Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowości na balkon i taras

Małgorzata Wójcik

Wiosenne miesiące to najlepszy czas dla amatorów roślin balkonowych. Już na początku maja na rynku zaczynają pojawiać się sadzonki większości gatunków, które można uprawiać w pojemnikach. Trzeba jednak pamiętać, że część z nich sadzimy dopiero w drugiej połowie miesiąca, gdy zniknie już zagrożenie wiosennych przymrozków.

Jaka każdego roku i w tym sezonie producenci szykują dla miłośników roślin wiele ciekawych nowości. Wśród pelargonii bluszczolistnych godną polecenia jest dwukolorowa odmiana 'Bicolor' (różowa z białym środkiem). Wcześnie zakwita i ma długie, przewijające pędy. Może rosnąć w pełnym słońcu i w półcieniu.

Na zacienionych tarasach świetnie sprawdzają się niecierpki. W tym sezonie warto sięgnąć po odmianę 'Vigorous Coral' o delikatnym koralowym zabarwieniu płatków lub 'Vigorous Lavender' o silnym wzroście i pięknych lawendowych kwiatach.

Lekko zacienione oraz słoneczne miejsca można zdobić także bardzo okazałym osteospermum. Jedną z bardziej oryginalnych odmian jest 'Sandy Pink' o liliowych płatkach z żółtym brzegiem lub 'Cinnamon Orange' o kwiatach pomarańczowo-cynamownowych. Bardzo ciemnymi, bordowymi kwiatami wyróżnia się odmiana 'Magenta Improved'.

Ciekawą nową odmianą jest również uczep (Bidens) 'Tweety' o nietypowym zwartym i wzniosłym pokroju. Jego kwiaty mają kwiaty żółte o postrzępionych płatkach.

Co zrobić, by nowo posadzone rośliny pięknie prezentowały się przez całe lato? Przede wszystkim należy im zapewnić odpowiednie podłoże z drenażem. Zaraz po posadzeniu warto je podlać preparatem Previcur Energy 840 SL, który działa grzybobójczo. Środek ten można stosować zarówno zapobiegawczo, jak i interwencyjnie (w przypadku wystąpienia chorób grzybowych).

Jeżeli zdarzy się, że na łodygach i kwiatach pojawią się mszyce rośliny najlepiej zastosować Provado Plus firmy Bayer. Wygodnym środkiem do walki z chorobami grzybowymi na roślinach balkonowych jest także Baymat Ultra w sprayu. Jego zaletą jest także to, że po zastosowaniu nie pozostawia na liściach i kwiatach plam.

Skomentuj:

Nowości na balkon i taras