Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przygotowanie donic do sadzenia roślin jednorocznych

Małgorzata Wójcik

Wszyscy amatorzy ogrodnictwa i miłośnicy roślin balkonowych każdej wiosny z niecierpliwością czekają na moment, gdy na swoich balkonach i tarasach będą mogli postawić pojemniki z kwiatami. Zanim jednak do donic będzie można nasypać odpowiedniego podłoża i posadzić w nich rośliny, trzeba je dobrze wyczyścić.

Przygotowanie donic do sadzenia roślin jednorocznych
Pojemniki z kwiatami
Fot. Shutterstock/Ingrid Balabanova
Z wszystkich pojemników usuwamy zeszłoroczne podłoże, usuwamy ze ścianek i z dna resztki korzeni i myjemy je porządnie. Można użyć do tego celu zwykłego mydła lub detergentu, ale na rynku znajdziemy także ekologiczne mydło potasowe - ogrodnicze z czosnkiem firmy Target, wytworzone z naturalnych olejów roślinnych.

Po umyciu donic przychodzi czas na wypełnienie je podłożem. Na dnie zawsze warto wsypać warstwę drenażu. Potem wybieramy ziemię. Dobrana odpowiednio do sadzonego gatunku, sprawi, że roślinom zapewnimy optymalne warunki do wzrostu i rozwoju.

Obecnie na rynku wybór podłoży jest ogromny. Można zastosować podłoże do kwiatów balkonowych Target lub np. podłoże z odżywką TerraCottem Target, które zapewnia rzadsze podlewanie i odżywianie rośliny ,zawierające specjalny hydrożel magazynujący wodę. Dzięki niemu można zmniejszyć częstotliwość podlewania i nawożenia roślin w pojemnikach. Jeżeli w ogrodzie w pojemnikach zdecydujemy się posadzić surfinie czy pelargonie wymagające dużej ilości składników odżywczych pamiętajmy, by przez cały sezon regularnie zasilać je nawozami do roślin kwitnących. Jednym z takich produktów jest Nawóz eksplozja kolorów Target, dobrze przyswajalny przez rośliny i szybko uzupełniający ich niedobory pokarmowe. Preparat ten sprzedawany jest w niewielkich, 150 g saszetkach i poza podstawowymi składnikami (azot, potas, fosfor), zawiera także mikroskładniki, takie jak bor, miedź, żelazo, mangan, molibden oraz cynk.

Skomentuj:

Przygotowanie donic do sadzenia roślin jednorocznych