Nowoczesny salon z aneksem kuchennym. 17 pomysłów na aranżację

AO
22.03.2016 11:32
A A A
Kuchenna zabudowa ma aż 5,2 metra długości. Aby urozmaicić tak dużą płaszczyznę, zróżnicowano kolory frontów z płyty MDF - wybrano dwa odcienie szarości i biel. Barwy zabudowy powtarzają się na pomalowanej w pasy ścianie w części dziennej.

Kuchenna zabudowa ma aż 5,2 metra długości. Aby urozmaicić tak dużą płaszczyznę, zróżnicowano kolory frontów z płyty MDF - wybrano dwa odcienie szarości i biel. Barwy zabudowy powtarzają się na pomalowanej w pasy ścianie w części dziennej. (fot. Monika Filipiuk-Obałek)

Nowoczesny salon z aneksem kuchennym to dobry pomysł do małych wnętrz. Połączenie kuchni z salonem optycznie powiększa wnętrza. Salon z aneksem kuchennym można urządzić na wiele sposobów.

Aneks kuchenny i nowoczesny salon to dobre połączenie, które można z powodzeniem zastosować zarówno w małym mieszkaniu w bloku, jak i przy większym metrażu. Salon z aneksem kuchennym sprawia, że wnętrza wydają się większe i przestronniejsze. Nie oznacza to jednocześnie, że kuchnia, musi być całkowicie na widoku, a co za tym idzie i kuchenny rozgardiasz. Można wykorzystać wiele rozwiązań aranżacyjnych pozwalających na wizualne oddzielenie kuchni od salonu. Jednym z nich jest wyspa kuchenna, np. z podwyższoną ścianką.

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Nowoczesny salon z aneksem kuchennym możemy uzyskać wyburzając ściankę pomiędzy kuchnią a pokojem dziennym. Jeśli mamy ciemną i ciasną kuchnią, będzie to rozwiązanie optymalne. Żeby nadać połączonym pomieszczeniom spójny wystrój wnętrza, warto zastosować to samo pokrycie podłóg i zachować spójną kolorystykę. Nowoczesne meble kuchenne posiadają eleganckie fronty, które mogą konkurować z meblami pokojowymi. Jednolita zabudowa kuchenna mniej rzuca się w oczy, dzięki czemu nie zdominuje salonu. Aranżacja kuchni nie powinna być krzykliwa. Warto za to postawić na funkcjonalność i nowoczesny projekt kuchni. W salonie z kolei można sobie pozwolić na spora dowolność. Warto zainwestować w sofę, która wyznaczy strefę wypoczynkową. Meblem polecanym do nowoczesnych salonów jest sofa narożna.

Nowoczesny salon z aneksem kuchennym: sztuka dzielenia

Nowoczesny salon z aneksem kuchennym nie musi być zupełnie otwarty. Zazwyczaj granicę między kuchnią a salonem wyznacza wyspa kuchenna, kontuar, murowane szafki, stół z krzesłami, barek, a czasem wizualną granicę wyznacza sofa. Jeżeli chcemy, aby granica pomiędzy strefą kuchenną a strefą wypoczynkową była bardziej zdefiniowana, można wprowadzić drzwi przesuwane, które mogą zastąpić ścianę dzielącą wcześniej kuchnię i salon. Przepuszczające światło szklane drzwi pozwolą na odpowiednie doświetlenie aneksu kuchennego i salonu.

Zobacz także: jednopokojowa kawalerka z aneksem kuchennym >>

Decydując się na salon z aneksem kuchennym warto dobrze zaplanować obie strefy i wybrać meble, które będą ze sobą współgrać. Pamiętajmy też o zróżnicowanym oświetleniu. Jedna lampa sufitowa to zdecydowanie za mało.

GALERIA: NOWOCZESNE SALONY Z ANEKSEM KUCHENNYM >>

Zdjęcie Gefu CARA Pojemnik na kuchenne akcesoria 35130 Zdjęcie Kela PANEL Stojak na Łyżkę Kuchenną 16950 Zdjęcie Stellar REVOLVIN Akcesoria Kuchenne na Stojaku
Gefu CARA Pojemnik na kuche... Kela PANEL Stojak na Łyżkę ... Stellar REVOLVIN Akcesoria ...
źródło: Okazje.info
Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX