Wizyty w ogrodach

 • 0EF46RH Denver Botanic Gardens Water-Smart Garden

  Rośliny na słońce i suszę. Co posadzić przy płocie lub na rabacie w pełnym słońcu?

  Rośliny na słońce i suszę. Na łagodnej skarpie skomponowano olśniewającą kolorami wiosenną rabatę. Powstała z roślin, które są prawdziwymi miłośniczkami słońca.

 • WXCA OU Plac - Ogrody Urlicha

  Ogrody Ulricha przywrócone mieszkańcom Warszawy. Zabytkowe szklarnie znów będą tętnić życiem!

  Już tej jesieni na miejskiej mapie pojawi się nowe miejsce spotkań warszawiaków i warszawianek. Zabytkowe Ogrody Ulricha znów będą tętnić życiem. W zlokalizowanych na Woli szklarniach, w których przed wojną hodowano egzotyczne owoce, znajdą się m.in. lokale gastronomiczne oraz przestrzeń kulturalno-rozrywkowa. Projekt realizacji wyszedł spod kreski warszawskiej pracowni WXCA oraz poznańskiej LAB3, a jej pomysłodawcą był Ingka Centres, właściciel sąsiadującej z ogrodami galerii handlowej Wola Park.

 • PŁYTKI STRUMIEŃ otoczony kępami tataraku i kwitnących liliowców zachęca do taplania się w wodzie.

  Magiczny ogród w Janowcu dla dzieci i dorosłych

  Rodzinny Park Tematyczny Magiczne Ogrody Janowiec to pierwszy w Polsce ogród stworzony na bazie autorskiej baśni. Nieopodal Kazimierza Dolnego nad Wisłą w województwie lubelskim spotykamy wyjątkowy, leżący na18 hektarach ogród. Wypełnia go milion roślin – drzew, krzewów i kwiatów. Do strumyków i wodospadów prowadzą szerokie alejki, przyjazne dla osób niepełnosprawnych. W Magicznych Ogrodach znajdujemy mostki, ławki, zacienione miejsca i zagajnik. Przystaniemy na punktach widokowych, spędzimy czas na plaży i stawie z tratwami.

 • Dekoracje kamienne pochodzą ze starych, zlikwidowanych ogrodów japońskich.

  Ogród japoński we Wrocławiu

  W sercu wrocławskiego Parku Szczytnickiego, odnajdziemy autentyczny ogród japoński rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni.

 • Azalia w ogrodzie

  Piękny ogród - w krainie kwitnących azalii

  Ogród to nie kolekcja znaczków. On żyje, zmienia się, potrzebuje troski.

 • DOM I OGROD PANSTWA RENATY I DARIUSZA SELIGOW FOT. JERZY ROMANOWSKI PUBLIKACJA LADNY DOM NR 6 (68) - 6.2004

  Ogród z basenem w tle

  Ogród z basenem? Ten dom ze słonecznym ogrodem powstał przede wszystkim po to, by na działce znalazło się miejsce na własny basen

 • Mocnym zielonym akcentem są dorodne liście palmy szorstkowca Fortunego (Trachycarpus fortunei) - jesienią wspaniale komponują się z przebarwionymi liśćmi platanów.

  Ogrody papieskie Rocher des Doms pod mostem w Avignon

  Ogrody papieskie Rocher des Doms. Chyba wszyscy słyszeli o moście w Avignon - ale to nie jedyne atrakcje tego miasta. Można tu także podziwiać piękne ogrody, położone tuż obok siedziby papieskiej.

 • Kaskada wodna , a ltana i zegar słoneczny na ścianie budynku, z mottem Wincentego Kadłubka: "Lepiej stracić rzeczy niż czas".

  Ogród czasu w Jędrzejowie

  Podczas letnich wędrówek warto zajrzeć do położonego 38 km od Kielc Jędrzejowa (szosa E77, Kraków - Warszawa). Dzieje miasteczka, które prawa miejskie otrzymało w XIII w., to historia w pigułce, znaczona wielkimi nazwiskami Wincentego Kadłubka, Tadeusza Kościuszki czy Józefa Piłsudskiego

 • Spojrzenie w głąb ogrodu - ponad pergolą króluje wielki stary klon, a w historyczny bruk powrastał karmnik ościsty (Sagina subulata).

  Ogród w mieście zamiast składzika

  Ogrody miewają najróżniejsze początki - ten powstał na podwórku łódzkiej czynszówki, w miejsce starych składzików i komórek.

 • Wiosenna wizytówka wisley - ścieżka pośród olbrzymich różaneczników z grupy Loderi.

  Królewski ogród w Wisley

  Spacer po Wisley, jednym z najpiękniejszych ogrodów świata, to prawdziwa uczta dla zmysłów.

 • WROCLAW PARK SZCZYTNICKI OGROD STYL JAPONSKI ROSLINY KRZEWY ROZANECZNIK RODODENDRON RHODODENDRON

  Bajeczne polskie parki pełne kwiatów

  Jeśli nie wiecie, gdzie pojechać w weekend - polecamy wycieczki w urocze miejsca pełne kwiatów.

 • SLOWA KLUCZOWE: rosa super dorothy

  Ogród uporządkowany z lawendą i różami

  Charakter tego niezwykłego ogrodu określa kilka roślin - ich kompozycje wpleciono w przestrzeń jako powtarzające się sekwencje. I to one tworzą tu wyjątkowy klimat.

 • Z ogrodów widać część zabudowań pałacu papieskiego.

  Ogrody papieskie pod mostem w Avignon

  Chyba wszyscy słyszeli o moście w Avignon - ale to nie jedyne atrakcje tego miasta. Można tu także podziwiać piękne ogrody, położone tuż obok siedziby papieskiej.

 • Ciepłe powietrze unoszące się na zniczami w 'ogrodzie ognia' (Fire Garden) wprawia w ruch ptaka na czubku spiralnej choinki.

  Noce w Kew Gardens

  Słynne ogrody Kew Gardens w Londynie na miesiąc przed Bożym Narodzeniem zmieniają się w bajkową krainę światła.

 • 2523751 https bi

  Niezwykły horoskop celtyckich kapłanów. Sprawdź, jakie drzewo Ci sprzyja

  Stworzyli go starożytni druidowie - celtyccy mędrcy. Warto wiedzieć, jakie drzewo przyniesie nam pomyślność w 2018. Sprawdź, które jest twoim opiekunem, i posadź je w swoim ogrodzie w przyszłym roku.

 • Ogród Pani Joli

  Ogród teściowej

  Ten ogród przejęłam po mojej teściowej. Od piętnastu lat dbam o niego i ciągle go zmieniam. Zobaczcie, jak wygląda dziś.

 • Kolorowy dywan z wrzosów, wrzośców i traw oraz niezliczonych odmian karłowych form iglaków.

  Ogród pełen wrzosów

  Zbudować bogaty ogród kolekcyjny, idealnie wpisany w krajobraz - to zadanie trudne i nader ciekawe. Efekty przerosły oczekiwania!

 • Ogród botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Enklawa przyrody w centrum miasta z ok. 5 tys. odmian i gatunków drzew, krzewów oraz roślin zielnych. Niektóre, np. ogromny buk, zostały posadzone jeszcze przez założyciela ogrodu, Michała Szuberta. Symbolem tego mejsca jest liść rosnącego tu dorodnego miłorzębu dwuklapowego. Ogród czynny: IV-VIII w godz. 9-20 (sob., niedz. i święta 10-20); IX w godz. 10-18; X w godz. 10-17. Ceny biletów: ulgowy 5 zł, normalny 10 zł. Adres: Aleje Ujazdowskie 4, Warszawa

  Turystyka ogrodowa.Na zielonym szlaku

  Polska centralna i północno-wschodnia obfituje w ciekawe przyrodniczo miejsca, mimo że klimat jest tu najostrzejszy. Dlatego gatunki zdrowo rosnące w innych zakątkach kraju tutaj często przemarzają.

 • SLOWA KLUCZOWE: new piotr slawinski

  Ekologiczny ogród ze stawem kąpielowym i wgłębnikiem. Jak wykorzystać deszczówkę w ogrodzie?

  Gdy projektant i właściciel przyszłego ogrodu nadają na tych samych falach, można się spodziewać niezłego rezultatu. I tak też było w tym przypadku.

 • Mój ogród najlepiej opisują trzy słowa: kolorowy, różnorodny, pachnący.

  Ogród to moje życie [Wasze ogrody]

  Miłość do kwiatów zaszczepiła we mnie babcia - to dzięki niej jeszcze w dzieciństwie rozpocząłem swoją przygodę z ogrodem. Trwa ona do dziś i jest coraz bardziej fascynująca.

 • Lilia mieszańcowa 'Salmon Classic'

  Jak pielęgnować i rozmnażać lilie?

  Kocham wszystkie kwiaty w swoim ogrodzie, ale lilie nie mają konkurencji. Co roku dosadzam kilka nowych cebul. Dziś moja kolekcja liczy kilkanaście kolorowych odmian.

 • 22328964 https bi

  Najpiękniejsze ogrody w Polsce

  Podróżując po centralnej i północno-zachodniej Polsce nie można ominąć rozsianych w tym rejonie pięknych parków, otwartych ogrodów, arboretów... Tym bardziej, że w tej części naszego kraju klimat jest znacznie łagodniejszy, co umożliwa uprawę rzadkich roślin przemarzających w innych rejonach. A wizyta w wielu parkach i ogrodach, jak choćby Hortulus czy Frank-Raj, będzie przy okazji arcyciekawą lekcją historii ogrodów i ogrodowych stylów.

 • Ciekawy pomysł na rabatę - rododendrony, naparstnice i ozdobne czosnki pomiędzy strzyżonymi bukszpanami - wszystko w tonacji fioletowo-różowej.

  Ogród w cieniu czereśni

  Pachnący bzem i lawendą, kwitnący przez całe lato w odcieniach różu, bieli i błękitu - oto piękny ogród w czułych objęciach drzew.

 • Wielość gatunków nadwodnych roślin sprawia, że ten miniogród ma swobodny, wręcz wakacyjny charakter.

  Ogród na warszawskim osiedlu na Ursynowie

  Mieszkańcy tej uroczej enklawy na warszawskim Ursynowie nie muszą bać się smogu - sporo drzew i imponujące pnącza to świetni dawcy tlenu. Oby tak wyglądały osiedla w całej Polsce!

 • 2523752 https bi

  Figowiec - wrażliwość

  14.06 - 23.06 oraz 12.12 - 21.12

 • CEDR - AKTYWNOŚĆ 9-18.02 oraz 14-23.08 Mocny, postawny i energiczny Cedr jest człowiekiem czynu. Nie boi się wyzwań, łatwo podejmuje decyzje i prowadzi interesujące życie zawodowe, odnosząc w nim spektakularne sukcesy. Nawet gdy wpadnie w tarapaty, potrafi z nich wyjść obronną ręką. Jest ambitny, ma talenty przywódcze, lubi być podziwiany i zawsze w centrum wydarzeń. Oddany jakiejś sprawie nie żałuje sił i energii, by doprowadzić ją do szczęśliwego finału. Cedr to na ogół optymista, a poczucie humoru pozwala mu na dystans wobec siebie. Miłości potrafi poszukiwać długo, w związku jest dobrym oparciem dla partnera. Zimowe Cedry często miewają talenty muzyczne.

  Cedr - aktywność

  09.02 - 18.02 oraz 14.08 - 23.08

 • 2523754 https bi

  Jabłoń - miłość

  23.12 - 01.01 oraz 25.06 - 04.07

 • 2523748 https bi

  Buk - wynalazczość

  22.12 - dzień przesilenia zimowego

 • 2523747 https bi

  Brzoza - twórczość

  24 czerwca - dzień letniego przesilenia

 • Oliwka (Olea europaea)

  Oliwka - mądrość

  23.09 -porównanie jesienne