Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Oświetlenie ogrodowe

Aldona Zakrzewska

Po zmierzchu światło lamp i płomyków świec dyskretnie rozprasza mrok, wydobywa urodę detali, dodaje blasku ogrodowym przyjęciom.

Stolik LED służy nie tylko do odstawiania napojów, ale też zastępuje ogrodową lampę, emitując nastrojową mleczną poświatę.
Stolik LED służy nie tylko do odstawiania napojów, ale też zastępuje ogrodową lampę, emitując nastrojową mleczną poświatę.
Fot. Tchibo
Urodą ogrodu można się delektować również po zachodzie słońca, siedząc na tarasie wśród kwiatów. Wystarczy kilka latarenek lub lampionów rozświetlonych migotliwymi płomykami świec albo - nieco mniej romantycznie - żarówkami LED. Ich światło nie tylko doda zielonemu salonowi uroku, ale zwiększy także poczucie bezpieczeństwa i sprawi, że również nocą wyda się on miejscem przyjaznym, a nawet magicznym.

O oświetleniu dekoracyjnym warto pamiętać zwłaszcza wtedy, gdy planujemy wieczorne przyjęcie pod chmurką. Przenośne lampiony, latarenki, płomyki świec i festony żaróweczek rozpięte wśród drzew wyczarują atmosferę jak z bajki. Natomiast kinkiet umocowany do ściany tarasu czy stojąca lampa ustawiona tuż obok fotela stworzą domowy klimat i nawet po zmierzchu pozwolą oddać się lekturze.

Ogród bez dostępu do elektrycznego gniazdka również nie musi tonąć w mroku - wystarczy zastosować na nim solarne źródła światła. W sklepach pojawiają się coraz ciekawsze, dizajnerskie modele lamp, ozdób, a nawet... donic i mebli świecących dzięki promieniom słońca. Trzeba jednak pamiętać, że mają one małą moc - jeśli chcemy, by świeciły dłużej, zdecydujmy się raczej na modele z żarówkami LED.

W plenerowym kinie...

kino pleneroweFot. Tchibo

Jak przygotować ogród do wieczornego przyjęcia, by stało się ono niezapomnianym przeżyciem? Świetnym pomysłem jest zorganizowanie plenerowego kina. Potrzebne będą rzutnik i ekran rozpięty w dogodnym miejscu, dyskretne światło kolorowych lampionów, stolik do odstawiania napojów i oczywiście wygodne siedziska dla widzów.

Skomentuj:

Oświetlenie ogrodowe