Budowa

Ogród

Wnętrza

Design

Architektura

DIY

HGTV

Trendy budowlane

Parawan nawannowy - alternatywa dla kabiny prysznicowej

Mat. prasowe/Redakcja
Parawan nawannowy Essenza - Radaway

Parawan nawannowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które marzą zarówno o wannie, jak i kabinie prysznicowej, lecz nie mają wystarczająco dużo miejsca, by zamontować w łazience obydwa rozwiązania. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego parawanu nawannowego.

Parawan nawannowy

Parawan nawannowy to niedoceniane rozwiązanie, które może znacząco poprawić funkcjonalność łazienki. Warto rozważyć tę opcję - to produkt 2w1, pozwalający nawet w niewielkiej łazience korzystać zarówno z relaksujących kąpieli w wannie, jak i z szybkich pryszniców. Oczywiście wanna też może posłużyć jako strefa natryskowa, ale w takim przypadku należy pomyśleć o właściwym zabezpieczeniu pomieszczenia przed rozchlapywaniem się wody.

W większości przypadków, jeśli w łazience wykorzystywana jest opcja „dwa w jednym”, jest to wanna i zawieszona nad nią plastikowa zasłonka. Nie jest to higieniczne rozwiązanie. Między innymi dlatego warto zastanowić się nad zakupem szklanego parawanu nawannowego. Zagwarantuje szczelność, doskonale się prezentuje, może też stać się ciekawą ozdobą łazienki.

mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

Jaki parawan nawannowy wybrać?

W ofertach producentów znajdziemy kilka rodzajów parawanów: jednoczęściowe, wieloczęściowe oraz w pełni zabudowane. W zależności od modelu mogą otwierać się wahadłowo, być składane lub przesuwne.

Dzięki programowi „Na miarę” nasi specjaliści są w stanie zaprojektować produkt wedle indywidualnych potrzeb. Model będzie wtedy idealnie pasował do wanny i łazienki, i zagwarantuje pełne zadowolenie z zakupu.

przekonuje Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.
Parawan nawannowy Essenza Pro Black - Radaway

Parawan nawannowy jako dekoracja

Parawan nawannowy, oprócz pełnienia swojej podstawowej funkcji, może również stać się elementem dekoracyjnym. Parawany są dostępne w czterech kolorach: chrom, złotym, białym i czarnym, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować je do każdego stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Błysk chromowanych lub złotych okuć, subtelna biel lub wręcz przeciwnie – mocna i elegancka czerń w formie ramy lub szprosów podkreślą charakter łazienki. Jeśli dodatkowo chcemy urozmaicić wygląd parawanu, ciekawym rozwiązaniem będzie zastosowanie szkła innego niż przejrzyste np. grafitowego, brązowego, z lustrzaną powłoką czy ornamentowego o delikatnym efekcie 3D. Podobnie, jak kabiny prysznicowe, modele można także ozdobić wygrawerowanym wzorem lub kolorowym nadrukiem na szkle. Takie zabiegi sprawią, że otrzymamy produkt nie tylko wyjątkowy, ale także unikatowy.

Parawan nawannowy składany

Parawan nawannowy  składany to świetne rozwiązanie, kiedy często korzystamy z baterii wannowej i potrzebujemy mieć do niej wygodny dostęp. Składane części parawanu pozwalają zmniejszyć całość na tyle, aby nie przeszkadzała w trakcie wykonywania innych czynności niż branie prysznica.

Zobacz także:

Parawan nawannowy rozsuwany

Jeśli - mimo niewielkiego metrażu w łazience - nie chcemy rezygnować z posiadania jednocześnie wanny i prysznica, dobrym rozwiązaniem będzie parawan nawannowy rozsuwany. Zasłania większą część wanny, w związku z czym nie musimy obawiać się zachlapania łazienki. Na jeszcze większą swobodę pod prysznicem będziemy mogli sobie pozwolić dzięki zastosowaniu parawanu nawannowego rozsuwanego, który wypełni całą wnękę z wanną, czyli będzie sięgał od jednego jej końca do drugiego.

Zobacz także:

Udostępnij

Przeczytaj także

Czy warto zdecydować się na zakup szafki z umywalką?
Parawan nawannowy - alternatywa dla kabiny prysznicowej
Ożywiamy wnętrze - akcesoria i dekoracje do łazienki

Polecane

Prysznic w centrum zainteresowania: kabiny walk-in
Łazienka z wygodną wanną
Łazienka w 5 stylach - porady i inspiracje

Skomentuj:

Parawan nawannowy - alternatywa dla kabiny prysznicowej

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej