Tajemnice pielęgnacji

red.

Światło. Dla takki wybieramy miejsce, do którego dociera sporo rozproszonego światła. Nie stawiamy jej na zbyt słonecznym parapecie.

Atmosfera. Roślina lubi wilgoć w powietrzu, dlatego doskonałe warunki do rozwoju znajduje w ogrodach zimowych o tropikalnym charakterze bądź w oknach kwiatowych. W zwykłym mieszkaniu możemy ustawić nawilżacz lub owinąć doniczkę mokrym mchem, a także często zraszać liście.

Ciepło. Tropikalne pochodzenie sprawia, że roślina nie lubi zimna. Latem dobrze znosi upały, zimą zapewniamy jej temperaturę ok. 18°C.

Woda. Do podlewania używamy miękkiej (np. przegotowanej) wody. Dawkujemy ją tak, by podłoże było stale wilgotne. Zimą zmniejszamy częstotliwość nawadniania, nie dopuszczając jednak nigdy do wyschnięcia ziemi.

Podłoże. Powinno być próchniczne i przepuszczalne (np. ziemia uniwersalna zmieszana z ziemią do storczyków). Kiedy korzenie nie mieszczą się już w doniczce, roślinę przesadzamy do nieco większej, ale wysokiej i wąskiej.

Nawożenie. Potrzeby takki najlepiej zaspokajają odżywki do storczyków dawkowane co 3 tygodnie od wiosny do późnego lata. Zimą rośliny nie dokarmiamy.

Inne zabiegi. Kurz zbierający się na liściach usuwamy wilgotną szmatką. Zasychające brzegi blaszek podcinamy. Żółknące liście wycinamy.

    Więcej o:

Skomentuj:

Tajemnice pielęgnacji