Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Współczesne rembrandty

Witold Czuksanow

Podaję listę odmian wraz z terminami kwitnienia - od najwcześniejszych do najpóźniejszych. Warto znać terminy kwitnienia tulipanów ogrodowych (nie tylko rembrandtów), bo dzięki umiejętnemu doborowi odmian możemy się cieszyć ich kwiatami nieprzerwanie nawet przez dwa miesiące.

Kwiecień-Maj

'Happy Generation'

Z grupy Triumf. Wysokość 60 cm. Białe płatki o perłowym połysku z czerwonymi smugami. Biało obrzeżone liście.

'Helmar'

Z grupy Triumf. Nieco niższy, płatki żółte z fioletowymi smugami.

Maj

'Flaming Parrot'

Z grupy Papuzie. Wysokość 40-60 cm, sztywna łodyga. Dzięki niej ciężki kwiat o pofałdowanych płatkach trzyma się prosto. Doskonały na kwiat cięty. Odmianę wyhodowano w 1968 r.

'Marilyn'

Z grupy Liliokształtne. Wysokość 55 cm. Szpiczasto zakończone kremowe płatki z ciemnoróżowym paskiem.

'Carnaval de Nice'

Z grupy Pełne późne. Zakwita w drugiej połowie maja. Wysokość 45 cm. Kwiaty pełne, śnieżnobiałe, ozdobione wąskim purpurowym paskiem. Dekoracyjne liście z biało-różową otoczką na brzegach.

'Sorbet'

Z grupy Pojedyncze późne. Wysokość 60 cm. Kwiaty zwarte, płatki nieco wydłużone. Okaz zdrowia.

Maj-Czerwiec

'Colour Spectacle'

Z grupy Pojedyncze późne. Jeśli ktoś upoluje w sklepie cebulki tej odmiany, niech kupi od razu co najmniej kilka. Absolutna rewelacja i wyjątkowo długi czas kwitnienia. Kwitnie naprawdę widowiskowo (Spectacle to po angielsku widowisko). Na początku ma kanarkowożółte płatki z czerwonym paskiem, a pod koniec kwitnienia nabiera tonów cieplejszych, czerwono-pomarańczowych. Jednego roku zakwitł w moim ogrodzie niezwykle późno, bo aż na początku czerwca. Wysokość 45-50 cm.

Skomentuj:

Współczesne rembrandty