Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Styl glamour - przepych i błysk

Joanna Nowicka

Przenieś się w scenerię hollywoodzkiego kina lat 40. i 50. Do luksusowych, eleganckich wnętrz, w których aktorki w jedwabnych peniuarach, wdzięcznie upozowane na szezlongach, sączą szampan.

Glamour to nic innego jak przepych, blask i splendor - wszystko to, czego nie mogło zabraknąć w amerykańskiej fabryce snów. To elegancja daleka od skromności, kochająca złoto, srebro, kryształy oraz luksusowe tkaniny. Przenosząc ją do współczesnego wnętrza, warto zadbać o to, by nie przesadzić i nie otrzeć się o kicz. Na szczęście glamour lubi zaskakujące połączenia i kontrasty. Barokowe bogactwo można więc śmiało przełamać minimalistycznymi akcentami, na przykład ustawiając ludwikowski fotel przy prostym białym stole.

Oto kilka wskazówek, jak stworzyć we wnętrzu aurę przepychu i tajemniczości.

1. Szlachetne tkaniny. Strzałem w dziesiątkę będą atłasowe poduszki i jedwabne zasłony, a także obicia z pluszu lub aksamitu.
2. Błyszczące dodatki. Naczynia w kolorze złota i srebra, szklane wazony oraz szklane meble (np. stolik kawowy), zdjęcia i obrazy w połyskujących ramach. Wszystkie te elementy pięknie odbijają światło i nadają wnętrzu nieco bajkowy charakter.
3. Stylizowane meble. Ludwikowskie fotele i szezlongi, stoliki lub toaletki na giętych nogach, sofy typu chesterfield i fotele uszaki - nawiązanie do tradycyjnych mebli "z wyższych sfer" jest bardzo mile widziane.
4. Eleganckie kolory. Prym wiodą biel, czerń i szarość. Pojawiają się również akcenty w intensywnych barwach, np. fioletowej, turkusowej, zielonej.

Styl glamour kocha:

  • duże kryształowe żyrandole
  • wielkie lustra w ozdobnych ramach
  • puchate dywany
  • pikowane meble (fotele, kanapy, zagłówki)

Skomentuj:

Styl glamour - przepych i błysk