Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zaaranżuj funkcjonalny garaż

Redakcja Pressland

Garaż to nie tylko miejsce, w którym chowamy auto. To również świetne miejsce do przechowywania rowerów, akcesoriów ogrodniczych, ale też miejsce na drobne majsterkowanie czy rozwijanie innych pasji. To wnętrze często pomijane podczas aranżowania nieruchomości. Zapominamy, że tworząc zadbany i przejrzysty garaż ułatwiamy sobie korzystanie z jego wnętrza. Jak się do tego zabrać?

Zaaranżuj funkcjonalny garaż
Zaaranżuj funkcjonalny garaż
Fot. shutterstock

Wykonaj przegląd

Osoby rozpoczynające budowę domu są w dużo łatwiejszej sytuacji. Muszą jedynie ustalić funkcje, jakie ma spełniać garaż i zawrzeć je w projekcie a następnie zgodnie z nim zrealizować. Dużo trudniej jest w przypadku już istniejących garaży, które są już jakiś czas użytkowane. W takiej sytuacji należy dokładnie przejrzeć rzeczy, które się w nim znajdują. Wszelkie staroci i śmieci należy usunąć a pozostawić jedynie to, co przydatne. Tylko tak spojrzą Państwo na to pomieszczenie z nadzieją.

Zagospodaruj przestrzeń

Porządki pozwolą Ci odpowiednio zagospodarować przestrzeń. Musisz znaleźć a raczej wyznaczyć miejsce na przechowywanie auta. Kolejnymi ważnymi strefami garażu powinno być miejsce do przechowywania, majsterkowania czy też uprawiania sportów. Ilość stref uzależniona jest od potrzeb właściciela, ale i wielkości garażu. W dużych garażach zamiast parkowania dwóch samochodów można wyznaczyć miejsce na siłownię czy miejsce do pracy. Możesz strefy wyznaczyć przy wykorzystaniu odpowiednich mebli bądź też ścianek działowych.

Zorganizuj wnętrze

Garaże często kojarzą się z bałaganem i chaosem. Umieszczając w garażu stół, półki, regał, wieszaki itp. elementy umożliwisz sobie bezproblemowe przechowywanie niezbędnych elementów i narzędzi.  Wybierając meble do garażu warto wybierać proste i wygodne rozwiązania. Jednym z nich jest umieszczenie starych regałów czy mebli, choć należy pamiętać, że jeśli garaż nie jest ogrzewany, dość szybko mogą ulec zniszczeniu. Dużo lepiej sprawdzą się metalowe, odporne na warunki atmosferyczne regały magazynowe. Jeśli uwielbiasz majsterkowanie to wiesz, jaki bałagan można stworzyć w skrzynce z kluczami. Jeśli już uda Ci się zorganizować odpowiednie miejsca do przechowywania nie zapominaj, by za każdym razem odkładać je na miejsce i nie pozostawiać bałaganu.

Zadbaj nie tylko o wewnętrzną, ale i zewnętrzną część

Wiele uważa, że garaż to najbardziej zaniedbane pomieszczenie w całym domu. Możesz jednak zadbać o jego zewnętrzna jak i wewnętrzną część. Warto zadbać nie tylko o czyste, świeżo pomalowane ściany, ale i o solidną podłogę – beton bądź płytki. Jeśli chodzi o zewnętrzną część garażu to warto dopasować ją do elewacji domu. Nie chodzi tylko o jej pomalowanie i kolorystykę, ale również o bramę garażową. Osoby, które spędzają dużą ilość czasu w garażu powinny również zadbać o umieszczenie w nim okien, które zapewnią dopływ naturalnego światła.

    Więcej o:

Skomentuj:

Zaaranżuj funkcjonalny garaż