Piotr Polk ma stolarską pasję. Jak wygląda kolekcja mebli zaprojektowanych przez aktora?

Piotr Polk i stolik jego autorstwa.

Piotr Polk i stolik jego autorstwa. (Fot. mat. prasowe)

Piotr Polk to prawdopodobnie najlepszy stolarz wśród aktorów. Kolekcja mebli jego autorstwa robi spore wrażenie.

Popularny aktor Piotr Polk, znany m.in. z roli w serialu Ojciec Mateusz, postanowił "pokazać światu" swoją pasję. Aktor od 21 lat projektuje i wykonuje meble. Dziś aktor może pochwalić się prawdziwą kolekcją. Na swoim koncie ma 113 mebli - kanap, komód, foteli, szaf i ulubionych konsolek.

Pierwsza iskra zrodziła się z buntu. Aktor chciał zamówić u stolarzy dwie proste konsole. Cena przeszła jego najśmielsze wyobrażanie.

Pojechałem do zwykłego sklepu budowlanego. Kupiłem deskę, dwie tralki, kleje, jakieś bejce, piłkę miarkę i zrobiłem. Wyszło bardzo kiepsko. Koszmarnie można powiedzieć. Istotą była sama praca - było to tak dalekie od tego co robię, od teatru i filmu. Powstaje coś niesamowicie praktycznego. Nie tak ulotnego jak sztuka czy film itd. Ten mebel zacząłem poprawiać. Nadal był on koszmarny, ale go mam. Stoi u mnie w domu rodzinnym w Kaletach, na strychu. Nikomu go nie pokazuje. Jak patrze, to myślę, sobie "jesteś tak brzydki, że najpiękniejszy na świecie". Od niego wszystko się zaczęło. To mnie tak wciągnęło.

- powiedział Piotr Polk, podczas premiery kolekcji mebli.

Wernisaż kolekcji Piotra PolkaWernisaż kolekcji Piotra Polka Fot. red./ Wernisaż kolekcji Piotra Polka

W kolekcji by Polk znalazło się 5 mebli - nowoczesna konsolka z olchy, konsola z jabłoni indyjskiej, stolik z ryflowanego dębu, kredens oraz lustro w zdobionej ramie. Są to meble praktyczne i uniwersalne - doskonale odnajdą się zarówno w domu, jak i w biurze. Kolekcja nawiązuje do szalonych lat 30 i stylistyki Art Deco, pełnej ciepłego drewna i miękkich, obłych form.

Moim pomysłem jest wypuszczanie w ciągu roku 9 nowych projektów, modeli. Mam setki projektów, które powstały w przeciągu tych 21 lat.

- mówi aktor.

Meble z kolekcji New Clasic Design by Polk można kupić w warszawskim showroomie The Prime. Dostępnych jest tylko 7 sztuk każdego mebla. Ceny? Od 5,5 tys. zł do 15 tys. zł.

ZDJĘCIA KOLEKCJI BY POLK >>

 

 

 

dom i wnętrze na wideo

Zobacz także
 • Dawid Bowie i jego kolekcja mebli Cenna kolekcja mebli należąca do Davida Bowiego została wystawiona na sprzedaż
 • Marta Gessler Wnętrza: dom Marty Gessler
 • 
Meble od dyktatorów mody
Komentarze (2)
Piotr Polk ma stolarską pasję. Jak wygląda kolekcja mebli zaprojektowanych przez aktora?
Zaloguj się
 • Misia Bela

  Oceniono 2 razy 2

  Super, wykonał je własnoręcznie komisarz Możejko? jestem pod wrażeniem!!

 • axa1920

  Oceniono 6 razy 0

  Ładne!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX