Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Modne szafki kuchenne. Jakie meble kuchenne warto wybrać?

Redakcja

Wybór szafek kuchennych to zawsze spore wyzwanie. Jak urządzić kuchnię i dobrać meble, aby nam służyły - i cieszyły oczy - przez wiele lat? Jakie szafki kuchenne są modne?

Szafki kuchenne - modne i funkcjonalne
Szafki kuchenne - modne i funkcjonalne
PEKA

Modne szafki kuchenne

Pandemia pokazała, które rozwiązania są optymalne podczas długotrwałego pobytu w domu. Choć trudno mówić tu o rewolucji w porównaniu z poprzednimi latami, niektóre obecne wcześniej trendy bezdyskusyjnie się ugruntowały, inne zyskały na sile, a niektóre zadebiutowały. Przyjrzyjmy się im po przeniesieniu na grunt kuchenny, bo ze względu na rosnące ceny warto  wiedzieć, w co zainwestować, by potem nie odczuwać żalu, że nasza kuchnia przestała być funkcjonalna, choć od remontu minęło zaledwie kilka miesięcy.

Zobacz także...

Meble kuchenne - przestrzeń i ergonomia

Nie ma wątpliwości, że kuchnia przestała być  pomieszczeniem, w którym tylko przygotowuje się jedzenie. Przeniosło się do niej życie rodzinne, spotkania biznesowe, konferencje w trybie online, nie wspominając o zdalnym nauczaniu. Tradycyjny układ kuchni, z tzw. trójkątem roboczym, stał się więc niewystarczający. Pogłębiona wielofunkcyjność kuchni przyniosła wymogi innej aranżacji przestrzeni; takiej, która wydziela strefy i gwarantuje komfort kilku osobom jednocześnie. Pojawiły się zatem większe lub dodatkowe blaty (np. wyspy kuchenne), producenci ogromny nacisk położyli na rozwiązania ergonomiczne i zwiększające wygodę oraz te, które pomagają w utrzymaniu porządku, są ekologiczne i dzięki którym zyskuje się dodatkową przestrzeń np. na przechowywanie. W nową dynamikę kuchni wpisuje się jeden z najbardziej znanych produktów PEKA – cargo TANDEM. System szafek kuchennych tworzy idealną przestrzeń na domową spiżarnię, a jego uniwersalność wpisuje się w układ i wygląd każdej kuchni.

Szafki kuchenne
Szafki kuchenne - modne i funkcjonalne
PEKA

Szafki kuchenne: zieleń, niebieski i inne odważne kolory

Zacznijmy od kolorów. To one są najpopularniejszą oznaką zmiany w trendach, nie tylko jeśli chodzi o szafki kuchenne. W tym roku bezapelacyjnie króluje zieleń. Ten kolor został wybrany przez większość producentów farb jako barwa roku 2022. W kuchniach ponadto coraz śmielej stosowana jest cała paleta niebieskości – od delikatnych po naprawdę głębokie. W trendach na pewno utrzymały się także szafki kuchenne dwukolorowe. Połączenia kolorystyczne nie muszą być tu standardowe, czyli biało-czarne, biało-szare, biało- beżowe, czarno-brązowe, etc. Pojawia się coraz więcej mocnych, odważnych barw i ich zestawień, często z udziałem niebieskiego i zielonego. Mieszamy odcienie chłodne i ciepłymi, szarość kamienia lub śnieżną biel marmuru zestawiając z miodowym drewnem.

Z drugiej strony, niezmiennie popularne są szafki kuchenne całe w bieli – szykowne, czyste, ponadczasowe – choć wciąż z wykorzystaniem różnych materiałów i faktur. Ich monochromatyczność można przełamać „wyskakującym” kolorem, np. na detalach lub jednej, wybranej powierzchni.

Zobacz także...

Szafki kuchenne
Szafki kuchenne - modne i funkcjonalne
PEKA
Szafki kuchenne
Szafki kuchenne - modne i funkcjonalne
PEKA

Szafki kuchenne: z miłości do natury

Nie przemija miłość do natury i pochodzących od niej materiałów, również tych z odzysku. Patyna czy drobne niedoskonałości dodają ciepła i są bardzo ekologiczne. To także wynik zwiększonej świadomości producentów, którzy coraz częściej kładą nacisk na to, czy ich oferta jest przyjazna dla środowiska i klimatu.

Marmur, marmur, marmur… lub inne kamienie ozdobne; doskonale, jeśli z wyraźnym rysunkiem. Podobnie – drewno. Wyraźny rysunek drewna lub kamienia stanowi kompromis między używającymi tej samej kuchni miłośnikami stylu cluttercore, a tymi, którzy kochają porządek, minimalizm bądź nowojorskie lofty. Z jednej strony „coś się dzieje”, a z drugiej mamy redukcję elementów i porządek.

Zobacz także...

Szafki kuchenne
Szafki kuchenne - modne i funkcjonalne
PEKA

Szafki kuchenne: pomysłowe przechowywanie

Dzięki długiemu zamknięciu w domach doceniliśmy ciszę, minimalizm, redukowanie bodźców i elegancję. Powiązany jest z tym trend, by szafki kuchenne były proste, a ich fronty – jednolite, z gładkiej płyty, bez żłobień lub wklęsłych paneli obramowanych listwami; bardziej miejskie i minimalistyczne niż rustykalne. Dzięki takiemu rozwiązaniu przestrzeń zostaje optycznie powiększona a w kuchni panuje wrażenie porządku.

Ponadto takie płyty świetnie wyglądają w zestawieniu z innymi, bardziej wzorzystymi materiałami, jak marmur, drewno lub metal np. na wyspie kuchennej, dając im pierwszeństwo i stanowiąc dla nich doskonałe tło lub dopełnienie.

Szafki kuchenne do sufitu

Coraz silniejszym trendem są szafki kuchenne aż do sufitu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy nie tylko dodatkową przestrzeń do przechowywania, ale i optyczną harmonię. Innym sposobem na nieustający porządek (lub inaczej: ukryty nieporządek) jest system wysuwanych drzwi, który daje możliwość schowania roboczej części kuchni.

Potrzeba przechowywania niezbędnych akcesoriów kuchennych i sprzętów nie przeszkadza w uzyskaniu przejrzystej i przestrzennej kuchni. Szafki kuchenne ujęte w systemy takie jak LE MANS od Peka sprawdzą się szczególnie w szafkach narożnych. Dzięki temu miejsce w naszej kuchni będzie maksymalnie wykorzystane, a wszystkie sprzęty schowane i łatwo dostępne. Innym rozwiązaniem Peka, przeznaczonym do przechowywania sprzętów AGD lub przedmiotów o kanciastych kształtach, jest system MAGIC CORNER, który posiada kosze tylne oraz przednie, a specjalne prowadnice zapewniają taki sam dostęp do zawartości po wysunięciu szafki.

Zobacz także...

Szafki kuchenne
Szafki kuchenne - modne i funkcjonalne
PEKA
Szafki kuchenne
Szafki kuchenne - modne i funkcjonalne
PEKA

Skomentuj:

Modne szafki kuchenne. Jakie meble kuchenne warto wybrać?