Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Woliera

red.

Pomysł na zbudowanie woliery, czyli ogrodowej klatki dla ptaków, pan Dariusz przywiózł z Belgii, gdzie mieszkał przez kilka lat. Tam hodowanie ptaków w przydomowych ogrodach jest bardzo popularne.

Wolierę trzeba usytuować w zacisznym miejscu, dlatego pan Dariusz zbudował ją z dala od ulicy, wśród gęstwiny roślin. Woliera długości 5 m i szerokości 1,5 m składa się z ażurowej wieżyczki wysokości 4 m i niższej (2,5 m) części pod dachem przykrytym matą wiklinową. Specjalną siatkę wolierową rozpięto na stalowym stelażu osadzonym w betonowym fundamencie. Wykonano również posadzkę z betonu, aby uniemożliwić dostęp do klatki gryzoniom.

Pod dachem wydzielono fragment na zimową część woliery - gdzie dwie ściany są z drewna, ocieplone styropianem, a dwie ze szkła. W środku zainstalowano elektryczny grzejnik, dzięki czemu temperatura nie spada tam zimą poniżej 6°C. Ptaki mają podgrzewane poidełka i automatyczne karmniki, więc woda i pożywienie nigdy nie zamarzają. Zainstalowano również sztuczne światło, aby zimą ptaki egzotyczne miały przedłużony dzień.

    Więcej o:

Skomentuj:

Woliera