Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Małe AGD do kuchni

Tekst: Ewa Stroik

Nawet niewielką kuchnię można urządzić funkcjonalnie i stylowo. Wystarczy tylko dobrze wykorzystać dostępną przestrzeń i wybrać odpowiednie rozwiązania. Jednym z nich są sprzęty w wersji kompakt lub mini.

małe agd do kuchni
Wygodne są rozwiązania umożliwiające łączenie w ramach jednego urządzenia funkcji kilku innych. Przykładem może być kuchenka mikrofalowa z funkcją piekarnika albo zestawy zintegrowane, które zajmują powierzchnię standardowej kuchenki, oferując funkcję aż 3 urządzeń – płyty grzejnej, piekarnika i zmywarki.
Gorenje

Właściciele mniejszych kuchni lub ci, którzy nie potrzebują dużych urządzeń, mogą dziś bez problemu kupić pralkę (która często jest montowana w tym pomieszczeniu) czy lodówkę o kompaktowych wymiarach i mniejszej pojemności. AGD w wersji mini w niczym nie ustępuje swoim większym odpowiednikom. Okazuje się, że mniejsza zmywarka czy piekarnik mają takie same funkcje, co model w tradycyjnych rozmiarach. Dzięki mniejszym urządzeniom jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo miejsca, a jednocześnie zapewnić komfort wykonywania codziennych czynności. Jakie małe AGD do kuchni wybrać?

Funkcjonalne lodówki

Lodówkę można już dopasować do każdego wyzwania przestrzennego - można np. wybrać: podblatową, o wysokości mniejszej niż 85 cm lub mieszczącą się w zabudowie ponad blatem, wysokości ok. 100-130 cm; o nietypowej głębokości, pasującą do szafek na wymiar; o niestandardowej, mniejszej lub większej niż klasyczne 60 cm szerokości. Najmniejsze dostępne na rynku lodówki mają wymiary - 48 cm wysokości, 49 cm szerokości, 45 cm głębokości. Jeśli umieszczamy lodówkę na poddaszu, bierzemy pod uwagę to, czy możemy ją wstawić na niską ścianę pod skosem. W tym miejscu nawet niskie poddasza mają czasem około 1,2 m do 1,5 m, co pozwala wstawić tam np. model z zamrażalnikiem na dwie półki.

Zobacz także:

małe agd
1. CCTOS 542BN Wymiary (WxSxG): 85 x 55 x 58 cm, poziom hałasu 40 dB, we - wnętrzne sterowanie, 3 balkoniki na drzwiach, Candy 2. CCTOS 502XHN Wymiary (WxSxG): 85 x 50 x 54 cm, poziom hałasu 39 dB, oświetlenie ledowe, półki ze szkła bezpiecznego, Candy
fot. producenci
małe agd
1. ORB153OL Retro Szerokość 60 cm, wysokość 154 cm; technologia IonAir, szuflada FreshZone, szuflada CrispZone, Multibox, Gorenje 2. FK299.2FTZXAA szerokość 54,5 cm, głębokość 59 cm, poziom hałasu 41 dB; Total NoFrost, VitControl Plus, FreshZone, Amica 3. Haier HBB 177 TNF do zabudowy, wyposa - żona w innowacyjną funkcję Total No Frost, szuflada My Zone – temperatura w zakresie od -3°C do 5°C, Haier
fot. producenci

Małe AGD do kuchni - kompaktowe piekarniki

Mniejsze piekarniki idealnie sprawdzają się w niewielkich przestrzeniach. Można zdecydować się na taki do zabudowy lub wolno stojący. Ten drugi może również pełnić funkcję urządzenia przenośnego. Piekarnik możemy umieścić pod blatem lub w słupku na ścianie. W pierwszym przypadku piekarnik będzie ukryty w ciągu szafek kuchennych, ale to rozwiązanie będzie od nas wymagać kucania lub schylania się podczas korzystania z urządzenia. Alternatywą jest zabudowanie piekarnika w słupku ściennym. Montując piekarnik na wysokości oczu, zyskujemy komfort w załadunku i przekładaniu blach na blat roboczy. szyby lub otwarcie piekarnika. Nad i pod piekarnikiem mogą znajdować się szafki oraz inne urządzenia AGD.

Zobacz także:

Małe i oszczędne zmywarki

Obecnie na rynku dostępne są produkty w postaci małych modeli zmywarek do zabudowy oraz wolno stojące zmywarki kompaktowe. Dzięki mniejszym gabarytom i pojemności urządzenia nie trzeba czekać na załadowanie całej zmywarki, tak jak w standardowych wersjach. Kolejnym atutem jest możliwość uruchomienia urządzenia tylko z połową załadunku. Wąskie zmywarki mają nawet do 45 cm szerokości i kupimy je w cenie do 1 tys. zł. Są to modele w dobrej klasie energetycznej i o ładnym wzornictwie. Pasują do większości kuchni. W środku zmywarki na funkcjonalnych kratkach i ociekaczach zmieszczą się naczynia, a zużycie prądu i wody będzie porównywalne bądź niższe od zwykłych urządzeń. Zmywarka pozwala na zamontowanie mniejszego zlewu i sama w sobie stanowi schowek. Mniejszy zlew na blacie kuchennym to z kolei większa przestrzeń robocza.

Zobacz także:

Pralka w małej przestrzeni domowej

Jaki sprzęt sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach? Tu najchętniej stawiamy pralki ładowane od góry. Są nawet o kilkanaście centymetrów węższe od zwykłego modelu ładowanego od przodu, dzięki czemu możemy zaoszczędzić trochę przestrzeni. Również w miejscach, gdzie otwieranie bocznych drzwi pralki mogłoby być problematyczne chętnie stawiamy na pralki z wsadem od góry. Modele ładowane od przodu dostaniemy w wąskiej wersji. Choć ich pojemność nie jest duża, to świetnie wkomponują się pod blat w małej kuchni, jeśli w łazience zabraknie na nie miejsca.

Zobacz także:

    Więcej o:

Skomentuj:

Małe AGD do kuchni