Rabaty w kolorze żółtym
Złociste barwy kojarzą się z ciepłem i wiosennym słońcem. Rabaty utrzymane w takiej tonacji nie tylko nastrajają optymistycznie, ale także wabią do ogrodu mnóstwo pożytecznych owadów.
Kwiatów w odcieniach żółci i pomarańczy jest mnóstwo. Rozwijają się na łodygach bylin i gatunków jednorocznych. Mają zróżnicowaną budowę i wysokość: od niziutkich wczesnych pierwiosnków i krokusów, poprzez rzeszę letnich aksamitek, nagietków i nachyłków, aż do dzielżanów, słoneczniczków i rudbekii, o wysokości przekraczającej metr i zdobiących ogród u progu jesieni. Z takich roślin można tworzyć wspaniałe kompozycje, zarówno monochromatyczne, jak i z dodatkiem kwiatów w kontrastowych barwach. Świetne zestawy powstaną na ogrodowych rabatach oraz w pojemnikach na tarasie czy balkonie.
Gatunki najbardziej przyjazne pszczołom
Rośliny bogate w nektar i pyłek zakwitają oczywiście w różnych barwach. Jeśli chcemy, by owady pszczołowate miały do nich dostęp przez cały sezon, wybierzmy gatunki, które kwitną jedne po drugich. Wiosną są to drzewa i krzewy owocowe, krokusy i pierwiosnki, latem m.in. lipy, dzwonki, dąbrówki, jeżówki, cynie i słoneczniki, a jesienią: wrzosy, marcinki i bluszcz.
- Więcej o:
Szklarnia, tunel foliowy, inspekt - sposoby na własne warzywa
Ogród dla zabieganych – rośliny na lata
Jak przygotować ogród na suszę oszczędzając wodę?
Rabata w cieniu. Jak obsadzić zacienione rabaty? Jak dobrać do nich odpowiednie rośliny?
Ogród bajkowy, preriowy czy angielski? Poznaj trendy na rok 2024
Deszczowy ogród – nowoczesny ekologiczny trend przydomowej przestrzeni
Zasady oświetlenia współczesnego ogrodu
Rośliny okrywowe czyli 18 roślin okrywowych zamiast trawnika