

  Wybór osłony powinien więc zależeć od strony świata, na którą wychodzi taras, a także przestrzeni, jaką dysponujemy. Jeśli nie chcemy budować stałego zadaszenia, możemy w sezonie korzystać z ogrodowych parasoli lub markiz.

 • Materiały wykończeniowe na taras: beton, kamień, ceramika

  Materiały wykończeniowe na taras: beton, kamień, ceramika

  Na rynku jest wiele różnorodnych materiałów odpowiednich do budowy nawierzchni w ogrodzie. Najczęściej wykańczamy nimi podjazdy, ścieżki i tarasy gruntowe. Aby nadać im niebanalny wygląd, można wykorzystać kostki i płyty o niestandardowych kształtach i wymiarach.

 • Drewno na zewnątrz domu: jak dobrać i zabezpieczyć drewno

  Drewno na zewnątrz domu: jak dobrać i zabezpieczyć drewno

  Elewacje, tarasy, ogrodzenia, elementy małej architektury... Miejsc na zewnątrz domu, które wykańczamy drewnem, jest mnóstwo. Konserwacja drewna może - ale nie musi - być problemem. Będzie to zależeć od wybranego przez nas gatunku drewna i sposobu jego wykończenia.

 • Taras na gruncie: powierzchnia z płytek ceramicznych

  Taras na gruncie: powierzchnia z płytek ceramicznych

  Taras na płycie betonowej wykończonej płytkami ceramicznymi to rozwiązanie najtrudniejsze i bardzo kosztowne, a mimo to nadal popularne. Taki taras można zbudować, układając na odpowiednio przygotowanym podłożu gruntowym płyty z polistyrenu ekstrudowanego, a na nich wylewając płytę betonową.

 • Na forum: jak zrobić remont tarasu?

  Na forum: jak zrobić remont tarasu?

  Mam taras w kiepskim stanie. Powierzchnia wyłożona jest marmurem, który kruszy się na krawędziach. Myślałem, żeby przykręcić jakieś tymczasowe deski na krawędziach i zrobić wylewkę. Jak się za to zabrać, żeby było solidnie? Jeśli nie ma spadku, jak go uzyskać? Jakie schody najlepiej zrobić?

 • Izolacja tarasu: jak dobrze zabezpieczyć taras?

  Izolacja tarasu: jak dobrze zabezpieczyć taras?

  Taras - zwłaszcza nad pomieszczeniem ogrzewanym - jest jednym z newralgicznych miejsc konstrukcji domu. Źle zaizolowany i wykonany z przypadkowych materiałów bez przestrzegania reżimu technologicznego już po pierwszej zimie może wyglądać jak ruina.