Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najpiękniejsze różowe kwiaty. Rabaty w odcieniach różu

Jolanta Zdanowska

Różowe kwiaty wprowadzają nutkę romantyzmu do ogrodów. Im jaśniejszy jest odcień różu, tym pogodniejsza wydaje się kompozycja. Nietrudno skomponować różową rabatę, gdyż jest wiele kwiatów w tym kolorze. Wśród nich prym wiedzie oczywiście królowa kwiatów - róża

Różowe kwiaty wprowadzają nutkę romantyzmu do ogrodu
Różowe kwiaty wprowadzają nutkę romantyzmu do ogrodu
Fot. Arkadiusz Ścichocki / AG
Kwiaty o płatkach w odcieniach różu tworzą na rabacie romantyczny i marzycielski pejzaż. Ta barwa kojarzy się z kobiecością i delikatnością. Jest bardzo wiele różowych roślin. Jako pierwsze w tym kolorze zakwitają kwiaty cebulowe - hiacynty i tulipany, a gdy tylko lato na dobre zadomowi się w ogrodzie, na rabatach pojawiają się coraz więcej różowych kwiatów: piwonie, bodziszki, kocimiętki, płomyki, goździki, róże. Sezon kończą różowe hortensje, astry, zimowity, wrzosy.

Najlepiej komponować rabatę z kwiatów o różnych odcieniach barwy różowej, wtedy aranżacja będzie wyglądała ciekawiej. Zestawienie różowego z błękitami i czerwieniami podkreśli jeszcze bardziej delikatność barwy wiodącej. Jeśli natomiast chcemy kompozycji kwiatowej dodać elegancji, zestawmy różowy z odrobiną białego i popielatego.

Nastrój romantyczny w ogrodzie oddadzą dobrze również pastelowe odcienie koloru żółtego i kremowe biele. Delikatne, rozbielone pastele można dowolnie łączyć ze sobą bez obawy o to, że stworzą zbyt mocny i kontrowersyjny kontrast.
 
Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o ogrodach: encyklopedia roślin, porady ekspertów, zdjęcia pięknych ogrodów w Twojej poczcie e-mail:

Skomentuj:

Najpiękniejsze różowe kwiaty. Rabaty w odcieniach różu