Aranżacja salonu

Aranżacja salonu – w tym wypadku możemy puścić wodze wyobraźni. Nasze wizje musimy dostosować w zasadzie tylko do lokalizacji kominka, jeśli go planujemy. Wystrój salonu, które to pomieszczenie stanowi w wielu domach centrum życia rodzinnego, powinien sprzyjać wygodzie, z drugiej strony zaś – powinien być efektowny. Gdy zatem urządzamy salon, pamiętajmy o tym, że salon w domu to takie miejsce, w którym po prostu będziemy się dobrze czuli. I który być może od czasu do czasu będzie używany jako pokój gościnny aranżacje.

Aranżacja salonu to w pewnym sensie także nasza wizytówka. Nic dziwnego więc, że urządzając mieszkanie tak chętnie przeglądamy projekty salonów. Warto pamiętać przy tym, by stylizacja salonu mogła być po jakimś czasie, gdy już nam się znudzi, zmieniona. A to oznacza, że warto wybrać takie modele mebli (najdroższego przecież elementu wystroju salonu), które są w pewnym sensie uniwersalne: mają neutralne kolory i niezbyt wyszukane kształty. Pozwoli to lepiej dopasować je do kolejnych metamorfoz we wnętrzu, które raz na jakiś czas będziemy chcieli przeprowadzić. Taką „bazę” uzupełniamy dodatkami w postaci poduszek, dywanu, tapety i obrazków na ścianie, lamp (wiszącej, podłogowej, stołowej), przedmiotów ozdobnych i zasłon.

Oczywiście projekty salonów są tak różne, jak różni są ich właściciele. Oraz – jak różne są przyjęte przez nich rozwiązania. Jednych interesują aranżacje salonu z kuchnią w bloku, innych – w domu jednorodzinnym, gdzie salon zwykle bywa większy. Uwagę jednych przykuwają aranżacje salonu z kominkiem, drugich – aranżacje salonu ze schodami. A uwagę jeszcze innych – aranżacje salonu z cegłą czy aranżacje salonu z aneksem kuchennym. Aranżacja salonu to niezwykle rozległe pole do popisu.
 • Pikowane meble i dodatki - które wybrać? [CENY]

  Pikowane meble i dodatki - które wybrać? [CENY]

  Kiedyś kojarzone niemal wyłącznie z kanapami Chesterfield, dzisiaj spotykane w najróżniejszych formach i zastosowaniach. Dekoracyjne pikowanie przeżywa swój renesans! Lubisz eleganckie wnętrza, ale nie chcesz wydawać dużych sum na drogie meble? Wystarczy wybrać modele z pikowanym wykończeniem - same w sobie będą ozdobą, a dodatkowo sprawią, że aranżacja stanie się bardziej wyrafinowana. Wybraliśmy dla was pikowane meble i dodatki, które ukazują różne oblicza tego dekoratorskiego trendu.

 • Pomysły na dekoracje okien w salonie. Co wybrać - firany, zasłony, a może coś innego?

  Pomysły na dekoracje okien w salonie. Co wybrać - firany, zasłony, a może coś innego?

  Odpowiednia dekoracja okien może być kluczowa dla aranżacji całego wnętrza. W sposób szczególny dotyczy to salonu, który jest miejscem reprezentacyjnym każdego domu - to tutaj spędzamy najwięcej czasu z rodziną, tutaj zapraszamy gości. Chcemy, by było wygodnie i przytulnie - a to zapewni duża ilość tekstyliów. Poduszki zadbają co prawda o komfort wypoczynku, ale to dekoracja na oknach jest w stanie sprawić, że aranżacja nabierze odpowiedniego charakteru. Najpopularniejszym rozwiązaniem nadal pozostają firany i zasłony, ale coraz większym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju rolety - szczególnie rzymskie. A co będzie najbardziej pasowało do nowoczesnego salonu? I jakie inne dekoracje okienne są obecnie modne? Podpowiadamy!

 • Narożnik - wygodny mebel do salonu [MODELE]

  Narożnik - wygodny mebel do salonu [MODELE]

  Salon to centrum życia rodzinnego. Meble w tym pomieszczeniu muszą być komfortowe i funkcjonalne. Świetnie sprawdzi się narożnik, na którym zmieści się cała rodzina. Mamy dla Was kilka modeli.

 • Jeansowe inspiracje we wnętrzach

  Jeansowe inspiracje we wnętrzach

  Materiał, który pierwotnie miał służyć do produkcji odzieży dla robotników, szturmem wkroczył na salony - i to dosłownie. Wykorzystujemy go jako tapicerkę meblową, pokrycia poduszek i abażurów, a nawet - przeważnie w formie patchworkowych kompozycji - jako dywany.

 • 5 miejsc w salonie, o dekoracji których zapominamy

  5 miejsc w salonie, o dekoracji których zapominamy

  W każdym pomieszczeniu są takie miejsca, o których zapominamy. Nie poświęcamy im uwagi. Tymczasem mają ogromny wpływ na to, jak wygląda aranżacja całego pokoju. W salonie znaleźliśmy takich miejsc 5.

 • Jasny i nowoczesny salon w bloku na 17 sposobów

  Jasny i nowoczesny salon w bloku na 17 sposobów

  Salon w mieszkaniu w bloku często jest mały i musi pełnić kilka funkcji. Jak sprawić, żeby duży pokój wyglądał nowocześnie i stylowo. Wybraliśmy 17 aranżacji salonów wartych naśladowania.

 • Salony z kanapą narożną. Zalety narożników

  Salony z kanapą narożną. Zalety narożników

  Narożniki są wygodne i praktyczne. Pasują do małych i dużych wnętrz. Z powodzeniem zastąpią tradycyjną sofą i fotel. Przedstawiamy salony z kanapą narożną.

 • Sposoby na niepowtarzalny salon

  Sposoby na niepowtarzalny salon

  Salon to w wielu domach centrum życia rodzinnego i towarzyskiego. Zadbajmy więc, by był nie tylko wygodny, ale i efektowny. Ściany salonu są tym elementem aranżacji, który może nadać wnętrzom niepowtarzalnego charakteru.

 • Pokój dzienny: salonowa rewolucja

  Pokój dzienny: salonowa rewolucja

  Niedawno ten elegancki i przestronny salon przypominał wnętrze wiejskiej chaty. Na szczęście gospodarze dali się namówić na radykalne zmiany. Jak widać, niektóre rewolucje bywają zwycięskie.

 • Przechowywanie w salonie

  Przechowywanie w salonie

  W salonie często przechowujemy dużo rzeczy. Jak można zaprojektować wnętrze, żeby całość była spójna?