Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Meblościanka w nowym wydaniu. Meblościanki do salonu

Red./C
Meblościanka w nowym wydaniu. Meblościanki do salonu - Photology1971/Shutterstock

Meblościanka, tak popularna pod koniec ubiegłego wieku, także dziś jest chętnie wykorzystywana do aranżacji mieszkania.

Meblościanki do salonu — jak wybrać?

Wybierając meble do salonu, należy wziąć pod uwagę nie tylko ich cechy zewnętrzne, ale także funkcjonalne. Istotne są takie parametry jak materiał wykonania, ilość szafek, a nawet rozmieszczenie półek. Kiedyś meblościanki wyróżniały się dużą liczbą przeszkleń i skomplikowanymi wzorami dekoracyjnymi. Nowoczesne modele są prostsze i mniej dekoracyjne. Jednocześnie udaje im się zachować funkcjonalność. Główne cechy meblościanek to:

Meblościanka w nowym wydaniu. Meblościanki do salonu - vanitjan/Shutterstock

Meble z szafą i nie tylko. Konstrukcja meblościanki

Meblościanki do salonu są zwykle klasyfikowane według rodzaju konstrukcji. Każda odmiana ma zarówno zalety, jak i wady.

Meblościanka w nowym wydaniu. Meblościanki do salonu - KUPRYNENKO ANDRII/Shutterstock

Z jakiego materiału wybrać meblościankę?

Głównym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze meblościanki, jest jej materiał. Od tego zależeć będzie nie tylko cena, ale także żywotność mebli. Najbardziej odpowiednią opcją do salonu są meblościanki wykonane z naturalnego drewna. Nie tylko wyglądają na drogie, ale są również bardzo trwałe. Ponadto drewno jest materiałem przyjaznym dla środowiska.

Przy odpowiedniej pielęgnacji drewniane meble będą służyć ci przez dziesięciolecia. Kolejnym niewątpliwym plusem takich mebli jest przyjemny naturalny zapach. Meblościanka drewniana ma też swoje wady.

Często meblościanki wykonane są z płyty MDF. Materiał ten jest trwały i estetyczny. Nie wymaga specjalnej pielęgnacji i jest znacznie tańszy niż drewno. Ponadto MDF często imituje inne, droższe materiały. Pomimo tych zalet do wyboru ścian MDF należy podchodzić ze szczególną powagą. Pod wpływem wysokich temperatur materiał ten może uwalniać toksyczne substancje.

Kolekcja Lotrem, proj. Nikodem Szpunar - fot. Ernest Wińczyk/Paged

Wymiary i kolor meblościanek

Ważnym parametrem jest rozmiar meblościanki. Przed dokonaniem zakupu należy zmierzyć długość i szerokość pokoju. Wskazane jest określenie, gdzie będzie stała meblościanka. Jeśli pozwala na to powierzchnia, w salonie można umieścić dużą meblościankę. Jeśli przestrzeń jest ograniczona, wybierz wąską meblościankę w salonie w nowoczesnym stylu. Jej szerokość nie powinna przekraczać 130–140 cm Takie meblościanki są pojemne, ale nie przeciążają przestrzeni.

Decydujące znaczenie przy wyborze koloru i wzoru ma wnętrze pomieszczenia. Meble w jasnych odcieniach są uważane za najbardziej uniwersalne i stylowe: mleczne, kremowe, beżowe, kości słoniowej, białe itp. Zarówno matowe, jak i błyszczące powierzchnie świetnie prezentują się w takich kolorach.

Z kolei brązowa meblościanka w salonie będzie pasować do wnętrza klasycznego lub skandynawskiego. Czarne meble będą świetną ozdobą pokoju high-tech. Statystyki pokazują, że nie mniejszą popularnością cieszą się ściany w odcieniach wenge, orzecha, czekolady i czarnego grafitu.

Meblościanka Ori z wieszakiem - orisystems.com

Modna meblościanka — styl i projekt

Projekt meblościanki należy wybrać zgodnie z wnętrzem pokoju. Wskazane jest, aby kierować się następującymi zaleceniami:

NOWOCZESNA MEBLOŚCIANKA DO SALONU SILK ANTRACYT/WOTAN MATOWA Z OŚWIETLENIEM LED - https://www.makrodom.pl/
Udostępnij

Przeczytaj także

Mieszkanie z widokiem na zieleń
Jak zaoszczędzić podczas urządzania wnętrz?
Mieszkanie na wynajem – 5 wskazówek, jak je zaprojektować i urządzić

Polecane

Bombki choinkowe od polskich producentów
Zastawa w kwiaty – powrót do natury na stole
Czy komody sprawdzą się w salonie?

Skomentuj:

Meblościanka w nowym wydaniu. Meblościanki do salonu

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej