Nowoczesny salon z aneksem kuchennym. 17 pomysłów na aranżację salonu z kuchnią

Nowoczesny salon z aneksem kuchennym to dobry pomysł do małych wnętrz. Połączenie salonu z kuchnią optycznie powiększa wnętrza. Salon z aneksem kuchennym można urządzić na wiele sposobów.

Aneks kuchenny i nowoczesny salon to dobre połączenie, które można z powodzeniem zastosować zarówno w małym mieszkaniu w bloku, jak i przy większym metrażu. Salon z aneksem kuchennym sprawia, że wnętrza wydają się większe i przestronniejsze. Nie oznacza to jednocześnie, że kuchnia, musi być całkowicie na widoku, a co za tym idzie i kuchenny rozgardiasz. Można wykorzystać wiele rozwiązań aranżacyjnych pozwalających na wizualne oddzielenie kuchni od salonu. Jednym z nich jest wyspa kuchenna, np. z podwyższoną ścianką.

Salon z kuchnią: Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Nowoczesny salon z aneksem kuchennym możemy uzyskać wyburzając ściankę pomiędzy kuchnią a pokojem dziennym. Jeśli mamy ciemną i ciasną kuchnią, będzie to rozwiązanie optymalne. Żeby nadać połączonym pomieszczeniom spójny wystrój wnętrza, warto zastosować to samo pokrycie podłóg i zachować spójną kolorystykę. Nowoczesne meble kuchenne posiadają eleganckie fronty, które mogą konkurować z meblami pokojowymi. Jednolita zabudowa kuchenna mniej rzuca się w oczy, dzięki czemu nie zdominuje salonu. Aranżacja kuchni nie powinna być krzykliwa. Warto za to postawić na funkcjonalność i nowoczesny projekt kuchni. W salonie z kolei można sobie pozwolić na spora dowolność. Warto zainwestować w sofę, która wyznaczy strefę wypoczynkową. Meblem polecanym do nowoczesnych salonów jest sofa narożna.

Salon z kuchnią: Nowoczesny salon z aneksem kuchennym - sztuka dzielenia

Nowoczesny salon z aneksem kuchennym nie musi być zupełnie otwarty. Zazwyczaj granicę między kuchnią a salonem wyznacza wyspa kuchenna, kontuar, murowane szafki, stół z krzesłami, barek, a czasem wizualną granicę wyznacza sofa. Jeżeli chcemy, aby granica pomiędzy strefą kuchenną a strefą wypoczynkową była bardziej zdefiniowana, można wprowadzić drzwi przesuwane, które mogą zastąpić ścianę dzielącą wcześniej kuchnię i salon. Przepuszczające światło szklane drzwi pozwolą na odpowiednie doświetlenie aneksu kuchennego i salonu.

Zobacz także: jednopokojowa kawalerka z aneksem kuchennym >>

Decydując się na salon z aneksem kuchennym warto dobrze zaplanować obie strefy i wybrać meble, które będą ze sobą współgrać. Pamiętajmy też o zróżnicowanym oświetleniu. Jedna lampa sufitowa to zdecydowanie za mało.

GALERIA: NOWOCZESNE SALONY Z ANEKSEM KUCHENNYM >>


Więcej o:
Komentarze (8)
Nowoczesny salon z aneksem kuchennym. 17 pomysłów na aranżację salonu z kuchnią
Zaloguj się
 • colonel_kurtz

  Oceniono 15 razy 9

  17 wnętrz i aż 2 prawdziwe meble - drewniany stół i witryna. Reszta, to Cymański żyrandole, europalety no i ultraoryginalne sufity z karton-gipsu z listwami led. Wisiorka na torcie to czarna, Wielka lodówa do białej kuchni. No i wszędzie płyta mdf i panele podłogowe. Architekta z biedronki macie?

 • piotr_milke

  Oceniono 10 razy 4

  Jak by nie było aneksów developer nie dałby rady wepchnąć tylu mieszkań w bloku (dodatkowe okna). To wykreowali modę na aneksy.

 • kolormgly

  Oceniono 1 raz 1

  Szukam poduszki takiej jak na zdjęciu nr 10 - granatowa z drzewem i sówkami. Ktoś kojarzy i może podpowiedzieć, jaka to marka lub gdzie dostać podobną? Thx

 • piotr_milke

  Oceniono 17 razy 1

  Ha! Dawno nie było ultraoryginalnych białych krzeseł na drewnianych nogach. A dziś róg obfitość są i meble z europalet, mdf na wysoki połysk i podwieszane sufity z kg + styl skandynawski. Dziękujemy ci SC Johnson!

 • cubedesign

  0

  Ja swój salon przedzieliłam ażurem od decopanel.pl, delikatnie przedziela przestrzeń pomiędzy salonem a aneksem kuchennym, polecam!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX