Taras - konstrukcja, materiały wykończeniowe

 • Taras: czym go wykończyć?

  Taras: czym go wykończyć?

  Wygodny, przytulny, zbudowany z praktycznego, wytrzymałego tworzywa taras to wymarzona strefa relaksu. Jakie materiały wykończeniowe są dziś najmodniejsze? Które wyróżniają się najlepszą trwałością i bezpieczeństwem użytkowania? O czym warto pamiętać?

 • Jak urządzić taras

  Jak urządzić taras

  Żeby szybko zamieszkać i wreszcie odpocząć po budowie, przy zagospodarowywaniu terenu wokół domu ograniczamy się do prostych i sprawdzonych rozwiązań, byle tylko uporządkować otoczenie. Kończy się to z reguły na równo przystrzyżonym trawniku, kilku krzaczkach i drzewach po obrzeżu oraz tarasie sąsiadującym z pokojem dziennym.

 • Taras i elewacja z drewna

  Taras i elewacja z drewna

  Drewniane okładziny tarasowe i elewacyjne są bardzo modne. Ich trwałość i uroda zależą od dobrego, fachowego montażu. Przedstawiamy jedną z realizacji, którą pochwalić się mogą i inwestorzy, i wykonawca.

 • Kompozytowe deski tarasowe

  Kompozytowe deski tarasowe

  Kompozytowe deski tarasowe GARDIN są świetnym rozwiązaniem dla osób ceniących wygodę i naturalny wygląd tarasu.

 • Kostka brukowa: do wyboru, do koloru [CENY]

  Kostka brukowa: do wyboru, do koloru [CENY]

  Kostka granitowa, betonowa lub klinkierowa sprawdza się w ogrodach, na podjazdach i tarasach. Praktycznie nie wymaga pielęgnacji i jest łatwa w utrzymaniu w czystości.

 • Biokominek wśród zieleni

  Biokominek wśród zieleni

  Jeśli chcemy cieszyć się widokiem ognia nie tylko w salonie, lecz także pod chmurką, pomyślmy o zakupie biokominka. Ekologiczny, efektowny i prosty w obsłudze świetnie sprawdzi się na tarasie, w ogrodzie czy patio.

 • Wiosenne porządki na tarasie, trawniku i w oczku wodnym

  Wiosenne porządki na tarasie, trawniku i w oczku wodnym

  Wiosna to czas wielkiej ogrodowej mobilizacji. W tym czasie zbieramy zimowe pozostałości z rabat, grządek i oczek wodnych oraz przygotowujemy ziemię do kolejnego sezonu.

 • Eleganckie markizy tarasowe [WIDEO]

  Eleganckie markizy tarasowe [WIDEO]

  Rozwijane osłony przeciwsłoneczne mogą być montowane zarówno na tarasach, jak i na znacznie mniejszych balkonach. Lokalizacja jest ważna, gdyż od niej zależy dobór odpowiedniej konstrukcji, a pośrednio także skuteczność markizy i wygoda jej użytkowania. 

 • Taras: ile to kosztuje?

  Taras: ile to kosztuje?

  Drewno jest ciepłe w dotyku, nie nagrzewa się latem, amortyzuje upadki i łatwo dopasować je do otoczenia oraz architektury domu. Dlatego ci, którzy mają możliwość zbudowania tarasu, często decydują się na wykorzystanie tego materiału. Można wybrać drewno gatunków rodzimych lub egzotycznych, ale również deski kompozytowe.

 • Zadaszenie tarasu: porady, inspiracje

  Zadaszenie tarasu: porady, inspiracje

  Wybór osłony powinien więc zależeć od strony świata, na którą wychodzi taras, a także przestrzeni, jaką dysponujemy. Jeśli nie chcemy budować stałego zadaszenia, możemy w sezonie korzystać z ogrodowych parasoli lub markiz.

 • Materiały wykończeniowe na taras: beton, kamień, ceramika

  Materiały wykończeniowe na taras: beton, kamień, ceramika

  Na rynku jest wiele różnorodnych materiałów odpowiednich do budowy nawierzchni w ogrodzie. Najczęściej wykańczamy nimi podjazdy, ścieżki i tarasy gruntowe. Aby nadać im niebanalny wygląd, można wykorzystać kostki i płyty o niestandardowych kształtach i wymiarach.

 • Drewno na zewnątrz domu: jak dobrać i zabezpieczyć drewno

  Drewno na zewnątrz domu: jak dobrać i zabezpieczyć drewno

  Elewacje, tarasy, ogrodzenia, elementy małej architektury... Miejsc na zewnątrz domu, które wykańczamy drewnem, jest mnóstwo. Konserwacja drewna może - ale nie musi - być problemem. Będzie to zależeć od wybranego przez nas gatunku drewna i sposobu jego wykończenia.

 • Taras na gruncie: powierzchnia z płytek ceramicznych

  Taras na gruncie: powierzchnia z płytek ceramicznych

  Taras na płycie betonowej wykończonej płytkami ceramicznymi to rozwiązanie najtrudniejsze i bardzo kosztowne, a mimo to nadal popularne. Taki taras można zbudować, układając na odpowiednio przygotowanym podłożu gruntowym płyty z polistyrenu ekstrudowanego, a na nich wylewając płytę betonową.

 • Na forum: jak zrobić remont tarasu?

  Na forum: jak zrobić remont tarasu?

  Mam taras w kiepskim stanie. Powierzchnia wyłożona jest marmurem, który kruszy się na krawędziach. Myślałem, żeby przykręcić jakieś tymczasowe deski na krawędziach i zrobić wylewkę. Jak się za to zabrać, żeby było solidnie? Jeśli nie ma spadku, jak go uzyskać? Jakie schody najlepiej zrobić?

 • Izolacja tarasu: jak dobrze zabezpieczyć taras?

  Izolacja tarasu: jak dobrze zabezpieczyć taras?

  Taras - zwłaszcza nad pomieszczeniem ogrzewanym - jest jednym z newralgicznych miejsc konstrukcji domu. Źle zaizolowany i wykonany z przypadkowych materiałów bez przestrzegania reżimu technologicznego już po pierwszej zimie może wyglądać jak ruina.

 • Na forum: jak zrobić duży taras, żeby nie przeciekał?

  Na forum: jak zrobić duży taras, żeby nie przeciekał?

  Wybrałem projekt domu z tarasem nad garażem. Taras jest duży - około 6,5 x 9 m, czyli 58 m2. Zwracano mi uwagę na prawdopodobieństwo późniejszych kłopotów z przeciekaniem itp. Czy ktoś ma spory taras, dłużej używany, który udało się prawidłowo wykonać?

 • Tarasy drewniane - kompozyt czy drewno egzotyczne. Porównanie materiałów

  Tarasy drewniane - kompozyt czy drewno egzotyczne. Porównanie materiałów

  Tarasy mogą być wykonane z drewna egzotycznego lub kompozytu - to dwa obecnie najpopularniejsze materiały do budowy takich tarasów. Oba rodzaje desek tarasowych - jak to zwykle bywa - mają swoje plusy i minusy.

 • Na forum: lepszy na taras bruk klinkierowy czy deska kompozytowa

  Na forum: lepszy na taras bruk klinkierowy czy deska kompozytowa

  Mam do wykończenia taras o pow. 18 m2. Co praktyczniejsze - bruk klinkierowy czy deska kompozytowa? Jak oba te materiały wyglądają po 10 latach użytkowania? Co wybrać, co macie na swoich tarasach i czy jesteście z nich zadowoleni?

 • Eleganckie markizy tarasowe

  Eleganckie markizy tarasowe

  Rozwijane osłony przeciwsłoneczne mogą być montowane zarówno na tarasach, jak i na znacznie mniejszych balkonach. Lokalizacja jest ważna, gdyż od niej zależy dobór odpowiedniej konstrukcji, a pośrednio także skuteczność markizy i wygoda jej użytkowania.

 • Deski kompozytowe na taras - odporne na pogodę

  Deski kompozytowe na taras - odporne na pogodę

  Planowałem zrobić przed domem taras z drewna, jednak obawiam się, że nie będzie trwały. Mógłbym zrobić go z betonu i wyłożyć płytkami, ale sąsiad, który zrobił taki taras pięć lat temu, bardzo na niego narzeka - nie dość, że płytki odpadają, to jeszcze beton popękał w trzech miejscach. Co jeszcze mógłbym położyć na tarasie, czy jest jakiś inny materiał, ale bardziej wytrzymały niż drewno lub płytki? Jan R., Opole

 • Schody, tarasy, balkony - jak układać płytki na zewnątrz

  Schody, tarasy, balkony - jak układać płytki na zewnątrz

  Tarasy, balkony i schody zewnętrzne są narażone na działanie deszczu i śniegu oraz wahanie temperatur. Sekret ich długowieczności tkwi w odpowiednim ułożeniu samych płytek oraz wszystkich znajdujących się pod nimi warstw.

 • Jak zamocować deski na legarach na tarasie

  Jak zamocować deski na legarach na tarasie

  Deski na legarach to najpopularniejszy sposób wykonania nawierzchni tarasu z drewna lub kompozytów.

 • Taras na gruncie na trzy sposoby

  Taras na gruncie na trzy sposoby

  Taras w ogrodzie to przedłużenie domu, przestrzeń do wypoczynku i spotkań. Jego lokalizacja nie jest sprawą prostą - od południa upał da się we znaki, od północy będzie za mało słońca, od zachodu - dokuczy porywisty wiatr. Ale każdy taras da się urządzić tak, by był miłym i zacisznym zakątkiem.