Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Taras idealny

Olga Nowosad-Szewców, architekt wnętrz DECOROOM

Nadeszła długo wyczekiwana wiosna. Temperatury pozwalają na spędzenie czasu nie tylko w domu, ale także na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy mamy ochotę przenieść na jakiś czas domowe biuro, czy zaprosić przyjaciół na wspólny wieczór, taras będzie idealnym miejscem na urozmaicenie tych czynności.

Taras Holm House
Taras Holm House
DECOROOM

Umiejętne i funkcjonalne zagospodarowanie tarasu często bywa nie lada wyzwaniem. Ważne jest tu nie tylko maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, ale także dbałość o detale i wprowadzenie atmosfery, która pozwala na relaks i pozytywnie nastraja. Właśnie takie są tarasy zaaranżowane przez Olgę Nowosad-Szewców, architekt wnętrz Decoroom. Tarasy miały przede wszystkim być zaaranżowane tak, żeby stanowiły kontynuację mieszkania i jego stylu. W okresie wiosenno-letnim taras staje się kolejnym tzw. pokojem bez sufitu, w którym możemy miło spędzić czas.

W stylu boho

Na Osiedlu Mickiewicza w Warszawie pracownia zdecydowała się na aranżację tarasów w stylu boho. Dzięki temu przestrzeń zyskała swobodny charakter, sprzyjający relaksacji. Styl boho to kompozycja maksymalnie blisko natury, osadzona w aktualnych trendach. Wszystko przypomina o otaczającym nas krajobrazie – kształty, kolory i faktury. Na tarasie stanęły wiklinowe fotele z oparciami o fantazyjnym kształcie i stolik kawowy z tego samego materiału. Wakacyjny klimat wprowadzają tu łapacz snów, kolorowe pledy, poduszki i rośliny w donicach. Całość aranżacji dopełniają detale: wygodna pufa, dekoracyjna drabina oraz mata w delikatnym, beżowym odcieniu.

Outdoorowy salon

Kolejna propozycja to aranżacja tarasów na nowoczesnym Osiedlu Holm House. W tym przypadku zdecydowano się na projekt, który przypomina przytulny, outdoorowy salon. Sercem tej przestrzeni są komfortowe meble wypoczynkowe wraz ze stolikiem kawowym. Również tu wprowadzono dekoracyjną zieleń w postaci roślin doniczkowych oraz ozdobnych traw. Całość uzupełniają huśtawka oraz kuliste lampy. Całość osadzona jest w miejskim, nowoczesnym stylu, gdzie króluje minimalistyczna, duża sofa otoczona miękkimi poduszkami dla zwiększenia komfortu wypoczynku. Modne dodatki, przenikanie się roślinności, poprzez wprowadzenie jej kontynuacji na powierzchnię tarasu sprawiają, że czujemy wakacyjny klimat we własnym domu.

Przepis na projekt idealny

Na co warto zwrócić uwagę przy aranżowaniu przestrzeni? Należy postawić na spójność tarasu i architektonicznego stylu wnętrz. Znaczenie mają również dodatki, które wnoszą wakacyjny klimat. Powinniśmy wybrać wyposażenie wysokiej jakości – trwałe i odporne na czynniki atmosferyczne. Mile widziana jest także zielona roślinność w dekoracyjnych donicach, pozwalająca poczuć bliskość natury nawet w sercu tętniącego życiem miasta.

 

O projekcie

Aranżacja tarasów: Architekt wnętrz Decoroom Olga Nowosad-Szewców

Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz

Inwestycje Skanska: Osiedle na ul. Mickiewicza i Osiedle Holm House

Współpraca: 9design, Boho Swing, Werbena Art

Taras Holm House
Taras Holm House
DECOROOM
Taras Holm House
Taras Holm House
DECOROOM
Taras os. Mickiewicza
Taras os. Mickiewicza
DECOROOM
Taras os. Mickiewicza
Taras os. Mickiewicza
DECOROOM
Taras os. Mickiewicza
Taras os. Mickiewicza
DECOROOM
    Więcej o:

Skomentuj:

Taras idealny