Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Hity na balkony i tarasy

Tekst Małgorzata Narkiewicz-Jodko

W maju nadchodzi czas, by wypełnić kwiatami balkonowe skrzynki. Sięgnijmy po oryginalne i wytrzymałe nowości

nowości kwiatowe, kwiaty na balkon, Fuksja 'Peppermint Candy'
Fuksja 'Peppermint Candy'
1 Petunia 'Corona Amethyst' Nowość wśród petunii kaskanowych. Ma pokrój wzniosło-zwisający, a jej kwiaty o intensywnie purpurowych płatkach są zwieńczone szeroką śnieżnobiałą falbanką. Odmiana ta świetnie nadaje się do sadzenia w wiszących koszach i skrzynkach balkonowych. Ładnie komponuje się z innymi petuniami i roślinami jednorocznymi o przewisających pędach. Petunie nie mają specjalnych wymagań co do podłoża, muszą być jednak obficie i regularnie podlewane.

Zobacz nowe rośliny balkonowe2 Uczep 'Flair' Rozrasta się silnie i doskonale nadaje się do dopełniania kompozycji z dużych kwiatów balkonowych. Uczepy sadzimy w miejscach słonecznych. Trzeba je obficie podlewać. Tolerują każdy rodzaj podłoża. 'Flair' to pierwsza odmiana o dużych i pełnych kwiatach.

3 Koleus 'Lime' Ma jaskrawożółte liście z zielonym brzegiem (zobacz zdjęcie). Nie lubi zbyt mokrego podłoża. Może rosnąć w półcieniu, jednak najlepiej wybarwia się w pełnym słońcu. Największą ozdobą koleusów są liście. Warto usuwać mało dekoracyjne kwiaty, gdyż ich tworzenie osłabia rośliny.

4 Ketmie 'Apollo' i 'Volcano' Ich duże kwiaty utrzymują się od 3 do 5 dni. Dodatkową ozdobą roślin są błyszczące ciemnozielone liście. Ketmie są odporne na choroby i kwitną od lipca do września. Lubią przepuszczalne podłoże i słoneczne miejsca. Odmiana 'Apollo' ma wspaniałe łososiowe kwiaty z czerwonymi środkami, zaś 'Volcano' charakteryzuje się płatkami o głębokiej czerwonej barwie.

5 Werbena 'Peach Blossom' Odmiana 'Peach Blossom' wyróżnia się kremowymii kwiatami z różowobrzoskwiniowymi przebarwieniami (zobacz zdjęcie). Werbeny to doskonałe kandydatki do wiszących koszy i skrzynek balkonowych. Mogą rosnąć zarówno w pełnym słońcu, jak i w półcieniu. Trzeba je obficie podlewać.

6 Niecierpek nowogwinejski 'Amuna' Odmiana z serii Paradise wyróżniająca się dwubarwnymi czerwono-różowymi kwiatami (zobacz zdjęcie). Niecierpki to jedne z najlepszych roślin do miejsc półcienistych. Wymagają regularnego podlewania i żyznego, próchnicznego podłoża.

7 Pelargonia 'Graffiti Double Salmon' Ta nietypowa odmiana o wyjątkowo licznych, drobnych kwiatach łososiowej barwy to ostatni krzyk ogrodowej mody. Pelargonie lubią słońce, ziemię zaś żyzną, próchniczną i umiarkowanie wilgotną. Doskonale prezentują się nie tylko w pojedynczych pojemnikach i skrzynkach, ale również na rabatach.

8 Fuksja 'Peppermint Candy' Odmiana z grupy fuksji wielkokwiatowych (zobacz zdjęcie). Ma półpełne, dwukolorowe, łososiowo-różowofioletowe kwiaty. Fuksje lubią podłoże o pH 5,5-6,6 i półcień. Są dość delikatne, należy je sadzić w miejscach osłoniętych od wiatru. Większość odmian kwitnie przez cały sezon.

9 Lantana Calippo 'Tutti Frutti' Odmiana z nowej serii Calippo świetnie nadającej się do stojących pojemników. Rośliny mają zwarty, krzaczasty pokrój. Kwitną aż do pierwszych przymrozków. Lantany najlepiej sadzić w miejscach słonecznych lub półcienistych, w przepuszczalnym podłożu. Odmiana 'Tutti Frutti' ma fantazyjne, różnobarwne kwiaty: pomarańczowe, czerwone i różowe.

Przeczytaj również:

Rośliny balkonowe na upał i suszę

Drzewa i krzewy na balkon

Rośliny balkonowe - najładniejsze i najlepsze kwiaty

Skomentuj:

Hity na balkony i tarasy