Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Siatka na balkon dla kota. Jak wybrać najlepszą?

Katarzyna Jodłowska

Każdy kto kocha koty powinien pomyśleć o ich bezpieczeństwie. Zwłaszcza Ci którzy mieszkają w bloku i posiadają balkon powinni go porządnie zabezpieczyć siatką.

Siatka balkonowa dla kotów
Siatka balkonowa dla kotów
Fot. siatkidlakotow.pl

Koty tak samo jak my uwielbiają korzystać z uroków lata i  leniwie się wylegiwać na balkonie. Dla ich bezpieczeństwa, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie przestrzeni na której przebywają.

Nie jest prawdą, że kot który latami wychodził na balkon jest na nim bezpieczny. To zawsze jest krótki moment i szybka chwila, gdy kot się czegoś przestraszy, gdy ten ptaszek okaże się wart zapolowania. A potem ... oby się skończyło tylko na złamaniach. Nie ryzykujmy zdrowia i życia naszych podopiecznych.

Gotowe zestawy siatek na balkon

Na rynku dostępnych jest wiele gotowych zestawów z których montażem bez trudu sobie poradzimy. Siatki mogą mieć różny kolor i mogą być wykonane z różnych materiałów. Przy użyciu gotowego zestawu można zabezpieczyć balkon o powierzchni do 10 mkw.  Na stronach większości sklepów dostępne są schematy do samodzielnego montażu.

Zestaw kociego majsterkowicza
Zestaw kociego majsterkowicza
Fot. Bezpiecznekoty.pl

Siatka na zamówienie

Nie martwicie się, jeśli rewir Waszego kota jest większy i nie możecie kupić gotowego zestawu do montażu.  W większości firm oferujących siatki dla kotów można złożyć indywidualne zamówienie na zestawy zabezpieczające powierzchnie : 15m2,  20m2 i większą. W zamówieniu będziemy musieli podać kilka kluczowych informacji: 

Wymiary siatki na balkon

a) długość siatki: przestrzeń od ściany do ściany balkonu ( jeżeli balkon jest wysunięty poza obręb budynku i nie ma bocznych ścianek, to należy zmierzyć długość po barierce także od ściany do ściany budynku - tam gdzie zaczyna cię barierka i kończy.

b) wysokość siatki: od barierki do sufitu lub pierwszej przeszkody, która zapobiegnie ucieczce kota. Natomiast jeżeli balkon jest nie zabudowany i są szczeliny między szczeblami, to warto zmierzyć wysokość od podłogi balkonu do sufitu, daszku lub balkonu, wtedy uzyskasz odpowiedni dla siebie wymiar całej siatki dla kota.

Grubość oczek siatki

Odpowiednia siatka ( wielkość oczka i grubość siatki ). Do wyboru mamy przeważnie  5x5 ,10x10 lub 20x20  (czym większe oczka tym tańsza). Przy wycenie ważna jest też grubość splotu.

Zestaw montażowy

Możemy samodzielnie zamontować siatkę zamawiając komplet montażowy (stalową linkę, którą wiesza się po obwodzie tam gdzie ma przylegać siatka, czyli do ściany lub innej konstrukcji balkonu lub tarasu, karabińczyki do zawieszenia siatki do linki, zaciski do zakręcenia linki do śrub rzymskich, które napinają linkę w taki sposób aby nie było szczelin).

Jak zamówić usługę profesjonalnego montażu siatki na balkon dla kota?

Wiele balkonów, okien czy tarasów posiada nietypową konstrukcję. Wyposażenie towarzyszące jak poręcze, wiszące donice i wystające gzymsy oraz fakt wysokiego położenia nad ziemią takich obiektów sprawia, że montaż niejednokrotnie jest niebezpieczny i stwarza ryzyko upadku z wysokości. W takich przypadkach warto powierzyć montaż siatki na balkon dla kota profesjonalistom.

Przepytaliśmy firmy specjalizujące się w montażu siatek z całej Polski (siatkidlakotow.pl, kocia-siatka.pl, linarem.pl)

Koszt zabezpieczenia balkonu o powierzchni 10 mkw waha się od 400 -1000 zł. 

Nie bójcie się siatki na balkon!

Każdy przed założeniem siatki ma pewne obawy. Zastanawiacie się pewnie co będzie  z doniczkami kwiatów i balustradami po takim osiatkowaniu?
Poręcz balustrady zawsze znajduje się wewnątrz osiatkowanego balkonu, a narożniki wykonane są w taki sposób, aby zachować pełną kubaturę. Jest również możliwość zawieszania kwiatów na barierce z pełnym dostępem do nich i  ich całoroczną pielęgnacja. Nie martwcie się także o zagrożenia pożarowe. Zastosowane materiały z powodzeniem sprostają wymaganiom nawet najbardziej energicznego kota, jednak siatkę można w jednej chwili przeciąć za pomocą nożyczek.
Jeśli Wasza spółdzielnia/wspólnota jest bardzo restrykcyjna wobec zakazu naruszenia elewacji należy poprosił firmę wykonującą zabezpieczenie o bezinwazyjny montaż

Skomentuj:

Siatka na balkon dla kota. Jak wybrać najlepszą?