Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ogrodniczy sprzęt zasilany akumulatorem. Kosiarki, pilarki, nożyce akumulatorowe

Jacek Jechanowski

Nie musimy już rozwijać przewodu kosiarki elektrycznej przed każdym koszeniem ani sięgać po nauszniki, by nie zrujnować sobie słuchu - system akumulatorowy zapewnia nam nieograniczoną mobilność i cichą pracę.

Dzięki poręcznym nożycom do żywopłotu Stihl HSA 66 bez większego trudu utrzymamy w ryzach nasze krzewy ok. 1000 zł
Dzięki poręcznym nożycom do żywopłotu Stihl HSA 66 bez większego trudu utrzymamy w ryzach nasze krzewy ok. 1000 zł
Fot. materiały producentów i dystrybutorów

Koncepcja zasilania jednym akumulatorem wielu urządzeń jest wdrażana od lat, a ostatnio nastąpił jej prawdziwy renesans. Akumulatorowy sprzęt ogrodniczy można już kupić bez większego trudu. Ale tylko niektórzy producenci oferują zestawy narzędzi zasilanych jednym akumulatorem litowo-jonowym, na bazie którego można zbudować skrojony na własną miarę komplet ogrodowych pomocników - wygodnych, lekkich, cichych i nieemitujących spalin.

SERCE SYSTEMU

Sercem każdej linii narzędzi akumulatorowych jest akumulator z ładowarką. Do wyboru mamy lekkie, niedrogie zestawy dla amatorów i mocniejsze dla profesjonalistów. W małym ogródku wystarczy najmniejszy akumulator (np. AP 115 z ładowarką AL 100). Ładowanie baterii w tym zestawie trwa ok. 2 godzin. Bardziej pojemny jest akumulator plecakowy AR 900 - zapewnia 8-krotnie dłuższe zasilanie przy 4-krotnie krótszym czasie ładowania. Można go polecić profesjonalistom. W duecie z szybką ładowarką AL 500 może się bowiem podjąć każdego zadania - energii nie zabraknie mu nawet przy pielęgnacji parku czy dużego ogrodu.

DO CIĘCIA

Nieocenionymi narzędziami w ogrodzie są pilarki łańcuchowe, idealne do przygotowania drewna opałowego czy przycinania drzew i krzewów. Z reguły rozwiązania akumulatorowe są tak ciche, że pozwalają na pracę bez ochronnych nauszników.

Do rodziny pilarek zaliczamy też podkrzesywarki akumulatorowe STIHL HTA 85. Najwygodniejsze są te z regulowanym wysięgnikiem, umożliwiającym cięcie z ziemi na wysokość do ok. 5 m. Specjalny miękki uchwyt zwiększa komfort pracy. Innym narzędziem tnącym jest przecinarka wyposażona w przyłącze wody dla wiązania pyłu podczas cięcia. Jest lekka i poręczna - doskonała do prac budowlanych i remontowych. Bez ograniczeń może być używana zarówno w zamkniętych pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Każdemu ogrodnikowi przydadzą się też akumulatorowe nożyce do żywopłotów. Wśród nich są modele na regulowanych wysięgnikach umożliwiające pracę w mało dostępnych zakątkach, a nawet za murem lub inną przeszkodą, świetne do przycinania wysokich, szerokich żywopłotów. Są łatwe do przechowywania i transportu - w razie potrzeby można je złożyć.

I wreszcie coś, co sadownikom zapewni wydajność przy minimalnym zmęczeniu rąk - sekatory akumulatorowe STIHL ASA 85, które poradzą sobie nawet z gałęziami o średnicy 4,5 cm.

DO KOSZENIA

Pielęgnację trawników ułatwią ciche i mocne kosiarki akumulatorowe, idealne do koszenia w miejscach wymagających zachowania ciszy. Niektóre modele (np. VIKING MA 339 C koszący 300 m˛ murawy na jednym ładowaniu akumulatora) mają 5-stopniową regulację wysokości koszenia, podwójnie łożyskowane koła i komfortowy pojedynczy uchwyt kierujący. Do większych powierzchni warto polecić model VIKING MA 443 zapewniający nieograniczony zasięg. Trawnik wymaga także pielęgnacji na krawędziach i w trudno dostępnych zakątkach. Pomogą w tym kosy akumulatorowe - mobilne narzędzia z wydajnymi akumulatorami litowo-jonowymi przeznaczone dla działkowców, ogrodników i osób zajmujących się pielęgnacją zieleni.

DO ZAMIATANIA


Wśród narzędzi akumulatorowych są też urządzenia pomagające utrzymać porządek wokół domu. Należą do nich dmuchawy (świetne do "zamiecenia" trawnika i ścieżek z liści) oraz zamiatarki, których szczotki usuną nawet najdrobniejsze śmieci i kurz. A wszystko to dzięki technologii akumulatorów litowo-jonowych.

Na koniec rada: uważajmy na urządzenia akumulatorowe od ulicznych sprzedawców. Nigdy nie będą one tak bezpieczne i żywotne jak produkty markowe. Warto wydać więcej, aby długie lata cieszyć się dobrym systemem narzędzi odpornych na zużycie, o wydajnych silnikach, z wytrzymałymi bateriami. Dostępność serwisu i części zamiennych też jest nie do przecenienia!

Skomentuj:

Ogrodniczy sprzęt zasilany akumulatorem. Kosiarki, pilarki, nożyce akumulatorowe