Białe panele podłogowe laminowane: porady, producenci
Białe panele podłogowe laminowane są doskonałym tłem dla mebli i dodatków w najróżniejszych stylach, od klasycznego po nowoczesny. Głównie zarzuca się im podatność na zabrudzenia, dlatego warto zastanowić się nad specyfiką pomieszczania, w którym będą ułożone.
Kolor ścian możemy zmieniać co kilka lat. Podobnie jest z meblami i dodatkami. Jednak podłogę montujemy na dłużej, licząc na to, że będzie trwała, ale przede wszystkim, że będzie pasować do wystroju wnętrza, które może zmieniać się na przestrzeni lat. W tej perspektywie biała podłoga jest bardzo uniwersalnym wyborem. Pasuje do większości stylów wnętrz, zwłaszcza tych w wydaniu skandynawskim, nowoczesnym, ale również glamour. Biała podłoga z godnością zniesie wszelkie zmieniające się mody i trendy, od tych minimalistycznych zaczynając, a kończąc na obecnym nurcie zmierzającym w kierunku wzorzystych deseni i kolorowej dekoracyjności. Białe podłogi pasują do wszystkiego. Świetnie podkreślają i wydobywają materiały, struktury, wzory i kolory. Najbardziej naturalnie wyglądają przy nich drewniane meble i dodatki. Sprawdzą się w towarzystwie kwiatowych wzorów, odcieniach głębokich błękitów, granatów czy zieleni, wciąż modnych szarości. I oczywiście ponadczasowa czerń - klasyczne, eleganckie czarno-białe mieszkanie nigdy nie wyjdzie z mody.
Zobacz także: Laminowane panele podłogowe. Jak sprawdzić parametry?>>
Panele laminowane: dla kogo?
Panele laminowane to szybki i ekonomiczny sposób na wykończenie podłogi. I chociaż są powszechnie stosowane ze względu na cenę, która jest kilkukrotnie niższa od drewnianych paneli podłogowych, wybieramy je również ze względu na ich cechy użytkowe. Świetnie sprawdzają się w mieszkaniach alergików. Decydują się na nie posiadacze psów i kotów, których podłogi są narażone na działanie wilgoci i wymagają częstego oraz łatwego sprzątania. Dzięki specjalnej powłoce laminaty są również odporne na kreatywność najmłodszych domowników. Łatwo zmyć z nich ślady kredek, flamastrów czy farb, gdyż nie wnikają one w strukturę powierzchni. Do utrzymania czystości wystarczą proste domowe detergenty i woda.
Panele podłogowe białe: czy warto w całym mieszkaniu?
Producenci białych paneli laminowanych zapewniają o możliwościach montażu ich produktów w każdym pomieszczeniu mieszkania. Białe panele, jak również wszelkie inne wzory paneli laminowanych mogą być w 100% wodoszczelne, a więc nadawać się do montażu w łazience, pralni czy kuchni. Decyduje o tym zwłaszcza staranne wykończenie krawędzi paneli, na co warto zwrócić uwagę przy wybieraniu konkretnego modelu.
Bardzo ważnym parametrem, który jest badany przy podłogach laminowanych, jest ich ścieralność. Określa ona stopień odporności na zużycie i dzieli się na pięć klas: AC1, AC2, AC3, AC4 i AC5. Pierwsze dwie klasy w zasadzie nie nadają się do stosowania w normalnie użytkowanych mieszkaniach, dlatego należy wybierać panele laminowane o klasie ścieralności AC3 (do sypialni, gabinetu) i AC4 (do salonu, kuchni czy przedpokoju).
Ponad to laminaty sprawdzają się na ogrzewaniu podłogowym w przeciwieństwie do niektórych podłóg drewnianych, a dzięki odpowiednim podkładom są niezwykle ciche.
Tak więc z punktu widzenia konkretnych cech użytkowych panele laminowane odpowiadają warunkom mieszkaniowym, w których mogą być użyte. Jednak warto wspomnieć o powtarzających się opiniach użytkowników białych podłóg. Otóż twierdzą oni, że jasne podłogi, chociaż brudzą się tak samo, jak każde inne, wydają się „brudzić częściej”. A to dlatego, że widać na nich wyraźniej niż na przykład na tych w kolorze drewna paprochy, kurz czy włosy domowych pupili. I chociaż prawdziwym entuzjastom białych wnętrz może to nie przeszkadzać, rozwiązaniem może być zastosowanie białych paneli podłogowych, które w niedoskonały sposób imitują drewna, są lekko „zatarte”, mają delikatny rysunek wzbogacony o ciemniejsze przebarwienia.
Zobacz także: Bielenie podłogi: stara podłoga malowana na biało>>
Białe panele podłogowe laminowane: producenci
Miłośnicy białych wnętrz, zwłaszcza w stylu skandynawskim najczęściej kojarzonym z bielą, mogą swoje marzenia o jasnych pokojach zrealizować bez trudu korzystając z oferty producentów białych paneli laminowanych. W sprzedaży znajdują się gładkie, błyszczące białe panele podłogowe (przykład: gładkie panele białe marki Wineo 550 Tile), jak również delikatnie przecierane w stronę szarości lub z nieznacznie widocznym rysunkiem drewna (przykłady: marka Quick-Step kolekcja Signature; marka Weninger Dąb Arktyczny; marka Pergo Dąb Biały Zmrożony; marka Classen Dąb Biały; marka Wineo Rock'N'Go Dąb Biały).
Skomentuj:
Białe panele podłogowe laminowane: porady, producenci