Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wygodna i wydajna kosiarka akumulatorowa w Twoim ogrodzie

AZ

Kosiarki akumulatorowe od paru lat szturmują rynek konsumencki i z roku na rok znajdują coraz większą rzeszę zadowolonych użytkowników. Nic dziwnego, kosiarki zasilane akumulatorowo pozwalają na niezwykle wygodne i szybkie koszenie trawników w ogrodach, sadach czy na posesjach i działkach. Sprawdź, dlaczego powinieneś zainwestować w sprawdzoną kosiarkę akumulatorową.

Kosiarka akumulatorowa
Kosiarka akumulatorowa
Fot. Stiga

Dlaczego warto postawić na kosiarkę akumulatorową?

Wciąż lwią część rynku dzielą między siebie przewodowe kosiarki elektryczne i kosiarki spalinowe. Niemniej, od paru lat urządzenia te muszą liczyć się z trzecim graczem – kosiarkami akumulatorowymi.

Urządzenia zasilane akumulatorowo dorównują kosiarkom spalinowym i elektrycznym pod względem mocy koszenia, jednocześnie zapewniając o wiele większy komfort obsługi. Koszenie przy użyciu kosiarki akumulatorowej pozwala zminimalizować konieczność ciągania za sobą przewodu, co znacząco odciąża użytkownika podczas lawirowania między wieloma przeszkodami w trakcie koszenia – np. między krzewami, klombami, drzewami czy małą architekturą ogrodową.

Z drugiej strony kosiarki akumulatorowe nie wymagają tak rozbudowanych działań konserwacyjnych i dbania o odpowiedni poziom paliwa w baku, jak kosiarki spalinowe. Poza tym urządzenia zasilane akumulatorowo są zdecydowanie cichsze i nie emitują szkodliwych spalin.

Na uwagę zasługuje również to, że producenci wyposażają kosiarki akumulatorowe w napęd, który ułatwia koszenie z pełnym koszem oraz wykonywanie podjazdów podczas koszenia terenu o dużych pochyłościach.

Jakie parametry zaoferują Ci kosiarki akumulatorowe?

Kosiarki akumulatorowe zapewniają parametry pracy, które z powodzeniem wystarczą do sprawnego i komfortowego koszenia nawet wyjątkowo dużych i zaniedbanych trawników. Najczęściej górną granicą pod względem powierzchni, jaką kosiarki bezprzewodowe będą w stanie skosić na jednym cyklu ładowania, jest obszar ok. 2500 m2. Jeśli jednak chciałbyś kosić urządzeniem większą powierzchnię, wystarczy, że zaopatrzysz się w wymienny komplet akumulatorów.

Akumulatorowe urządzenia to nie tylko małe kosiarki przeznaczone do koszenia małych obszarów i ciasnych miejsc. Z powodzeniem mogą posłużyć do sprawnego ścinania szerokich pasów trawy. Na rynku najczęściej będziesz miał do czynienia z kosiarkami zapewniającymi szerokość koszenia od 38 do nawet 55 cm, które zaoferują Ci możliwość płynnej regulacji wysokości koszenia. Większość kosiarek akumulatorowych wyposażona jest w kosze o pojemności od 40 do 70 litrów, ma funkcję mulczowania oraz może kosić z wyrzutem bocznym.

Kosiarka akumulatorowa - Makita

Makita DLM32Z Body akumulatorowa kosiarka 43cm 50L 2x18V LXT 18V
Właściwości: 

 • Akumulatorowa kosiarka do trawy o szerokości koszenia 43 cm zasilana 2 akumulatorami LXT 18V
 • Technologia XPT - podwyższona odporność na pył i wilgoć
 • Kosz na trawę o pojemności 50 litrów ze wskaźnikiem zapełnienia
 • Lekka polipropylenowa obudowa
 • 13 poziomów wysokości koszenia (20 - 75 mm)
 • Przeznaczona do trawników o powierzchni około 575 m2
 • Tryby pracy:Cięcie trawy z koszem
 • Cięcie trawy bez kosza
 • Zbieranie trawy
 • Mulczowanie
 • Do 36 minut pracy na jednym zestawie akumulatorów
 • Nie współpracuje z akumulatorami BL1811G, BL1813G, BL1815G (bez elektroniki)
 • Cena: 1280 zł 
Kosiarka akumulatorowa DLM32Z Body
Kosiarka akumulatorowa DLM32Z Body
Fot. Makita

Kosiarka akumulatorowa Stihl

Kosiarka STIHL RMA 235 jest idealna do pielęgnacji niewielkich trawników. Jest napędzana wydajnym akumulatorem litowo-jonowym systemu akumulatorowego STIHL COMPACT. Ta zwrotna kosiarka o wadze zaledwie 14 kg posiada centralną regulację wysokości koszenia, automatyczną regulację prędkości obrotowej oraz zoptymalizowaną geometrię noża tnącego zapewniającą dłuższy czas pracy. Wyposażona również w dwustopniową regulację wysokości uchwytu a dzięki składanemu uchwytowi jest łatwa w transporcie i przechowywaniu. Posiada składany kosz na trawę o pojemności 30 l oraz wskaźnik napełnienia. Cena: 980 zł.

Kosiarka RMA 235
Kosiarka RMA 235
Fot. Stihl

Kosiarka akumulatorowa - Castorama

Kosiarka akumulatorowa 18 V 32 cm.

 • kosz na trawę
 • składany uchwyt
 • wyłącznik bezpieczeństwa

Produkt wyposażono w składanych uchwyt, kosz na trawę i wyłącznik bezpieczeństwa. Urządzenie daje Ci możliwość ścinanie źdźbeł na pięciu różnych wysokościach. Kosiarka wykonana ze stali hartowanej i tworzywa sztucznego ma baterię litowo-jonową. Cena: 598 zł 

Kosiarka akumulatorowa 18 V 32 cm
Kosiarka akumulatorowa 18 V 32 cm
Fot. Castrorama

Kosiarka akumulatorowa Parkside

PARKSIDE® Kosiarka akumulatorowa 40 V PRMA 40-Li B3 jest dostępna w Lidlu.

Właściwości: 

 • szerokość cięcia: ok. 43 cm
 • wysokość cięcia: ok. 25–75 mm (7-poziomów)
 • pojemność zbiornika: ok. 50 l
 • prędkość obrotowa na biegu jałowym: 2900-3300 U/min
 • tworzywo sztuczne, wlókno szklane, stal specjalna
 • Wymiary: kosiarka: ok. 142 x 47,8 x 103 cm
 • Waga: ok. 15 kg
 • Cena: 600 zł 
Kosiarka akumulatorowa 40 V PRMA 40-Li B3 PARKSIDE®
Kosiarka akumulatorowa 40 V PRMA 40-Li B3 PARKSIDE®
Fot. Lidl

Kosiarka akumulatorowa z napędem Husqvarna

Kosiarka LC 142i z akumulatorem i ładowarką to kosiarka akumulatorowa z bardzo łatwym rozruchem! Kompaktowa i lekka jest bardzo łatwa w użyciu. Husqvarna LC 142i to dobry wybór, aby uzyskać równy i szybki efekt. Bardzo łatwy rozruch poprzez wciśnięcie dźwigni. Ta elektryczna kosiarka akumulatorowa jest idealna do małych i średnich ogrodów lub do przycinania mniejszych, złożonych obszarów. Wyposażona w tryb SavE™ zapewniający doskonałe koszenie przy mniejszym zużyciu energii. Kompatybilna z naszym systemem akumulatorów 36V." W zestawie akumulator BLi20 i ładowarka 40-C80. Cena: 2849,00 zł

Model HUSQVARNA LC 142i z akumulatorem i ładowarką
Model HUSQVARNA LC 142i z akumulatorem i ładowarką
Fot. Husqvarna

Kosiarka akumulatorowa Stiga

Kosiarka akumulatorowa Collector 136e  to kompaktowa kosiarka zasilana akumulatorem, która jest tak samo dobra dla ogrodu, jak i dla środowiska. Po prostu włóż klucz bezpieczeństwa, naciśnij przycisk Start i jesteś gotowy do koszenia. Wystarczy jedno ładowanie, aby skosić powierzchnię do około 250 m2 - to więcej niż kort tenisowy. Bez kabli można nią łatwo manewrować, aby uzyskać szybkie i bezstresowe cięcie. A ponieważ jest zasilany akumulatorem, jest znacznie cichszy niż większość standardowych kosiarek spalinowych. Dla większego komfortu, Collector 136 posiada miękką rękojeść, którą można regulować w dwóch pozycjach, a także wygodny uchwyt do przenoszenia ułatwiający podnoszenie. Jeśli chodzi o koszenie, agregat o średnicy 34 cm można ustawić na sześciu różnych wysokościach w zależności od pory roku lub warunków. Trawa jest zbierana do 35-litrowego hybrydowego kosza na trawę z wytrzymałą plastikową górą i tekstylną częścią dolną, co zapewnia dużą pojemność i łatwe przechowywanie. Cena: 1183 zł

Kosiarka akumulatorowa Collector 136e
Kosiarka akumulatorowa Collector 136e
Fot. Stiga

Kosiarka akumulatorowa OBI

Kosiarka akumulatorowa A-RM-2x20 V marki LUX-Tools, zasilany 2 akumulatorami Li-lon 20 V. Kosiarka wyposażona w drążek z bezstopniową regulacją wysokości, 5-krotną centralną, regulacje wysokości 25-65 mm oraz kosz o pojemności 30 l. Szerokość robocza 33 cm. Zalecane do 250 m2 powierzchni. Ładowanie akumulatora w 2h. W kosiarce zamontowano bezszczotkowy silnik co gwarantyje długą bezobsługową żywotność. Cena: ok. 900 zł

Kosiarka akumulatorowa 2x20 V 33 cm LUX-Tools
Kosiarka akumulatorowa 2x20 V 33 cm LUX-Tools
Fot. OBI
  Więcej o:

Skomentuj:

Wygodna i wydajna kosiarka akumulatorowa w Twoim ogrodzie