Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Rady właścicieli

Krzysztof Onyszczuk

  • Zamawianie indywidualnego projektu uważam za wyrzucanie pieniędzy, chyba że ktoś nie liczy się z kosztami i chce mieć coś naprawdę wydumanego. Najlepiej przejrzeć jak najwięcej gotowych projektów i dopiero wtedy podjąć decyzję. A jest ich tak dużo, że naprawdę jest w czym wybierać.

  • Trzeba koniecznie zwracać uwagę na kształt i wielkość działki: powinna mieć co najmniej 25 metrów szerokości. Moja miała tylko 21 metrów i okazało się, że projekty, które nam się podobały, nie mieściły się na niej. Ten, który wybraliśmy, też w końcu musieliśmy "obciąć" z boku o część gospodarczą, bo bylibyśmy zbyt blisko sąsiadów.

  • Dom należy bardzo dobrze ocieplić. Polecam ściany trójwarstwowe: postawiłem je z pustaków ceramicznych grubości 25 cm, na to dałem 10 cm wełny mineralnej, dalej 4 cm pustki powietrznej, a wierzch licowałem cegłą klinkierową. Ważne, aby "w pustce" zrobić dołem wlot, a górą wylot wentylacji. Poddasze ociepliłem watą mineralną grubości 25 cm. Takie inwestycje na pewno szybko się zwrócą, bo zapewnią oszczędności na ogrzewaniu.

  • Kominek to nie tylko kaprys. Cały dom ogrzewam właśnie kominkiem z płaszczem wodnym.

  • Nie wyobrażam sobie domu bez piwnicy. Swój podpiwniczyłem w stu procentach. Jestem zdania, że najlepszy strych nie zastąpi piwnicy. Poza tym zyskałem przestrzeń na pralnię oraz sale do bilardu i ping-ponga, które mam zamiar zrobić w przyszłości.

  • Udostępnij

    Przeczytaj także

    Innowacyjny sposób ogrzewania wreszcie w ofercie marki Blaupunkt
    Stal na dachu i elewacji stanowi idealną kompozycję
    Dział Sprzedaży i kontakt z klientem w FORMEE w Miedzyrzeczu.

    Polecane

    Dom naprawdę wspaniały
    Dom idealny
    Domy z płaskim dachem

    Skomentuj:

    Rady właścicieli

    Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

    Czytaj więcej