Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Park Miniatur w Kłodzku

red.

Kto chciałby w ciągu zaledwie jednego dnia poznać najciekawsze obiekty architektoniczne Polski i Europy, powinien się wybrać do Minieurolandu w Kłodzku (ul. Noworudzka 11)

Zwiedzający mogą wypocząć w przewiewnej altanie nad wodą.
Zwiedzający mogą wypocząć w przewiewnej altanie nad wodą.
Fot.: Minieuroland Park Miniatur

Tam w Parku Miniatur można obejrzeć zamek Książ w Wałbrzychu, paryski Łuk Triumfalny, kompleks pałacu Zwinger w Dreźnie, londyński Big Ben oraz pozostałe z 40 makiet zgromadzonych na powierzchni 20 tys. m2. Obiekt położony jest wśród zieleni i morza kwiatów. Posadzone tu drzewa i krzewy ozdobne są jeszcze młode, bo park powstał zaledwie przed rokiem, ale już teraz widać, że został zaprojektowany z dbałością o szczegóły. Jest świetnym miejscem do relaksu dla całej rodziny; dodatkowo najmłodsi mają do dyspozycji duży plac zabaw.

Od 15 czerwca do końca października odbywa się tutaj Festiwal Kwiatów, podczas którego można podziwiać 30 tysięcy roślin ozdobnych, takich jak m.in. niecierpki, begonie, hortensje, petunie, pelargonie, smagliczki i surfinie, zebrane w barwne kompozycje.

Oglądając rozmieszczone wśród nich zminiaturyzowane perły architektury, poczujemy się jak Alicja w ogrodzie z Krainy Czarów.

Minieuroland w Kłodzku został już doceniony – otrzymał m.in. nagrodę "Sudeckie Kryształy 2015" za najlepszą atrakcję turystyczną regionu. Jest czynny przez cały tydzień w godzinach 9.00-16.30. Ceny biletów: 19 zł normalny, 17 zł ulgowy, 60 zł rodzinny (do 4 osób), 15 zł grupowy (dla grup do 15 osób z opiekunem).

    Więcej o:

Skomentuj:

Park Miniatur w Kłodzku