Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Koszt bramy garażowej

Monika Karda

Ile zapłacimy za bramę garażową oraz automatykę do niej? Co polecają producenci tych wyrobów? Sprawdzamy to na przykładzie domu, który miałby być zbudowany wg projektu FULTON III DC P342B.

Podwójna brama garażowa
Podwójna brama garażowa
WIŚNIOWSKI

Ile kosztuje brama garażowa?

Średni koszt podwójnej bramy segmentowej z napędem, o wymiarach 5 x 2,1 m (bo takiej nie da się obsługiwać bez napędu) to 5-6 tys. zł. Za mniejszą bramę (2,5 x 2,1 m) zapłacimy około 3 tys. zł.

Do podwójnej bramy kosztują około 1,5 tys. zł. Podobną sumę trzeba zapłacić za automatykę rolet w kilku oknach dachowych. Automatyczna obsługa kilkunastu rolet zewnętrznych w oknach elewacyjnych to również wydatek na poziomie kilku tys. zł.

Do tego domu zaproponowano podwójną bramę garażową (symbol – BG) o wymiarach 490 x 215 cm i współczynniku przenikania ciepła U przynajmniej 1,3 W/(m2K).

FULTON III DC P342B M&L Lipińscy Biuro Projektowe
FULTON III DC P342B M&L Lipińscy Biuro Projektowe
dr inż. arch. Ludwika Juchniewicz-Lipińska, dr inż. arch. Miłosz Lipiński

Jakie bramy garażowe polecają do tego domu producenci?

Propozycja firmy Fakro

Segmentowa brama garażowa Innoview Line. Brama garażowa nie pełni już stricte użytkowej funkcji, lecz staje się również jednym z ważniejszych elementów architektury budynku. Czasem podkreśla i dopełnia walory estetyczne domu, a czasem wręcz stanowi punkt wyjścia w kompozycji wizualnej obiektu. Segmentowe bramy garażowe FAKRO serii INNOVIEW LINE zostały zaprojektowane i zbudowane „od nowa”. Unikatowe rozwiązania gwarantują najwyższą jakość i estetykę wykonania, bardzo dobrą termoizolacyjność, bezpieczeństwo oraz komfort obsługi.

Bramy garażowe INNOVIEW zbudowane są z energooszczędnych paneli o współczynniku przenikania ciepła U = 0,53 W/(m2K). Wyposażone są w unikatowe rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo oraz w możliwość sterowania za pomocą smartfona.
Ruchome elementy (sprężyny, rolki) mają osłony, które poprawiają estetykę i bezpieczeństwo bramy. Elementy bramy od środka garażu oraz osprzęt pomalowane są na biało.
Jednolita stylistyka i kolorystyka bramy dopasowana jest do pozostałych produktów stolarki INNOVIEW.

Cena (netto): od 7025 zł (brama garażowa w wersji STYLE+ o szerokości 490 cm)

 

Propozycja firmy Hörmann

Segmentowa brama garażowa RenoMatic 2019

Propozycja 1. Brama garażowa RenoMatic 2019 o powierzchni Woodgrain z przetłoczeniami M, w kolorze CH 703 – antracytowym z efektem metalicznym. Brama wyposażona jest w napęd ProMatic serii 3. Współczynnik przenikania ciepła dla proponowanej bramy o wymiarach z projektu wynosi 1,4 W/(m2K).

Cena (netto): 4662 zł (brama z napędem)

Propozycja 2. Brama i napęd – takie same jak w pierwszej propozycji. Dodatkowo w tej wersji brama wyposażona jest w zestaw ThermoFrame, poprawiający izolacyjność cieplną bramy garażowej. Współczynnik przenikania ciepła dla proponowanej bramy o wymiarach z projektu z zestawem ThermoFrame wynosi 1,2 W/(m2K).

Cena (netto): 5252 zł (brama z napędem)

 

Propozycja firmy Krispol

Segmentowa brama Vente K2 RCS. Do prezentowanego domu polecamy segmentową bramę garażową VENTE K2 RCS z wąskim tłoczeniem, która pasuje do obiektów zbudowanych w różnych stylach, w tym również do klasycznie zaprojektowanych. Bogata oferta oklein pozwala na spersonalizowanie bramy i dopasowanie jej do każdego projektu domu. Funkcjonalna, solidna, bezpieczna i dopasowana wyglądem do elewacji brama KRISPOL ma wszystkie cechy, które pozwolą się nią cieszyć przed długie lata. Wybór bramy segmentowej w praktyce pozwala na uzyskanie maksymalnej przestrzeni zarówno w garażu, jak i przed garażem dla parkującego auta. Bramy segmentowe KRISPOL zbudowane są z paneli o grubości 40 mm, wypełnionych pianką poliuretanową i uszczelnione na całym obwodzie oraz między segmentami. Kształt łuku górnego bramy został tak zaprojektowany, by optymalnie dociskać górny panel do nadproża. Dzięki temu bramy te mają jedne z najlepszych właściwości termoizolacyjnych na rynku; współczynnik przenikania ciepła U = 1,12 W/(m2K).

Cena (netto): od 5328,90 zł (4644 zł – brama ze standardowym prowadzeniem N, od 684,90 zł – napęd szynowy Starcus)

 

Propozycja firmy Wiśniowski

Segmentowa brama garażowa Prime. Wybierając bramę do garażu, musimy mieć na uwadze nie tylko jej estetykę, ale przede wszystkim wyposażenie, parametry techniczne oraz technologię gwarantującą niezawodną pracę i komfort użytkowania. Dlatego obecnie najczęściej wybierane są bramy segmentowe. Nie zajmują one miejsca przed garażem, wyposażane są w nowoczesne technologie poprawiające komfort użytkowania, pozwalają uniknąć strat ciepła.

Do tego domu polecamy bramę segmentową PRIME. Jej skrzydło tworzy oryginalny panel INNOVO o grubości 60 mm, wypełniony pianką poliuretanową, która zapewnia bardzo dobrą izolację cieplną, niezbędną w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Przemyślany system uszczelnień zapobiega stratom ciepła w newralgicznych punktach montażowych. Ten model standardowo wyposażony jest w automatykę firmy SOMFY. Nowoczesna stylistyka bramy PRIME sprawia, że świetnie odnajduje się ona we współczesnym budownictwie, a bogata oferta kolorystyczna ułatwia dopasowanie jej do otoczenia i elewacji budynku.

Cena: dostępna u dystrybutorów

    Więcej o:

Skomentuj:

Koszt bramy garażowej