Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zaplanuj swój ogród już teraz - trendy na rok 2019

Pressland

Małymi krokami zbliżamy się do rozpoczęcia sezonu ogrodniczego 2019. Zima, co prawda zaczęła się niedawno, jednak już teraz warto poznać trendy, jakie będą obowiązywać w 2019 roku, by odpowiednio przygotować się do prac w ogrodzie.

Zaplanuj swój ogród
Zaplanuj swój ogród
fotolia

Kto wyznacza trendy w ogrodnictwie?

Na początek chcielibyśmy wyjaśnić, co i dlaczego znalazło się na naszej liście najważniejszych trendów w ogrodnictwie na rok 2019. Corocznie w Londynie odbywa się wystawa, RHS Chelsea Flower Show. To ona przyciąga ogrodników i producentów z całego świata. Każdy, dla którego ogrodnictwo jest bliskie sercu chce się tam znaleźć. To właśnie podczas wystawy można poznać najnowsze trendy zobaczyć nowe aranżacje. Trendy proponowane przez RHS Chelsea Flower Show docierają w nasze rejony niezwykle szybko. Mamy nadzieję, iż nasze podpowiedzi, choć trochę pozwolą się Państwu przygotować na zbliżający się sezon.

Jeśli chcecie jednak Państwo poznać nasze krajowe trendy, warto zapoznać się z trendami ogrodniczymi, prezentowanymi podczas corocznej wystawy Zieleń to Życie organizowanej na terenie Warszawy.

Modna będzie rdza

Tak, rdza musi pojawić się w ogrodzie. Jest to trend, który już w 2018 roku można było zaobserwować. W bieżącym roku przybierze on jednak na sile. Jeśli zastanawiasz się jak umieścić rdzę w ogrodzie – już podpowiadamy. Wystarczy zadbać o różnego rodzaju dodatki ogrodowe – wszystko wykonane z zardzewiałego metalu. Rdza to niezwykle elegancki kolor a przy tym sposób na harmonijne połączenie dodatków z zielenią roślin. Warto zadbać nie tylko o rdzawe dodatki, ale również o  rośliny – mieczyki, dalie, irysy i wszystkie inne posiadające brązowe kwiaty.

Kwiaty połączą się z warzywami

Tworzenie ozdobnych rabat w ogrodzie wymaga odrobiny pomysłowości. Łącząc kwiaty z warzywami można stworzyć nie tylko wyjątkowe i piękne kompozycje, ale też stworzyć przydomowy, niewielkich rozmiarów warzywniak. Nikt nie powiedział, że warzywa nie mogą pełnić takiej samej funkcji, jak rośliny ozdobne. Zioła, sałaty, truskawki, poziomi a już tym bardziej jadalne kwiaty – nie może ich zabraknąć w Twoim ogrodzie.

Ogród stanie się elegancki

Ogrody, w których królowały meble z palet powolnymi krokami odejdą. 2019 rok stawia na elegancję. Warto wybrać nie tylko designerskie meble, ale przede wszystkim wysokiej jakości, trwałe. Wybrane meble mają nie tylko zapewnić komfort i relaks w ogrodzie po ciężkim dniu pracy, ale też wyróżnić ogród, pozwolić pochwalić się modnymi rozwiązaniami.

Fiolet kolorem roku

Każdy rok ma swój kolor. W 2018 roku królował ultrafiolet. W 2019 fiolet nadal będzie modny. Koniecznie warto zadbać o pojawienie się kwiatów właśnie w tej barwie. Nie może zabraknąć szałwii, irysów, dalii, orlików, glicynia, ale też czosnku ozdobnego.

Kwiaty roku

Kwiatami, które staną się niezwykle popularne będą dalie i maki. Te ostatnie głownie ze względu na swoją lekkość i delikatność, która dodaje ogrodowi naturalnego, wręcz wiejskiego stylu. Z kolei dalie pojawiające się na wystawie, to raczej jej miniaturowe odmiany, z barwnymi liśćmi – bordo i limonka.  Kto wie, może nowe trendy sprawią, że moda na byliny odejdzie w zapomnienie?

Czy w każdym ogrodzie muszą znaleźć się wspomniane elementy? Oczywiście, że nie. Śledzenie trendów ogrodowych to dla wielu sposób na miłe spędzenie czasu, szukanie inspiracji, podejrzenie jak to robią inni. Nie każdemu jednak propozycje muszą przypaść do gustu. Projektując swój ogród na 2019 rok bierzmy pod uwagę propozycje ekspertów, jednak nie zapominajmy o własnych gustach i możliwościach oraz warunkach ogrodniczych – nie każde rozwiązanie można wszędzie zastosować.

Obserwowanie i interesowanie się trendami ogrodowymi może być ciekawym zajęciem - nie powinno się jednak ignorować mody, gdyż, mimo iż nie wszystkie trendy są zawsze godne powielania, znajdą się takie, dzięki którym możemy uczynić coś dobrego. Powinniśmy trzeźwo oceniać trendy i wybierać te elementy, które nam osobiście odpowiadają.

    Więcej o:

Skomentuj:

Zaplanuj swój ogród już teraz - trendy na rok 2019