Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Hortensja bukietowa 'Renhy' Vanille fraise (Hygrangea paniculata) [Szkółkarze polecają]

Wiesław Gawryś

Przedstawiamy niezwykle przydatną odmianę Hortensje bukietową.

Odmiana VANILLE FRAISE została wprowadzona przez Jeana Renault i wprowadzona do handlu przez Pepinieres Renaulta w Grron (Francja) w 2005 r.
Odmiana VANILLE FRAISE została wprowadzona przez Jeana Renault i wprowadzona do handlu przez Pepinieres Renaulta w Grron (Francja) w 2005 r.
Fot. Agnieszka Żukowska/Związek Szkółkarzy Polskich
Moda na hortensje z roku na rok przybiera na sile. W centrach ogrodniczych można kupić co najmniej, jeśli nie kilkanaście odmian hortensji wiechowatej ( Hydrangea paniculata), krzewiastej (H.Arborescens) i ogrodowej (H.Marcophylla). Jeśli doliczymy do tego odmiany hortensji dębolistnej (H. Quercifolia) czy też pnącej (H.anomala susp. Petiolaris), to w ogrodzie możemy stworzyć sporą kolekcje tego rodzaju. Jedna z najładniejszych odmian hortensji wiechowatej jest z pewnością 'Renhy" występująca pod handlowa nazwą VANILLE FRAISE. Roślina ta jest krzewem dorastającym do 2 m i osiągającym1,5-2 m średnicy. Jej pędy są sztywne, wyprostowane, ale podczas kwitnienia nieco rozchylają się na boki, Największa ozdoba sa kwiaty płonne zebrane w bardzo duże stożkowe kwiatostany - początkowo czysto białe, w miarę kwitnienia zmieniające kolor na różowy, a następnie na czerwony. Odmiana kwitnie bardzo obficie od końca lipca aż do połowy stycznia, po czym odpadają. Odmiana ta jest stosunkowo łatwa w uprawie i bardzo odporna na mróz (strefa 5a). Preferuje podłoże żyzne, próchnicze o umiarkowanej wilgotności i odczynie lekko kwaśnym. Wymaga stanowisk dobrze oświetlonych, ale całkiem dobrze rośnie też w niewielkim półcieniu. W czasie kwitnienia ma większe zapotrzebowanie na wodę, dlatego w okresach bezdeszczowych wskazane jest jej podlewanie. VANILLE FRAISE polecana jest przede wszystkim do ogrodów przydomowych, a także do parków i zieleni osiedlowej. Sadzi się ja pojedynczo lub w grupach. Ponieważ kwiaty pojawiają się na pędach jednorocznych, wczesną wiosna można ja przycinać do 1/3 długości pędów. Co kilka lat zaleca się ścinanie roślin do 30-50 cm nad ziemią w celu ich odnowienia    Więcej o:

Skomentuj:

Hortensja bukietowa 'Renhy' Vanille fraise (Hygrangea paniculata) [Szkółkarze polecają]