Wokół domu

 • systemy przeciwoblodzeniowe

  Przygotuj podjazd i dach na zimę

  Zbliżająca się zima oznacza kolejne wyzwania – opady śniegu, zamarzająca i odmarzająca w rynnach i rurach spustowych woda, zwisające z dachu sople, zaśnieżony podjazd i ścieżki. Dlatego zawczasu warto pomyśleć o sposobach ochrony przed śniegiem i lodem wokół domu.

 • Schody ogrodowe

  Schody przed domem - jak zaprojektować schody ogrodowe?

  Jeśli za budowę schodów do ogrodu zabierzemy się przed jego urządzeniem, uprościmy sobie znacznie organizację robót.

 • Brama garażowa

  Brama garażowa. Jak dopasować bramę do stylu domu?

  Dobrze dobrana brama uzupełnia elewację i stanowi jeden z ważniejszych elementów wykończenia budynku. To od nas zależy, czy uczynimy z niej wyróżniający się akcent, czy zdecydujemy się stopić jej wygląd z elewacją. Aby nadać bramie ostateczny wygląd, musimy zastanowić się nad kolorem, a także rodzajem przetłoczeń na jej płaszczu.

 • Balkon można urządzić w dowolnym stylu. Ważne, by był on jednak przytulny i pozwalał na błogi odpoczynek w ładnym otoczeniu

  Jak urządzić balkon na wiosnę?

  Gdy dni stają się dłuższe i cieplejsze życie domowników często przenosi się na balkon, który pełni funkcję salonu „pod chmurką”. W jakim stylu go urządzić oraz jakich dodatków nie może na nim zabraknąć?

 • Praca w ogrodzie

  Wiosenne prace w ogrodzie

  Wiosna to dobry czas na porządkowanie ogrodu po zimie. Prace obejmują różne zabiegi pielęgnacyjne, takie jak przycinanie drzew, krzewów, trawnika, a także przygotowanie ziemi poprzez przekopanie, spulchnienie oraz wyrównanie całego terenu.

 • Czujka zewnętrzna

  Przed czym chroni czujka?

  Na dom i jego mieszkańców, oprócz włamania, może czyhać kilka innych niebezpieczeństw – pożar, zalanie, wyciek gazu. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, warto zastosować czujki.

 • Ogród zimowy

  Ogród zimowy - gdzie zbudować i jak wykonać?

  Ogród zimowy może pełnić różne funkcje. Można go przekształcić w zieloną oranżerię albo w pomieszczenie dla nieodpornych na mróz roślin ogrodowych. Wykorzystywany bywa jako przeszklony salon, jadalnia, a nawet gabinet do pracy.

 • Popularnym sposobem zabezpieczania drewna jest olejowanie, które pozwala zachować naturalny wygląd drewna

  Ochrona drewna - oleje, farby i emalie

  Drewniane pergole, ogrodzenia, altany i meble ogrodowe oraz tarasy i elewacje wymagają odpowiedniej pielęgnacji, ponieważ drewno narażone jest na zmienne działanie warunków atmosferycznych i poddawane próbie przez cały rok.

 • Najskuteczniejszą metodą ochrony drewnianego ogrodzenia jest jego impregnacja zabepieczająca przed zagrożeniami biologicznymi i atmosferycznymi

  Ochrona drewna - impregnaty

  Doskonale sprawdzają się na zewnątrz, przeznaczone są do drewna narażonego na częste zawilgocenie. Skutecznie chronią przed grzybami i owadami. Preparat, który gruntuje, impregnuje, wzmacnia i chroni drewno, zapewnia idealny podkład pod preparaty wykończeniowe. Często impregnaty przeznaczone do drewna w ogrodzie mają więcej funkcji, bo oprócz typowej ochrony zapewniają jednocześnie wykończenie. Zwykle dostępne są kilku kolorach, podkreślających naturalny rysunek drewna.

 • Płyty brukowe

  Funkcjonalne nawierzchnie wokół domu - kostka brukowa, płyty brukowe

  Czym się kierować przy wyborze materiału na podjazd, taras czy ogrodowe ścieżki, aby mieć pewność, że nawierzchnia nie tylko ładnie podkreśli otoczenie, lecz będzie także praktyczna? Właściwościami i estetyką produktu – dziś najchętniej stosowane są kostki i płyty brukowe.

 • Dachowy system przeciwoblodzeniowy

  Systemy przeciwoblodzeniowe

  Systemy przeciwoblodzeniowe stają się coraz popularniejsze i tańsze, a ich instalacja jest dyskretna i zwykle całkiem prosta. Dzięki nim zapomnimy o wielu problemach, które związane są z gromadzeniem się śniegu na dachu, w rynnach i na podjazdach.

 • W ramach rządowego wsparcia złożono rekordową liczbę wniosków do deszczówki - prawie 25 tysięcy wniosków

  MOJA WODA - GROMADZĘ, NIE MARNUJĘ. Deszczówka. Sposoby zagospodarowania w praktyce

  Deszczówka to cenny surowiec, który warto gromadzić i wykorzystać do podlewania ogrodu oraz prac porządkowych wokół domu. Dzięki temu zaoszczędzimy na kosztach eksploatacji, bo mniej zapłacimy za wodę wodociągową oraz ścieki. Zadbamy także o środowisko, co w czasach zmieniającego się klimatu ma duże znaczenie.

 • Oświetlenie świąteczne

  Oświetlenie świąteczne

  Oświetlenie domu to element, który tworzy świąteczny nastrój i umila chwile spędzone z rodziną. Girlandy, lampy, rozświetlone figurki i drzewka – duży wybór produktów pozwoli każdemu stworzyć piękną iluminację.

 • Taras jest łącznikiem domu i otoczenia. To naturalne przedłużenie wnętrza

  Zabudowa tarasu

  W zasadzie przeważająca większość domów posiada taras. To naturalne przedłużenie domu. Dlatego warto zadbać o jego ładną aranżację oraz…zadaszenie, jako sposób na zagospodarowanie tej przestrzeni wypoczynkowej.

 • Zagospodarowując deszczówkę na działce, unikniemy też wysokich opłat związanych z planowanym dla domów jednorodzinnych podatkiem od deszczu.

  MOJA WODA - GROMADZĘ, NIE MARNUJĘ. Deszczówka. Sposoby na jej zagospodarowanie

  Deszczówkę warto gromadzić i wykorzystać do podlewania ogrodu oraz przy pracach porządkowych. Dzięki temu oszczędzamy wodę i płacimy mniej za ścieki. Dbamy również o środowisko, gdyż nie wyczerpujemy naturalnych zasobów wody.

 • Brama Belado od OKNOPLAST

  Nowa brama garażowa Belado – OKNOPLAST proponuje rozwiązanie szyte na miarę

  Jakość, desing, wysokie parametry termiczne, nowoczesne technologie – to określenia które idealnie określają nie tylko nowinki ze świata nowoczesnych technologii. To również doskonałe podsumowanie najnowszej bramy garażowej Belado wprowadzonej do oferty marki ONOPLAST.

 • Nowoczesny grill

  Sezon na grilla

  Aby sezon był udany, niezbędny jest grill, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Funkcjonalny, komfortowy w obsłudze i o odpowiedniej wielkości. Jaki zatem model wybrać?

 • Trawnik to dodatkowy, naturalny pokój. To najważniejsze miejsce w przydomowym ogrodzie, dlatego nie traktujmy go jedynie jako „wypełniacza” przestrzeni między drzewami i krzewami.

  Dobre rady na piękny trawnik

  O pięknym trawniku marzy chyba każdy właściciel domu i ogrodu. Ale zanim zaczniemy cieszyć się zielonym dywanem, musimy poświęcić mu trochę czasu i pracy.

 • Nowoczesne zadaszenie tarasu

  Taras - sposoby jego zacienienia

  Wcześniej czy później każdy posiadacz odkrytego tarasu zaczyna myśleć o jego zadaszeniu. Bo dzięki temu będzie mógł korzystać z niego i wtedy, kiedy mocno grzeje słońce, i wtedy, gdy pada letni deszcz.

 • Nowoczesna brama garażowa

  Jaką bramę garażową wybrać?

  Bramę należy dopasować nie tylko pod względem naszych preferencji, lecz także do miejsca usytuowania wjazdu na posesję, do wielkości działki oraz wyglądu budynku. Brama powinna też pasować do architektury i kolorystyki budynku.

 • Wspólne grillowanie

  Mistrzowskie grillowanie

  Sezon letni właśnie się rozpoczął, więc najwyższy czas na wspólne grillowanie. Ta metoda przygotowania mięsa na dobre się u nas zadomowiła – prawdopodobnie dlatego, że łączy przyjemne z pożytecznym – relaks na świeżym powietrzu oraz pieczone bez dodatkowego tłuszczu potrawy mięsne, rybne czy warzywne. Jakimi metodami można je przygotować?

 • Aranżacja miejsca wypoczynku w ogrodzie

  Odpocznijmy w ogrodzie

  Letnie popołudnia i ciepłe wieczory spędzone wśród zieleni to marzenie każdego z nas. Planując miejsce wypoczynku w ogrodzie, należy wziąć pod uwagę zwyczaje panujące w rodzinie. Ważne jest, ile osób wypoczywa w ogrodzie, jak spędzają czas, czy w planach mają przyjmowanie gości.

 • Taras z płyt

  Pomysł na funkcjonalny taras

  Dzisiejszy rynek umożliwia wybudowanie tarasu, o jakim marzymy. Można dowolnie decydować zarówno o kształcie, kolorze, jak i o rodzaju wybranej nawierzchni, osłonach przed słońcem, a także meblach gwarantujących wygodny i przyjemny odpoczynek.

 • Jak zorganizować cień w pobliżu domu?

  Jak zorganizować cień w pobliżu domu?

  Podczas upalnych letnich dni każdy poszukuje cienia w pobliżu domu, który pozwala przetrwać najgorętsze dni. Najlepszym sposobem na uzyskanie cienia w przydomowym ogrodzie jest posadzenie drzew, które idealnie zaciemniają wybrane miejsca, tworząc komfortową przestrzeń do odpoczynku. Jest nie tylko przyjemnie chłodno, ale też dzięki zieleni pięknie.

 • Zachowaj blask słońca przez cały rok. Granito Carmino

  Zachowaj blask słońca przez cały rok

  Indiana, latte i Hawaje - te słowa kojarzą nam się z ciepłymi krajami, wypoczynkiem i dobrą zabawą. To również nazwy kolorów kostek brukowych serii Granito, które pozwolą zatrzymać te skojarzenia na dłużej w naszym bezpośrednim otoczeniu.

 • 22331041 https bi

  Basen ogrodowy - jaki wybrać? [rodzaje, ceny]

  Basen to wspaniała forma relaksu, dlatego wiele osób chce go mieć w swoim ogrodzie. Najtańsze są małe baseny, które ustawia się na ziemi, droższe i dużo większe - te całkowicie lub częściowo zagłębione w gruncie.

 • Nowoczesne lakiery mogą być barwione w mieszalniku (w ramach systemu kolorowania danego producenta)

  Renowacja mebli ogrodowych

  Jak co roku u progu lata, czeka nas renowacja mebli ogrodowych, a także drewnianych altan, pergoli, płotów i tarasów. Warto wiedzieć, czym i jak ją przeprowadzić.

 • 21533427 https bi

  Jak wyczyścić kamień, gres, klinkier, marmur i granit?

  Jak - po zimie - wyczyścić kamień, gres czy klinkier? Jak poradzić sobie z nalotami cementowymi pozostałymi po remoncie? Oto kilka podpowiedzi eksperta.

 • odprowadzenie deszczówki, rynny, okap dachu

  Deszczówka: jak złapać deszcz i co z nim zrobić

  Woda deszczowa prawnie uznawana jest za ściek. Bronimy się, by deszczówka nie zalewała ścian domu ani ogrodu, a za jej odprowadzenie do kanalizacji płacimy. A gdyby tak odpowiednio nią pokierować i wykorzystać, zmniejszając jednocześnie zużycie kosztownej wody pitnej? Mówiąc nawiasem, za kilka dni, 22 marca, obchodzimy Światowy Dzień Wody.

 • Zimna weranda będzie 'przedsionkiem', który utrzyma mróz i wiatr dalej od ogrzewanych wnętrz

  Ogród zimowy (nie tylko na zimę)

  Niegdyś ogrody zimowe nosiły nazwę oranżerii lub - bardziej swojsko - pomarańczarni. Budowane były przy siedzibach bogatych rodów z ambicjami. Miały zapewniać nie tylko cieplarniane warunki do hodowli egzotycznych roślin, ale również przyjazny klimat dla towarzyskich spotkań, a nawet wydarzeń kulturalnych - w starej oranżerii w Łazienkach Królewskich, poza ogrodem dla drzewek pomarańczowych znajdował się teatr dworski. Współcześnie ogrody zimowe są nieco mniej ekskluzywne, choć nadal wielofunkcyjne.