Granatowa kuchnia: inspiracje
Jak urządzić granatową kuchnię? Można postawić na granatowe meble kuchenne, granatowe ściany lub dodatki utrzymane w tym kolorze. Jak prezentuje się ten ciemny odcień niebieskiego w aranżacjach kuchni?
Kuchnia biało-granatowa
Biel i granat dopełniają się wzajemnie, tworząc piękną i szlachetną kompozycję. To świetny wybór bez względu na to, czy zdecydujemy się na kolor granatowy na ścianie i białe meble kuchenne - czy granatowe meble kuchenne z białym blatem (lub drewnianym) - i jasne barwy na ścianach.
Zobacz także:
Kuchnia granatowa z drewnem
Jasne drewno stanowi swoistą przeciwwagę dla koloru granatowego (w połączeniu z ciemnym drewnem granatowa kuchnia sprawiałaby wrażenie nieco przytłaczającej). Ciekawą kompozycję stworzą fronty szafek w kolorze granatowym oraz drewniany blat roboczy. Materiał z blatu można umieścić również na ścianie pomiędzy szafkami - taki zabieg doda aranżacji kuchni więcej ciepła i przytulności. Jeśli taka koncepcja wyda się nam zbyt monotonna lub minimalistyczna, możemy na podłodze położyć na przykład patchworkowe płytki lub biało-czarną mozaikę.
Zobacz także:
Dodatki w granatowej kuchni
Aranżacja granatowej kuchni stanie się jeszcze piękniejsza, kiedy dodamy detale w kolorze złota, srebra lub mosiądzu. Ciemne kolory stanowią doskonałe tło dla baterii, zlewozmywaków, uchwytów meblowych, opraw oświetleniowych i innych mniejszych elementów wyposażenia utrzymanych w takim szlachetnym wykończeniu.
Jeśli zabudowa meblowa jest planowana w kolorze granatowym - z białym blatem - nad wyspą sprawdzi się duża lampa wisząca w metalowej oprawie pomalowanej na czarno. Na ścianie pomiędzy szafkami stojącymi i wiszącymi warto umieścić płytki imitujące marmur - dodadzą aranżacji granatowej kuchni jeszcze więcej elegancji.
Zobacz także:
Skomentuj:
Granatowa kuchnia: inspiracje