Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Roślinne afrodyzjaki. Miłość na talerzu

red.

Sprawdź jakie zioła, warzywa i owoce rozbudzą zmysły. Potrawy z nich przyrządzone to istna rozkosz, nie tylko dla podniebienia

Truskawki
Truskawki
Fot. Shutterstock/KatyaPulina

Afrodyzjak  - truskawki

Pełne witamin dodają sił witalnych. Mogą być świetnym zakończeniem romantycznej kolacji. Godne polecenia są świeże figi i truskawki z serkiem mascarpone.

 

Bakłażan (Solanum melongena) może stać się baza dla wielu apetycznych potraw.
Bakłażan (Solanum melongena) może stać się baza dla wielu apetycznych potraw.
Fot. Shutterstock: Nattika

Afrodyzjak- bakłażan

Bakłażan, zwany też oberżyną (Solanum melongena ) przybył do Europy w XIV w. Początkowo uznawano go za roślinę ozdobną. Podobnie jak pomidor i ziemniak jest spokrewniony z wilczą jagodą, dlatego na talerzu długo budził nieufność (Anglii nazywali nawet bakłażany "szalonymi jabłkami"). Z czasem doceniono jednak ich smak i walory zdrowotne. Wierzono, że jedzenie bakłażanów zapewnia długowieczność i niezwykłą sprawność organizmu (wtedy zapewne zaczęto je nazywać "gruszką miłości"). Pomijając ich zalety jako afrodyzjaku, są na pewno warzywem idealnym na eleganckie kolacje we dwoje. Doskonale komponują się np. z czerwonym winem.

Rośliny narkotyczne

Szparagi
Szparagi
Shutterstock/DUSAN ZIDAR

Afrodyzjak - szparagi

Szparagi wzmacniają siły witalne. Już w starożytności były uznawane za jeden z najsilniejszych afrodyzjaków. Można je gotować, piec, przygotowywać kremy. Zimą najłatwiej o mrożone - zielone.

Lubczyk ogrodowy
Lubczyk ogrodowy
Fot. Shutterstock/Lubos Chlubny

Afrodyzjak - lubczyk

Lubczyk - symbol miłości. Składnik większości napojów miłosnych. W starych legendach i wierzeniach zalecano, by ukochanej osobie podać miksturę patrząc głęboko w oczy, a efekt gwarantowany!

Lubczyk jest zielem poprawiającym smak sałatek, wywarów, sosów i potraw. Występuje w wielu mieszankach ziołowych.

Lubczyk jest efektowną wysoką byliną. Rozmnaża się z nasion, a w uprawie nie sprawia najmniejszych trudności. Trzeba tylko pamiętać o jego parametrach i przeznaczyć mu sporo miejsca w ogrodzie.

Pietruszka
Pietruszka
Fot. Shutterstock/Real Moment

Afrodyzjak - pietruszka

Pietruszka jako afrodyzjak ma bardzo stare tradycje. Wierzono, że uwalnia od oporów psychicznych i dodaje energii. Nic dziwnego! Natka pietruszki zawiera bowiem mnóstwo witamin i mikroelementów

Rozmaryn
Rozmaryn
Fot.Shutterstock/Nataliia K

Afrodyzjak - rozmaryn

Rozmaryn - stosowano go w postaci przyprawy oraz olejku do kąpieli i masażu. Doskonały do mięs, ryb, pieczonych i grillowanych warzyw.

Awokado
Awokado
Fot. Shutterstock/Krasula

Afrodyzjak - awokado

Awokado - miąższ tego owocu dodaje sił. Polecany jest do różnych sałatek

Skomentuj:

Roślinne afrodyzjaki. Miłość na talerzu