Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Meble ogrodowe. Jak wybrać meble do swojego ogrodu?

Marta Kmošenová, KJ

Meble ogrodowe
Meble ogrodowe rattanowe
Fot. Bonami

Jak dobrać meble ogrodowe?

Wybierając meble do ogrodu, powinniśmy szukać wyposażenia odpornego na warunki atmosferyczne, a przy tym praktycznego i służącego nam przez lata. O jakich konkretnie właściwościach musimy pamiętać, urządzając ogrodowe miejsce wypoczynku? Na te pytanie odpowiada Marta Kmošenová, ekspert Bonami.pl.

Meble ogrodowe. Wyprzedaże w Jysk

Meble ogrodowe - na co zwrócić uwagę dokonując zakupu?

Przy doborze mebli ogrodowych, w pierwszej kolejności uwzględniamy wielkość powierzchni do zagospodarowania oraz dostępny budżet. Jednak najistotniejszym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, powinny być właściwości materiałów użytych do ich konstrukcji – zwłaszcza w przypadku odporności na warunki pogodowe lub promieniowanie UV.  Czym konkretnie kierować się w doborze odpowiedniego materiału?

„Najważniejsze jest to, aby meble ogrodowe były praktyczne, wygodne i jednocześnie trwałe. Materiał, z którego zostały wykonane musi spełniać kilka istotnych kryteriów, zwłaszcza być wytrzymały na warunki atmosferyczne takie jak deszcz, promieniowanie UV lub mróz. Surowiec powinien być nie tylko lekki i łatwy w obsłudze, a także w konserwacji. Najpopularniejszymi obecnie tworzywami są aluminium i sztuczny rattan, z których szeroką gamę mebli znajdziemy na stronie Bonami.pl.” – podpowiada ekspert, Marta Kmošenová.

Meble ogrodowe Gervasoni

Meble ogrodowe z technorattanu

Technorattan to hit sprzedażowy ostatnich lat. Występując także pod nazwą poliratan, wyglądem przypomina swój naturalny odpowiednik, jednak jest od niego bardziej trwały. Materiał odporny jest na wodę, promieniowanie UV i mróz, a jego barwa pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych nie traci nic ze swojego piękna. Meble z poliratanu nie muszą być specjalnie konserwowane, w przeciwieństwie do tych wykonanych z naturalnych materiałów - aby utrzymać tego typu wyposażenie w czystości, potrzeba tylko ściereczki i letniej wody z podstawowym środkiem czyszczącym. Oprócz tego, zaletą syntetycznego rattanu jest również niewielka waga zapewniająca dużą funkcjonalność oraz stosunkowo niska cena.

Zestaw mebli ogrodowych
Zestaw mebli ogrodowych ze sztucznego rattanu Timpana Berry
Fot. Bonami

Zestaw mebli ogrodowych ze sztucznego rattanu Timpana Berry. Bonami, cena 979 zł 

Meble ogrodowe
Meble ogrodowe z rattanu
Fot. Bonami

Zestaw mebli ogrodowych ze sztucznego rattanu Timpana Gidion. Bonami, cena 1849 zł

Syntetyczny rattan to bardzo trwały rodzaj plastiku. Choć przypomina on wyglądem swój naturalny odpowiednik, przewyższa go pod wieloma względami – jest on dostępny w szerokiej gamie kolorów, nie blaknie na słońcu i jest łatwy w utrzymaniu. Poliratan jest również odporny na wilgoć i niskie temperatury, jednocześnie nie będąc podatnym na pleśń oraz nadaje się do recyklingu.”- dodaje ekspert .

Meble ogrodowe
Meble ogrodowe z technorattanu
Fot. Bonami

Zestaw mebli ogrodowych ze sztucznego rattanu Timpana Filia. Bonami, cena 849 zł

Parasol ogrodowy
Parasol ogrodowy
Fot.Bonami

Parasol ogrodowy Timpana Kingston. Bonami, cena 339 zł

Meble ogrodowe metalowe

Oprócz technorattanu, drugim najpopularniejszym rodzajem wyposażenia ogrodowego jest to wykonane z aluminium. Meble z aluminium są lekkie, mocne i nie poddają się korozji. Przystosowane do składowania „jedne na drugie, pozwalają na chowanie ich w garażu na zimę i dzięki temu nie zajmują zbyt wiele miejsca. Blaty ??mebli metalowych często wykonane są z hartowanego szkła, które można łatwo wytrzeć – co stanowi kolejną ich zaletę.

Meble ogrodowe Smania

Meble ogrodowe drewniane

Do produkcji mebli ogrodowych często wykorzystywane jest także drewno - jako naturalny surowiec, który dodaje wnętrzom elegancji. „Szlachetne drewno to prawdziwy klasyk, który nigdy nie wychodzi z mody. Drewniane meble są trwałe i wygodne. Podstawą ich solidności jest odpowiednia twardość drewna i precyzja wykonania. Dzięki temu, wyposażenie będzie odpowiednio służyć przez wiele pokoleń. Coraz bardziej popularne jest drewno egzotyczne, zwłaszcza tek, akacja, durian, meranti lub eukaliptus. Jest to materiał twardszy niż świerk lub sosna, a także bardziej odporny na warunki pogodowe. Meble ogrodowe z drewna egzotycznego powinny być olejowane raz w roku, aby zachować swój wyjątkowy charakter.

Meble ogrodowe z akacji
Meble ogrodowe z akacji
Fot. Bonami

Zestaw mebli ogrodowych z drewna akacji Safavieh Lugano. Bonami, cena 5019 zł

Łóżko ogrodowe
Łóżko ogrodowe
Fot. Bonami

Łóżko ogrodowe Geese Temprence. Bonami, cena 8849 zł

Meble ogrodowe - efektowne dodatki

Oprócz stylowych mebli, w ogrodzie nie może także zabraknąć efektownych dodatków. Kiedy wieczorem odpoczywamy na tarasie, ciepłe światło z girland czy małych lampek ogrodowych zbuduje intymną, pełną relaksu oraz odprężenia atmosferę. Girlandy to bardzo uniwersalny dodatek, kojarzący się głównie z duńskim stylem hygge stawiającym na komfort, przytulność oraz wygodę. Ciepłe barwy ze świetlistych kul idealnie sprawdzą się podczas spokojnych wieczorów z książką lub  grilla ze znajomymi.

Girlandy świetlne
Girlandy świetlne
Fot. Bonami

 Pomarańczowa girlanda świetlna z żarówkami LED Luuka 30 lampek. Bonami, cena 64 zł

    Więcej o:

Skomentuj:

Meble ogrodowe. Jak wybrać meble do swojego ogrodu?