Domy prefabrykowane

Domy prefabrykowane - co to jest prefabrykat? Prefabrykat to inaczej półprodukt. Jest to element budowlany albo konstrukcyjny, który wykorzystuje się do montażu na placu budowy, gdzie stawiany jest dom. Jego wymiary mogą być zgodne z oczekiwanymi przez nas wymiarami, ale też mogą być do nich zbliżone i będzie konieczna niewielka ich obróbka. W sprzedaży dostępne są m.in. prefabrykaty stalowe, drewniane oaz żelbetowe.
Domy prefabrykowane - oszczędność czasu. Postawienie domu z gotowych prefabrykatów zajmuje o wiele mniej czasu niż murowanie domu z odpowiednich cegieł. Gotowe elementy konstrukcyjne pozwalają nam skrócić ten czas budowy, ponieważ dom z takich materiałów możemy już postawić w ciągu kilku dni. Na plac budowy przywozi się gotowe ściany, które mają już otwory na okna i drzwi. Natomiast poszczególne elementy łączy się za sobą na miejscu.
Domy prefabrykowane - - wygoda i szybkość. Domy z tych elementów polecane są dla osób, którym szczególnie zależy na czasie i nie chcą spędzić długiego czasu na placu budowy. Prefabrykaty wykonywane są z najnowocześniejszych i najbardziej energooszczędnych materiałów, dzięki czemu mamy pewność, że są dobrej jakości. Możemy z nich postawić budynek o prostej konstrukcji albo coś bardziej rozbudowanego.