Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Tulipany Pierwszej Damy

red.

Już niebawem zakwitnie piękna odmiana tulipanów 'Maria Kaczyńska'. Niech te kwiaty przedłużą naszą pamięć o tej wyjątkowej osobie.

24.04.2008 WARSZAWA AMBASADA HOLANDII , KWIATY , BUKIETY , KOMPOZYCJE , TULIPANY , TULIPAN
'Maria Kaczyńska' jest tulipanem wysokim. Zakwita już w kwietniu
Fot. Wojciech Surdziel / AG
Holenderscy producenci nadając imię tej odmianie w 2008 r. stwierdzili: "Chcemy złożyć hołd pierwszej damie Polski, gdyż jest osobą, która nie starając się zajmować miejsca na pierwszym planie, cieszy się powszechnym szacunkiem swego kraju.(...) Znana jest ze swego zaangażowania w sprawy społeczne (...), aktywnie wspiera swego męża, ale - jak na nowoczesną kobietę przystało - ma własne zdanie i poglądy".

Twórcą tych tulipanów jest Jan Ligthart. Ogrodnik należący do grupy najlepszych holenderskich hodowców i twórców nowych odmian. Ich wyhodowanie zajęło mu 18 lat.

Tulipan 'Maria Kaczyńska' jest tulipanem wysokim. Kwitnie w drugiej połowie kwietnia. Ta żółto-kremowa odmiana odzwierciedla subtelność swej imienniczki.

Niech w tych pięknych kwiatach pozostanie pamięć o wyjątkowej osobie, jaką była Maria Kaczyńska. Zakwitając co roku wiosną będą nam o niej przypominać.

Zobacz Także:

Tulipany - nowe odmiany

Wiosenne kwiaty cebulowe

Powojniki, klematisy - pnącza kwitnące od wczesnej wiosny

Skomentuj:

Tulipany Pierwszej Damy