Wizyty w ogrodach

 • Elżbieta i Krzysztof Zanussi

  Ogród Zanussich. Ogrody znanych ludzi

  Po tym ogrodzie można wędrować bez końca, a kolory to swoiste barwy ochronne, łagodzące stresy. O życiu w tak pięknej scenerii rozmawiamy z panią Elżbietą Zanussi.

 • SLOWA KLUCZOWE: Kampinos Wolaniny autumn debina dom drzewa fall frozen garden jesien kwiaty las mazowieckie mazowsze morning mroz ogrod poland polska poranek szron zielen

  Ogród przytulony do puszczy

  Uciekinierzy z miasta poświęcają swojemu ogrodowi mnóstwo wolnego czasu. Co otrzymują w zamian? W krainie zieleni regenerują siły, a obcowanie z naturą pozwala im nabrać dystansu do wielu wydarzeń.

 • Fragment zamku w Łańcucie z wieżą porośniętą winobluszczem. U jej stóp widoczna rabata bylinowa i zegar słoneczny.
 • 25.05.2011 LONDYN CHELSEA FLOWER SHOW NA ZDJECIU OGROD POKAZOWY ALEJKA , SCIEZKA , OCZKO WODNE DLA CZASOPISMA FOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: OGROD

  Projekty ogrodów. Japoński ogród w kolorze szampana

  Najpiękniejsze ogrody na wystawie Chelsea Flower Show 2011. Ogrody sponsorowane przez znanego producenta szampanów, firmę Laurent-Perrier, zawsze są wyjątkowe i otrzymują najwyższe wyróżnienia podczas Chelsea Flower Show.

 • Park Natolin w Warszawie. Pałac - elewacja ogrodowa

  Zobacz koniecznie Park Natolin - co się kryje za murami?

  Park Natoliński w Warszawie to miejsce tajemnicze - jedno z najpiękniejszych. Jest otwarty tylko przez niewielką część roku.

 • 20655667 https bi

  Rabaty pełne owadów

  Ogródek, którym chce się pochwalić Pani Weronika Czech z Biecza, to właściwie wielka kwiatowa rabata. Do tego barwnego gąszczu od wiosny do jesieni zlatuje się masa pożytecznych owadów.

 • Fontanna ustawiona pośrodku ogrodu nawiązuje do barokowych ogrodów francuskich.

  Barokowy ogród Het Loo. Holenderski wersal

  W rankingu zabytków w Holandii Het Loo zajmuje jedno z najwyższych miejsc. Barokowy ogród i pałac znajdują się około godziny jazdy pociągiem z Amsterdamu w miejscowości Apeldoorn.

 • Wiosna w ogrodzie to czas azalii- kwitnąc, dodają mu koloru i wypełniają go słodkim zapachem kwiatów.

  Ogród pełen drzew liściastych i bylin

  Stojąc pod wielkim drzewem, czuję dotyk świata - mówi pani Justyna Dechnik. A wielkich drzew w jej ogrodzie nie brakuje...

 • Projekty ogrodów. Mały ogród jak nastrojowy obraz. Maleńki ogródek trzeba starannie zakomponować. Każdy detal widać tu jak na dłoni

  Piękne małe ogrody

  Ogród w zabudowie szeregowej jest najczęściej niewielkim skrawkiem ziemi. Warto taką działkę sensownie urządzić, aby sprawiała radość całej rodzinie

 • Projekty ogrodów. Mały ogród jak nastrojowy obraz. Jeśli ogród jest głównie miejscem wytchnienia po pracy, warto pomyśleć o odpowiednim oświetleniu, aby miło było tam posiedzieć także wieczorami

  Projekty ogrodów. Mały ogród jak nastrojowy obraz

  O małym ogrodzie warto myśleć jak o obrazie oglądanym z wnętrza. Jeśli przebywamy w domu głównie wieczorami, przyda się też ładnie ogród oświetlić.

 • Rabaty z begoniami i kannami nawiązują do angielskich ogrodów wiejskich.

  Ogród Wisley

  Działające w Wielkiej Brytanii Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (Royal Horticultural Society) słynie z prowadzenia otwartych dla publiczności ogrodów z bogatymi kolekcjami roślin z całego świata. Jednym z najciekawszych jest położony w odległości około godziny drogi na południowy zachód od Londynu ogród w Wisley.

 • 02.07.2009 WARSZAWA POWISLE BUW DACH OGROD

  Ogrody BUW-u. Zielone dachy

  Ogrody na BUW-ie. Ciekawe ogrody na Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego

 • 13.05.2009 GOCZALKOWICE ZDROJ

  Goczałkowice. Ogrody Kapiasów

  W ogrodach Kapiasów w Goczałkowicachw przygotowanym pod gniazdo kole w ogrodzie rustykalnym wiosną pojawił się bocian. Pokręcił się chwilę, ale odleciał. Może szukał siedziby na przyszły rok?

 • Kamienne murki wraz z posadzonymi na podwyższeniu roślinami tworzą ekran osłaniający ogród.

  Ogród atrakcyjny cały rok

  Miłość do roślin, wyobraźnia, kreatywność i cierpliwość - to dzięki temu w samym środku wielkiego miasta powstał niezwykły nastrojowy azyl, pełen kolorowych kwiatów.

 • 10.06.2010 BUSKO ZDROJ , OGROD DLA MIESIECZNIKA OGRODY , WLASCICIELE MAREK I ANNA MASLOWSKI . FOT. WOJCIECH SURDZIEL / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: ROSLINY OGRODNICTWO OGROD

  Aranżacje ogrodów. Ogród artystyczny

  Plastyk zabiera się za budowę ogrodu artystycznego. Eksperymentuje i zdobywa przyrodniczą wiedzę, by z czasem porzucić reklamy i poświęcić się zielonej branży. W rezultacie koncentruje swoją uwagę na małej ogrodowej architekturze

 • Zwiedzający mogą wypocząć w przewiewnej altanie nad wodą.

  Park Miniatur w Kłodzku

  Kto chciałby w ciągu zaledwie jednego dnia poznać najciekawsze obiekty architektoniczne Polski i Europy, powinien się wybrać do Minieurolandu w Kłodzku (ul. Noworudzka 11)

 • Lilie 'Ercolano' posadzone w potężnej grupie stanowią latem niezwykle efektowny akcent.

  Mały ogród. Zieleń najlepsze lekarstwo na stres

  Dla pasjonatów ogrodnictwa sprawa jest oczywista - to w ogrodzie, pośród świeżej zieleni i kwiatów, wypoczywa się najlepiej.

 • Kolekcja azalii i różaneczników rozkwita w połowie maja. Na pierwszym planie drobne azalie japońskie.

  Arboretum w Kórniku pod Poznaniem

  Arboretum Kórnickie to niezwykły, przebogaty ogród botaniczny gromadzący rośliny drzewiaste - najstarsza tego typu kolekcja w Polsce.

 • Pełnia lata to najpiękniejszy czas w moim ogrodzie - rabaty dosłownie toną w kwiatach.

  Wiejski ogród na skarpie. Ogród z dzieciństwa

  Pani Wiesława Barańska z Bydgoszczy zaprasza nas do swojego ukochanego miejsca - ogrodu, który powstał z inspiracji wspomnieniami z dzieciństwa.

 • Pawilon herbaciany z łagodnym światłem lampionów to najważniejszy akcent ogrodu.

  Ogród inspirowany Japonią. Ogród japoński

  Ten ogród to kompromis między tradycyjnymi japońskimi zasadami a wyobraźnią autora. Obraz, który można doskonalić bez końca...

 • Jeżówki to moje ukochane kwiaty lata. Są mało wymagające, odporne na zmienne warunki atmosferyczne i jakie piękne!

  Ogród pełen kwiatów [Wasze ogrody]

  Pani Katarzyna Klara z Borków kocha kwiaty - wystarczy spojrzeć na jej ogród, który niemal przez cały rok dosłownie tonie w ich gęstwinie.

 • Kolorystyczne kompozycje na rabatach godne największych mistrzów pedzla: tu omany, lilie i floksy.

  Ogród powstawał z szacunkiem dla natury [Wasze Ogrody]

  Taka idea przyświecała Andrzejowi Langowskiemu, gdy przed laty zakładał ogród. I hołduje jej do dziś.

 • Nieczynne tory stały się rabatami pełnymi bylin i niskich traw tworzących naturalistyczne kompozycje.

  High line - ogród na torach <br>

  Park High Line w Nowym Jorku znajduje się na Manhattanie między ulicami 34. i Gansevoort. Ma 2,5 km długości i zaledwie od kilku do kilkunastu metrów szerokości.

 • Ogród romantyczny ze świątynią dumania późnym latem zyskuje słoneczną oprawę - rozkwitają łany rudbekii.

  Ogrody Kapias

  Do ogrodów pokazowych gospodarstwa szkółkarskiego Kapias warto wybrać się o każdej porze roku - ja po raz pierwszy pojechałem tam w maju, znęcony wizją wspaniałego spektaklu kwitnących rododendronów.

 • Lawendy i róże posadzono bliżej tarasu, a w bogatą otulinę ogrodowego wnętrza wpisano kolorowe liściaste krzewy.

  Dwa w jednym. Przytulny ogródek za domem wśród kwiatów

  Ten ogród łączy dwa różne światy - elegancką strefę reprezentacyjną z galerią miniaturowych iglaków oraz kameralny, przytulny ogródek za domem, gdzie miło wypoczywać wśród kwiatów.

 • 05.11.2011 KRAKOW , KRYSTYNA MAZUROWNA PODCZAS 15 . TARGOW KSIAZKI W KRAKOWIE . TARGI ODBYLY SIE W CENTRUM TARGOW W KRAKOWIE PRZY UL . CENTRALNEJ . FOT. MICHAL LEPECKI / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: CZYTELNIK KSIAZKA TARGI KSIAZKI /FR/

  Ogrody znanych ludzi: ogrody Krystyny Mazurówny

  Czy lubię zieleń? Oczywiście! Już za czasów komuny nosiłam zielone włosy. Ogród powinien być jak życie, a życie jak ogród - pełne kolorów.

 • Wysoki trejaż obrośnięty różnymi odmianami storczyka Wanda wygląda jak kwietny łuk triumfalny.

  Festiwal storczyków w Kew Gardens

  Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew w Londynie, założone w 1840 roku, to miejsce, gdzie znajduje się największa na świecie kolekcja żywych roślin.

 • Ulubione pejzaże Grzegorza Markowskiego - rosnące na piaszczystych wydmach sosny i polany pełne wrzosów

  Wywiad z Grzegorzem Markowskim - Moje serce mieszka w lesie

  Można ogrody kochać, uprawiać, podziwiać. Można je mieć albo o nich marzyć. Siła, z jaką to kolorowe zjawisko przyciąga ludzi wszystkich zawodów, jest ogromna. A więc porozmawiajmy o ogrodach...mówi Grzegorz Markowski, rockman, lider zespołu Perfect

 • 26.05.2010 LODZ , OGROD UL . RASZYNSKA DLA MIESIECZNIKA OGRODY , WLASCICIEL PAN WALDEMAR . FOT. WOJCIECH SURDZIEL / AGENCJA GAZETA

  Ogród minimalistyczny. Ogród architekta krajobrazu

  W tym ogrodzie jest wszystko: kolorowe iglaki, trochę kwitnących krzewów i wypielęgnowany trawnik. A do tego dużo światła i przestrzeni.

 • Symetria stosowana konsekwentnie w rozwiązaniach przestrzennych wprowadza do ogrodu harmonię i ład.

  Wichrowe wzgórze - ogród przydomowy, różany, wypoczynkowo-grillowy oraz sad

  Tak pani Monika Doległo z Chrzanowa nazwała swój ogród - ze względu na mikroklimat niełatwy i dla roślin, i dla ogrodnika.