Garaż i wiata

 • Do czego dopasować kolor bramy garażowej?

  Do czego dopasować kolor bramy garażowej?

  Bramy garażowe - zwłaszcza podwójne - mają znaczne wymiary. Zresztą nawet te pojedyncze są dwa razy większe niż drzwi wejściowe o standardowej wielkości. Tak duża powierzchnia sprawia, że brama garażowa bardzo mocno wyróżnia się na elewacji i wpływa na jej wygląd. Najkorzystniej dla estetyki domu byłoby więc, gdyby harmonijnie współgrała ze stylem i kolorystyką okien i drzwi.

 • Wiata zamiast garażu: estetycznie i tanio

  Wiata zamiast garażu: estetycznie i tanio

  Wiata garażowa to znakomita alternatywa dla tradycyjnego garażu. Chroni przed szkodliwym działaniem opadów atmosferycznych, a przy tym jest tania i łatwa w budowie.

 • Garaż w domu czy obok?

  Garaż w domu czy obok?

  W niemal każdym projekcie domu przewiduje się garaż. O tym, gdzie zostanie on zaplanowany i na ile stanowisk, w dużej mierze decyduje wielkość działki i nasze potrzeby.

 • Brama do ogrzewanego garażu

  Brama do ogrzewanego garażu

  Jeśli garaż będzie miał ocieplone ściany zewnętrzne i ogrzewanie, potrzebna jest brama o dobrej izolacyjności termicznej. Przez bramę o niedostatecznej izolacyjności mogłoby uciekać ciepło, narażając nas na sporą stratę energii i wyższy koszt ogrzewania.

 • Garaż na dwa samochody: ile bram?

  Garaż na dwa samochody: ile bram?

  Decydując się na garaż na dwa samochody, powinniśmy rozważyć, czy lepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie jednej dużej bramy, czy dwóch mniejszych. Ma to również istotny wpływ na energooszczędność domu.

 • Jak odwodnić zjazd do garażu

  Jak odwodnić zjazd do garażu

  Aby optymalnie wyznaczyć miejsca, w których zostaną ułożone kanały odwodnień liniowych, przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę ilość wody deszczowej i roztopowej, którą trzeba będzie odprowadzić z działki oraz wielkość terenu, z jakiego będzie zbierana.

 • Jak zapewnić sobie wygodne użytkowanie garażu

  Jak zapewnić sobie wygodne użytkowanie garażu

  O tym, że samochód jest dziś elementem wyposażenia domu wie każdy, ale nie każdy pamięta, by część wydatków związanych z budową przeznaczyć na rozwiązania, które ułatwią nam wjazd i parkowanie auta.

 • Bramy garażowe

  Bramy garażowe

  Na rynku dostępnych jest wiele modeli bram garażowych: segmentowe, uchylne, roletowe i rozwierne. Wybierając, należy wziąć pod uwagę wygodę obsługi, trwałość konstrukcji, bezpieczeństwo oraz architekturę budynku i otoczenie.

 • Bramy garażowe i drzwi zewnętrzne: promocyjna oferta

  Bramy garażowe i drzwi zewnętrzne: promocyjna oferta

  Chcesz zmodernizować dom, podkreślić jego styl i zabezpieczyć przed ucieczką ciepła, a mieszkańcom zapewnić komfort i bezpieczeństwo? Dobrą okazją może być promocyjna oferta bram i drzwi firmy Hörmann.

 • Nowy inteligentny otwieracz bram

  Nowy inteligentny otwieracz bram

  Firma Wiśniowski poszerzyła ofertę inteligentnej automatyki domowej. Do grupy rozwiązań ułatwiających kontrolę nad bezpieczeństwem domu dołączył sterownik Ri-Co.

 • Bramy garażowe: kolorowe w cenie białych

  Bramy garażowe: kolorowe w cenie białych

  Kto wiosną zdecyduje się na remont garażu, może obniżyć koszty tej inwestycji. Do 30 czerwca firma Hörmann oferuje dobrze ocieplone bramy segmentowe LPU 40 w specjalnej promocji.

 • Bramy garażowe: jak wybrać napęd do bramy

  Bramy garażowe: jak wybrać napęd do bramy

  Najlepiej jest kupić napęd razem z bramą garażową. Sprzedawca pomoże dopasować oba elementy i zamontuje się je jednocześnie.

 • Bramy garażowe: niezawodny napęd do starej bramy [CENY]

  Bramy garażowe: niezawodny napęd do starej bramy [CENY]

  Napęd do bramy garażowej znacznie ułatwia parkowanie samochodu. Ci użytkownicy, którzy nie zdecydowali się na takie udogodnienie od razu, mogą zamontować automatykę w dowolnej chwili.

 • Na forum: tania farba na posadzkę w garażu

  Na forum: tania farba na posadzkę w garażu

  Może ktoś polecić coś odpowiedniego na betonową posadzkę w garażu? Znalazłem kilka farb antypoślizgowych, posadzkowych, ale ceny... kosmos!

 • Ile kosztują bramy garażowe? Pojedynczy i podwójny garaż

  Ile kosztują bramy garażowe? Pojedynczy i podwójny garaż

  Ile może kosztować brama garażowa do pojedynczego, a ile do podwójnego garażu? Wraz z producentami wrót garażowych wyceniamy je dla dwóch konkretnych domów, nie tylko w różnych wymiarach, ale i w kilku standardach wyposażenia.

 • Wiata samochodowa zamiast garażu: ile można zaoszczędzić?

  Wiata samochodowa zamiast garażu: ile można zaoszczędzić?

  W naszym klimacie najlepszą ochronę samochodu zapewniają zamknięte budynki, czyli garaże, choć i wiata całkiem dobrze zabezpiecza auto przed śniegiem i oblodzeniem. Dobrze, jeśli wiaty są zaplanowane razem z domem, czyli są częścią projektu architektonicznego.

 • Na forum: brama do garażu na dwa samochody

  Na forum: brama do garażu na dwa samochody

  Podobno w garażach na dwa samochody świetnie sprawdzą się bramy segmentowe. Takie bramy są duże i ciężkie, więc muszą zostać zastosowane najwyższej jakości materiały, zabezpieczenia oraz urządzenia ułatwiające obsługę. Czy ktoś ma bramę tego typu? Jak się sprawuje?

 • Na forum: garaż w bryle czy osobno?

  Na forum: garaż w bryle czy osobno?

  Stoję przed wyborem projektu domu, ale nie wiem na który wariant się zdecydować - czy na wersję z garażem w bryle domu czy z garażem wolno stojącym. Jedna i druga opcja podoba mi się wizualnie. Działka jest wystarczająco duża, by mieć garaż wolnostojący. Koszty wyglądają podobnie, więc chodzi głównie o aspekt funkcjonalny - które rozwiązanie jest wygodniejsze dla domowników. Macie jakieś doświadczenia? Który wariant polecacie?

 • Ciepła brama garażowa

  Ciepła brama garażowa

  Jeśli garaż znajduje się w bryle budynku i graniczy z ogrzewanymi pomieszczeniami lub sam jest ogrzewany, brama garażowa powinna chronić przed ucieczką ciepła.

 • Antywłamaniowe bramy garażowe

  Antywłamaniowe bramy garażowe

  W domach jednorodzinnych nie tylko okna i drzwi warto wyposażyć w zabezpieczenia antywłamaniowe. Również bramy garażowe są potencjalnym miejscem, przez które złodziej może dostać się domu.

 • Napędy do bram wjazdowych i garażowych

  Napędy do bram wjazdowych i garażowych

  Napęd to siłownik z wbudowaną centralą sterującą, służący do automatycznego otwierania i zamykania bramy wjazdowej lub garażowej.

 • Na forum: garaż w bryle czy wolno stojący

  Na forum: garaż w bryle czy wolno stojący

  Jestem przed wyborem projektu domu. Potrzebuję mieć dwustanowiskowy garaż. Czy zdecydować się na taki w bryle domu czy też wolno stojący? Działka jest wystarczająco duża aby mieć budynek wolno stojący. Finansowo sprawa wygląda podobnie, gdyż niedługo garaż w bryle ma być tak samo opodatkowany jak wolno stojący (informacja z gminy i od architekta). Więc chodzi głównie o aspekt funkcjonalny - które rozwiązanie jest wygodniejsze dla domowników?

 • Jak urządzić garaż

  Jak urządzić garaż

  Przydomowy garaż to nie tylko miejsce postojowe dla auta, ale też wygodny schowek na samochodowe akcesoria, narzędzia, rowery, sprzęt turystyczny i ogrodniczy. Jeśli nie zadbamy, aby każda rzecz miała tu swoje miejsce, garaż szybko może stać się składowiskiem rzeczy zaginionych.

 • Na forum: Ocieplenie garażu z blachy trapezowej

  Na forum: Ocieplenie garażu z blachy trapezowej

  Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem garażu wolno stojącego - konstrukcja metalowa, obłożona nierdzewną blachą trapezową. Chciałbym go ocieplić styropianem - głównie zależy mi na suficie i drzwiach. Czym przykleić styropian do blachy, tak aby nie odpadł?

 • Wiaty samochodowe - różne rozwiązania

  Wiaty samochodowe - różne rozwiązania

  Samochód zaparkowany w garażu jest dobrze zabezpieczony nie tylko przed opadami i niską temperaturą, ale także przed złodziejami. Nie zawsze jednak budowa garażu jest możliwa. Wtedy warto rozważyć wykonanie wiaty.